https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Whitewater – Ava Spy | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Whitewater – Ava Spy | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri

Whitewater – Ava Spy | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri

Beyaz Su (Ava Spy) – Mardin

Mardin’de nerede güzel vakit geçirilir sorusuna ise Ava Spi olarak da bilinen Beyazsu cevabını verirsek yanılmış olmayız.

Yerliler tarafından Ava Spi olarak da bilinen bu yer, aslında şehre hayat veren baraj suyunun bir parçası. Suyun hemen yanına dikilmiş ağaçların gölgesinde yer alan White Water, insanların güzel vakit geçirmek için favori seçeneklerinden biri!

Mardin’e ziyarete geliyorsanız, bu harika ortamı deneyimlemeli ve heyecan verici anların kapısını aralamalısınız.

Kısa Açıklama: Doğu Eyaletinin Taçsız Kralı MardinBu arada, buradaki sınırlı zamanınızı benzersiz kılacaksınız; Mardin Gezilecek Yerler Listemize mutlaka göz atın.

manastır videosu

Daha fazla video gelsin lütfen Youtube Kanalımız abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Piazzu’yu merak ediyorum

Güneydoğu Anadolu coğrafyasının kurak ve ağaçsız ikliminde Beyaz Su, çölün ortasında adeta bir vaha gibidir.

Mardin Nusaybin beyaz su
Mardin Nusaybin beyaz su

Bu mesire alanı Mardin’in Midyat ve Nusaybin ilçeleri arasında, Midyat’a 15 km, Nusaybin’e 20 km uzaklıkta yer almaktadır.

Nusaybin’e doğru akan Bayazsu Çayı, Ilısu Barajı’nın bir parçasıdır. Yaz aylarının gözde mekanlarından Beyaz Su’da tek başınıza dolaşın ya da restoran gibi mekanlarda tadımların kapılarını aralayın.

Beyazsu içinde yapılacak şeyler

Mardin Aksu - Ava Konuşma nerede?
Mardin Piazzo – Ava Spie nerede?

Mardin’in sadece yerel halk tarafından bilinen ve turistler tarafından pek tercih edilmeyen ilçelerinden biri olan Payazsu, pek fazla aktivite imkanı sunmuyor. Ancak doğa ile iç içe geçerek ve yürüyüş yapma imkanı sunarak insanların konfor ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Bu bölgede güzel vakit geçirmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız aktivitelere mutlaka göz atmayı tercih etmelisiniz.

Whitewater Medya - Ava Casus Akışı
Mardin Biaso – Ava Spy Stream

Piknik tesisleri: Halk tarafından daha çok tercih edilen Beyazsu yeri aslında baraj bölümünün piknik yapmak için ayrıldığı yerdir. DSİ kontrolünde olmasına rağmen bu bölgeye yürüyüş için gelenlerin sayısı oldukça fazla.

Büyük ağaçların gölgesinde kaliteli zaman geçirmeyi tercih ettiğiniz bu alanın temel özelliği dilediğiniz gibi vakit geçirebilmenizdir. Suyun hemen yakınında bulunan bu piknik olanaklarından yararlanmayı tercih edebilirsiniz.

Mangalınız ile mükemmel bir piknik yapma imkanı bulacağınız bu noktada keyifli anlara tanık olabileceksiniz.

Üstelik pikniğin tadını çıkarmak için çevrenizdeki insanları rahatsız etmeden topla farklı oyunlar oynayabileceksiniz.

Taht Deneyimi Akışı: Baiazzu bölgesinde beklentilerinize en iyi yanıtı alabileceğiniz alternatiflerden biri de restoran işlevi gören alanlardır.

Özellikle akan suyu olan tahtların yaygın olarak kullanıldığı bu bölgede insanlar lezzetli yemekleri tercih ederken ayaklarını suya sokarak eğlenebilirler.

Soğuk suyun 10 cm üzerine oturarak güzel bir çözüm elde etmek istiyorsanız o zaman bu deneyimin kapısını mutlaka aralamalısınız.

Kahvaltı, ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

giriş ücreti: Beyazsu’ya girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Bu kapsamda giriş ücreti ödemezsiniz. Ancak, restoranlar bölümüne giderseniz, tahtlara oturmanız için bile para alacaksınız.

ziyaret saatleri: Giriş saatleri olmadığı için bu mekanda dilediğiniz gibi eğlenebilir ve vakit geçirebilirsiniz.

Restoran ve kahvaltı fiyatları: Kişi başı kahvaltı ücreti: 40-60 TL. arasında. Ortalama yemek: 50-80 TL. arasında diyebiliriz

Beyazsu – Ava Spi Ulaşım Bilgileri

Tebük: Taşlıburç, Pk: 47500 – Midyat / Mardin

nerede?: Mardin’in en ilginç bölgelerinden biri olarak kabul edilen Beyazsu’ya gitmek isterseniz iki farklı güzergahı kullanabilirsiniz.

Nasıl gidilir?: İlk seçenek Mardin şehir merkezinden başlayıp Nusaybin Yolu’nu takip ederek Beyazsu’ya ulaşmak. Nusaybin Yolu üzerinde yaklaşık 20 km devam ettikten sonra Nusaybin Yolu’nu takip ederek Midyat Yolu’nu çevirdiğinizde 20 km ileride Bayazsu’ya ulaşmak mümkün.

İkinci bir seçenek olarak Midyat Yolu’nu kullanarak da Beyazsu’ya ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden en kısa rotayı seçerek bölgenin güzelliğini keşfedebilirsiniz. Seçeceğiniz rotalar arasındaki fark, mesafenin yanı sıra yolda görebileceğiniz nadide güzelliklerdir.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın