https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Zeytinburnu Milli Parkı | Mekan, ziyaret ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Zeytinburnu Milli Parkı | Mekan, ziyaret ve giriş ücretleri

Zeytinburnu Milli Parkı | Mekan, ziyaret ve giriş ücretleri

Zeytinburnu Milli Parkı – İstanbul

Son zamanlarda popüler hale gelen millet bahçelerinden biri de Zeytinburnu’nda bulunuyor. Bu noktada Zeytinburnu Millet Bahçesi yemyeşil alanlarıyla gönülleri fetheden yeni parklardan biri.

2021 yılından beri faaliyet gösteren ve misafirlerini ağırlayan halk parkının tüm detaylarını şu şekilde inceleyebiliriz.

Kısa bilgi: Zeytinburnu Bölgede bir seyahat planınız varsa; Zeytinburnu’nda Gezilecek Yerler Sizin için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atmalısınız.

Zeytinburnu Milli Parkı Hakkında

İstanbulZeytinburnu’nun Beştelçeş semtinde bulunan Millet Bahçesi, taşınan askeri lojmanların yerine yapıldı. Halk Parkı’nın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle açıldığı biliniyor.

3 Kasım 2021 tarihinde faaliyete geçen Halk Parkı ilçe merkezinde yer almaktadır. Bu sayede büyük ilgi gören Millet Bahçesi, İstanbulluların şehir hayatından uzaklaşmak ve dinlenmek için tercih ettikleri ideal bir mekandır. Millet Bahçesi’nin özellikle bölgedeki ağaçların korunmasında oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Zeytinburnu Milli Parkı içinde yapılacak şeyler

Zeytinburnu Milli Parkı Faaliyetleri
Zeytinburnu Milli Parkı ve Etkinlikleri Nerede?

Doğayla iç içe vakit geçirmeyi seviyorsanız Zeytinburnu Millet Bahçesi tam size göre. Yürüyüş ve koşu için gidebileceğiniz bu devasa yer görenleri kendine hayran bırakıyor.

Milli park içerisinde biyolojik göletten piknik alanına kadar pek çok aktivite alanı bulunmaktadır.

Zeytinburnu’nun hemen her noktasından ulaşım sağlanan milli parkta 3 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet bulunuyor.

Ayrıca 430 metrekare alana sahip 6 adet egzersiz istasyonu, spor alanları, renkli sebze parkuru, 1800 metrekare alana sahip farklı yaş grupları için 3 adet oyun parkı ve 3 metre genişliğinde 2 adet koşu parkuru milli park içerisinde yer alan aktivite alanları arasındadır.

Zeytinburnu Milli Parkı - İstanbul
milli park stadyumu

Doğa ile iç içe olduğunuz saatlerde piknik alanlarında sevdiklerinizle birlikte piknik yapabilirsiniz. Ayrıca açık terasta açık büfede oturarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bahçede bulunan göletler ve cami de çeşitli ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlıyor. Millet Bahçesi’nde bir 4D sinema merkezi var.

Bu merkezde her ay farklı konularda belgeseller izleniyor. Bu da bu alanda önemli bir faaliyet alanı olduğunu göstermektedir.

Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri: 2023

ziyaret saatleri: Her gün sabah 6’dan gece yarısı 12’ye kadar hizmete açıktır.

giriş ücreti: Türkiye’deki hiçbir milli parktan giriş ücreti alınmamaktadır. Etkinlikler ve ücretler değişiklik gösterir.

Zeytinburnu Milli Parkı’na Ulaşım

Tebük: Avrupa Yakası, Bestelcz, 34020, 34025 – Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 444 1 984

nerede?: Zeytinburnu Akşemseddin Tramvay Durağı 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi, Belediye Hizmet Binası ve Kaymakamlığa da oldukça yakındır.

Nasıl gidilir?: 58. Bulvar’ın yanında yer alan Halk Parkı’na dolmuş ve otobüs duraklarından 5 dakikalık bir yürüyüşle ulaşılabiliyor. Köprü sayesinde yayalar 15 Temmuz Meydanı’ndan geçebiliyor.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın