https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Vizesiz Uluslararası Seyahat Rotaları (10 Yeni Ülke) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Vizesiz Uluslararası Seyahat Rotaları (10 Yeni Ülke)

Vizesiz Uluslararası Seyahat Rotaları (10 Yeni Ülke)

Vizesiz uluslararası seyahat güzergahları

Bu sefer uluslararası vizesiz seyahat programlarının bir listesini oluşturmak istedik. sebebi; Euro tepetaklak, Avrupa’ya seyahat planları bütçeleri biraz zorluyor. Vize masrafları söz konusu olduğunda, çoğu insan yurtdışına seyahat planlarını iptal etmek zorunda kalıyor.

“Vizem yok, hiçbir yere gidemem” diyen ve yurt dışı planlarından vazgeçenlerdenseniz; Sizler için hazırladığımız bu listeye göz atabilir ve tekrar düşünebilirsiniz. Evet yanlış anlamadınız. Bu listede adı geçen tüm ülkeler Türk vatandaşlarından vize talep etmemektedir. İşte son dönemde euronun yükselişiyle birlikte en çok tercih edilen, popüler ve popüler olanlar. Vizesiz nasıl seyahat edilir

Vizesiz uluslararası seyahat güzergahları

1- Ukrayna

Ukrayna Kiev
Ukrayna Kiev

Listenin başında yer alan Ukrayna, son yılların en popüleri. vizesiz yurt dışı Seyahat destinasyonlarından biridir. Tarihi kimliği, kültürel güzelliği, eşsiz mimarisi ve şehrin ruhunu yansıtan sokakları ile kendine hayran bırakan Ukrayna aynı zamanda Ucuz uluslararası seyahat rotaları arasında. Dahası Ukrayna gezi rehberi Yazımızı okuyarak bu yer hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ukrayna mimarisi
Ukrayna mimarisi

Ülkenin para birimi Ukrayna Grivnası iken; 1 Türk lirası ortalama 4,60 Ukrayna Grivnası’na eşittir. (Haziran 2019)

Vizesiz uluslararası seyahat güzergahları - Ukrayna
Uluslararası vizesiz seyahat güzergahları – Ukrayna

2- Gürcistan

Gürcistan Batum
Gürcistan Batum

Doğa güzel, ekonomik ve çok yakın. İşte vizesiz hatta isterseniz doğum belgesi ile gidebileceğiniz bir ülke: Gürcistan. Özellikle doğa turizmi yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye edebileceğimiz Gürcistan; Başkentleri Tiflis ve Batum ile güzel bir hafta sonu için sizleri ağırlamaya hazır.

3- Endonezya

Bali adası, Endonezya
Bali adası, Endonezya

Son zamanların en popüler ülkelerinden biri olan Endonezya vizesiz ve en ucuz uluslararası seyahat rotalarından biri. Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler listenin başında. özellikle yurtdışında balayı Düşünenlerin en meşhur caddelerinden biri olan Endonezya, başta Bali olmak üzere binlerce ada ve volkandan oluşuyor. Farklı bir kültürle tanışmak, eşsiz doğal güzellikleri keşfetmek ve harika bir deniz deneyimi yaşamak istiyorsanız vizesiz seyahat edebileceğiniz bu Asya ülkesini listenize eklemelisiniz.

4- Makedonya

Makedonya Ohri Gölü
Makedonya Ohri Gölü

Balkanlar denilince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Makedonya, Türk kültürüne olan yakınlığı, tarihi ortaklığı, coğrafi yakınlığı ve en çok tercih edilen ülkelerden biri olması nedeniyle geçmiş dönemde en çok tercih edilen yurtdışı seyahat rotalarından biridir. vizesiz ülkeler Vakti olmayanlar için hafta sonları bile gidilebilecek mükemmel yollardan biri olan Makedonya; Halen Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşımaktadır. Başkent Üsküp’ten başlayıp, ülkenin en güzel doğa harikalarından biri olan Matka Kanyonu üzerinden devam ederek, turunuzu Ohri Gölü kıyısında, tanıdık patikaları ve “biz”i izleyerek tamamlayabilirsiniz.

5- Sırbistan

Belgrad Sırbistan
Belgrad Sırbistan

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler Özellikle gençlerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Sırbistan; Avrupa’nın genç nabzının attığı yollardan biridir. Özellikle başkent Belgrad tarihi binaları, mimarisi ve hareketli gece hayatı ile görülmesi gereken şehirler listesinde yer alıyor. Yakın ve ucuz olmak ve vize ile uğraşmadan güzel bir yurtdışı seyahati yapmak istiyorsanız Belgrad iyi bir seçim olacaktır.

6- Filipinler

Vizesiz yurtdışına seyahat için güzergahlar - Filipinler
Vizesiz Uluslararası Seyahat Programları – Filipinler

Filipinler, dünyanın en güzel farklı yollarından biridir, Vize gerektirmeyen ülkeler Listesinde farklı bir alternatif arayanlar için ideal seçeneklerden biri olabilir. Filipinler, tropikal bir deneyim arayanlar için saf bir destinasyon olmaya devam ediyor. Filipinler, ister yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin, ister kışın soğuğu sıcacık bir iklimde geçirmek isteyenlerin tereddüt etmeden gidebilecekleri bir ülke.

7- Ayran

İran
İran

Hakkında olumsuz pek çok şey duymuş olabilirsiniz ama bizce her şeyi unutup bu ülkeyi cesaretle gezi listenize eklemelisiniz. Tarihi yapıların güzelliği ile büyüleyecek, kültürel yapısı ve halkının cömertliği ile büyüleyecek olan İran, doğu kültürünün ihtişamını size yaşatacak; Vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında farklı bir kültür arayanlar için iyi bir seçim olabilir.

8- Lübnan

Lübnan
Lübnan

İşte vizesiz seyahat edebileceğiniz, hafta sonu bile belli noktaları keşfedebileceğiniz iddialı bir rota: Lübnan. Yakınlığı, renkli ve farklı kültürü sayesinde son dönemde çok sayıda turisti ağırlayan Lübnan, özellikle başkenti Beyrut’ta gece hayatı ve eğlenceleriyle ünlü.

Lübnan Beyrut
Lübnan Beyrut

Buraya geldiğinizde hayran kalacağınız bir diğer nokta da elbette dünyaca ünlü mutfağı ve mezeleri. Falafel, babaganuş, humus, mezeler ve adını sayamadığımız daha pek çok mezeyi tatmak bile harika bir gurme deneyimi olabilir.

9- Maldivler

Maldivler plajı
Maldivler plajı

Gelelim son zamanların en popüler balayı yaklaşımlarından birine. Rüya gibi olarak nitelendirilen Maldivler, palmiye adalarına, beyaz kumsallara ve mavinin bin bir tonunu görebileceğiniz tertemiz bir denize sahiptir. Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında popüler seçim

Maldivler Denizi
Maldivler Denizi

Ancak Maldivler için pahalı bir tatili göze almanız gerekecek çünkü kalacağınız otel büyük ihtimalle bir adada olacak ve bu ada o kadar küçük olacak ki sadece 20 dakikada gezebilirsiniz. Adalar arası ulaşım zor ve otellerde yapılacak ekstra şeyler biraz pahalı. Tatil için ayırdığınız para çok fazla ise Maldivler’de rüya gibi bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

10- Karadağ

kara dağ
kara dağ

Karadağ, Balkan ülkelerinden biridir ve son zamanlarda yurt dışına seyahat eden Türk turistlerin en gözde rotalarından biridir. Tarihi bir şehri ziyaret etmek veya harika bir denizde yüzmek ve yeterince yeşilliğe sahip olmak istiyorsanız bu ülke tam size göre! Dahası Karadağ gezi rehberimiz Bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın