https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Vizesiz Gidebileceğiniz 14 Ülke - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Vizesiz Gidebileceğiniz 14 Ülke

Vizesiz Gidebileceğiniz 14 Ülke

Vizesiz ülkelerin Türkiye’ye coğrafi yakınlığı ve uzak olanların turizm değerlerini baz alarak mantıklı vizesiz seyahat listemizi derledik.

1. Vizesiz Sırbistan

Hafta sonu için bile çok düşük bir bütçeyle ziyaret edilebilecek Sırbistan’ın başkenti Belgrad, bizim için istisnai bir uluslararası destinasyon. Muhteşem doğası, tarihi ve kültürel mirası, hareketli Avrupa gece hayatı ve sadece 1,5-2 saatlik uçuş süresi ile sürekli değerlendirilmesi gereken bir fırsat.

2. Vizesiz Rusya

Burnumuzun dibinde muazzam bir tarih. Başkent Moskova ve St. Petersburg en iyi turistik şehirler olarak öne çıkarken, Novgorod, Pskov, Vladimir ve Sochi de iyi destinasyonlar. Dünyanın en büyük siyasi güçlerinden biri olan Rusya, matryoshka’dan vodka’ya, Kremlin sarayından edebiyatına, güneşin hiç batmadığı bembeyaz gecelerinden Rusya’nın en başından beri gördüğü rüyaya kadar bizleri güzel bir deneyime davet ediyor. trenle sonuna kadar.

3. Tayland’da vizesiz

Uzak Doğu’ya yakın bir ülke olan Tayland gezisi, her türlü aktiviteye hitap eden düşük bütçeli bir gezidir. Kışkırtıcı başkent Bangkok, tam anlamıyla bir turizm vahasıdır. Seks turizminin dünya başkentlerinden biri olan Pattaya, gece hayatıyla, balayı turizminin gözde destinasyonlarından biri olan Phuket, muhteşem doğal plajları ve adalarıyla ve tüm ülke, tarih boyunca biriktirdiği alternatif kültürüyle dikkat çekiyor. Ülkenin çok ucuz olması onu daha da çekici kılıyor.

4. Ukrayna Vizesiz

Dinlenme, dinlenme, eğlence… Kuzey komşumuzu ülkemizin turistik cazibe merkezi olarak öne çıkaran önemli konu Ukrayna’nın gece hayatı olsa da tarihi değerleri, doğa harikaları, edebiyatı, siyaseti, limanları, içkileri ve parkları ilgi çekicidir. onun için. hepimiz. Şimdiye kadar sadece bir şehre gittik. Donetsk gece hayatı dahil Ukrayna’ya gitmek isteyenlerin ilk tercihi Kiev olmalı. Gezmek için favori yerler Odessa, Lviv ve Simperefol.

5. Vizesiz Tunus

Kuzey Afrika’da Mısır ve Fas ile bizim için cazip bir turizm destinasyonu. Bu üç ülkeye ek olarak Tunus, Libya ve Cezayir ile birlikte Akdeniz’deki 5 Afrika ülkesinden vizesiz seyahat için gidilecek yer. Sahra’ya kadar uzanan çöl safarileri yapabilir, kumsallarından dalış yapabilir, dilerseniz büyük pistlerde golf oynayabilirsiniz. Başkent Tunus’un gece hayatı, kumarhaneleri, ülkenin zengin mutfağı, hoşgörülü dini hayatı, yöresel likörleri ve Cape Cap Bon’un bahçeleri, hem uçsuz bucaksız çöller hem de uçsuz bucaksız kumsallar, kuru doğa ve yemyeşil vahalar sunan zengin bir davettir. Aynı zaman.

6. Vizesiz Makedonya

Bu listede sadece Ohri Makedonya’nın başında yer alıyor. Fiyatlarının bedavadan biraz pahalı olması, başkent Üsküp’te korunan Osmanlı kalıntıları ve şehrin bu kısmının Anadolu’ya benzemesi, Türkçenin çok geçerli bir dil olması, şehrin diğer yarısındaki garip büyüme. şehir ve AB üyeliği peşinde koşan cüceler ve saçmalıklar komedisi Üsküp dışında hiçbir yerde bulunamaz.Şehir merkezine sadece 17 km uzaklıktaki Matka Kanyonu’na bir dokunuş insanı rahatlatır.

7. Ücretsiz Lübnan vizesi

Lübnan’ın başkenti Beyrut ve sadece “Paris” unvanını taşıyan Beyrut çevresinde görülecek yerler nedeniyle Akdeniz’in iç ve dış birçok savaştan geçmiş kasvetli doğu toprakları en az beş günü dolu dolu dolduracak. .. Orta Doğu” O’nun zamanından beri, ona eşlik edecek tanıdık ve bizden uzaktaki yabancı bir topluluğun yaşamıyla doyurulacak keşif arzusuyla harika bir turizm merkezidir. Lübnan turu hepimiz için. Kültür turu, din eğitimi, hoşgörü ne demektir, Beyrut’ta tarih, entelektüel, eğlenceli ve hareketli gece hayatı, korunmuş doğal zenginlikler, Beyrut’ta alışveriş keyfi ve Bekaa Vadisi’nde yaşanan coğrafi izler. Öncelikleri belirlediğinizden emin olun.

8. Vizesiz Brezilya

Sıcak, samimi, doğal, oyuncu, enerjik, renkli, davetkar… Tek derdimiz mesafeler. Türkiye’den Brezilya’ya ulaşım biraz zor ve pahalı ama bu konu halledilirse Güney Amerika’nın bu harika “burun”u çekim merkezi oluyor. Sahilleri, insanları, festivalleri, karnavalları, kesintisiz müziği, kesintisiz dansı, güneşi, enerjisi, direnişi, sokak etkinlikleri, sokağın kendisi ve mutlu insanları. Henüz gidemediğimiz için duyumlarımızı, duygularımızı sıraladık, gidersek Brezilya anıları yazmakla bitmez diye düşünüyoruz.

9. Karadağ vizesi ücretsiz

Balkanlar’ın zengin denizcilik ülkesi Karadağ, keşfedilmemiş bir cennet. Genellikle Avrupalı ​​turistler ve uluslararası gezginler tarafından tercih edilen bu destinasyon, gerçekten hafta sonu kaçamağı için bile gidilebilecek bir yer. Güney sahillerimizde bir haftalık 5 yıldızlı tatil için harcanan saçma paralarla bir ay Karadağ’da yaşayabiliyor olmanız, çevre birçok ülkeye vizesiz seyahat ile Balkan turu yaparak çok rahat seyahat etme imkanı, cennet koyları, Budva’nın olağanüstü enerjisi ve uygun fiyatlı lüks turizm hizmeti yadsınamaz. Birbirine yakın 4 destinasyonun yorumlarını Karadağ seyahat notlarımızda okuyabilir ve doğru uçak bileti ile Karadağ’a tam bir yaz tatili, hafta sonu kaçamağı veya ciddi bir Balkan keşfi için gidebilirsiniz.

10. Vizesiz Güney Afrika Cumhuriyeti

Afrika kıtasındaki Avrupa ülkesi GAC, modern yapısı, iki okyanusa kıyısı, kentleşmesi ve Cape Town ve Johannesburg gibi dünyaya armağanları, demokrasisi eşcinsel evliliği yasallaştıran beşinci ülke olacak kadar gelişmiş, mücadele tarihi, 3 başkenti, deniz ve deniz. Uçsuz bucaksız toprakları, çölleri ile Afrika’nın çekim merkezi Güney Afrika Cumhuriyeti’ne gitmemizin tek dezavantajı 13 saatlik iki direkt uçuş süresi ve pahalı uçak biletleri. , su sporları, ılıman iklim, çeşitli bitki örtüsü ve doğal yapı sunan dağlar, plajlar. Bu arada Nelson Mandela’yı ölümünden hemen sonra yazdığımız yazıyla da saygıyla analım.

11. Vizesiz Japonya

Uzakdoğu çılgınlığı, Japonya özellikle iş seyahatlerinde hemşehrilerimizin tercihi oluyor. Bu küçük ada ülkesini, ileri teknolojisi ve çılgın şehirciliği sayesinde, genel dünyadan gerçekten farklı bir kültür yaşayan ve bunu çok iyi sürdüren insanlar sayesinde ziyaret edilecek ülkeler listesine koyuyor. Ancak fiziki mesafelerimiz, pahalı uçak biletleri ve Japonya’nın dünyanın en pahalı ülkelerinden biri olması bütçeyi harcamanın zorluğu nedeniyle bu seyahati geciktiren bazı dezavantajlar var.

12. Ücretsiz Gürcistan Pasaportu

Karadeniz’in tüm illerinden otobüsle, hatta Artvin’den dolmuşla gidilebilen bu güzel ülke, birbirine bu kadar yakın ve turizm ilişkileri kopmuş iki ülke için vizelerin kaldırılması büyük bir fırsat sağladı. Bizim için sık bir destinasyon haline geldi. Tiflis gece hayatı dahil notlarımız Tiflis gezi rehberimizde. Vizeden bahsetmiyorum bile, Gürcistan bize doğa, kumarhaneler ve hamamlar diyor, KKTC ile pasaporta ihtiyaç duymadan gidebiliriz. İstanbul’dan günde 8,9 uçuş olduğunu ve biletlerin çok uygun olduğunu söylemeye gerek yok.

13. Vizesiz Fas

Kuzey Afrika’nın Avrupa’ya açılan kapısı Rabanne, Kazablanka, Tanca, Marakeş ve Fez şehirlerini dünyaya tanıttı. Ekonomik bir gezi için eşsiz bir fırsat. Baharat kokuları eşliğinde, yerel kültürün en güzel yansıması olan rustik sahilleri, muhteşem dağları, kraliyet sarayları, vahaları ve köyleri ile düşük bütçeli, yakın mesafede, vizesiz bir turizm cennetidir. doğası, tarihi ve çölü ile gezginlere yepyeni bir bakış açısı sunuyor. Fez, dünyanın en eski şehirlerinden biridir

14. Vizesiz Arjantin

Türkiye’nin 3,5 katı yüzölçümü ve 40-42 milyonluk nüfusuyla sakin bir doğa harikasıdır. Avrupalı ​​sömürgecilerin ve Avrupa yaşamının yarattığı mirası Güney Amerika lezzetleriyle birleştirmiş, eğlenceli, canlı, renkli, demokratik ve modern bir ülke. Arjantin’in “Birlik ve Özgürlük İçinde” sloganı, yaşam biçimini özetliyor. Başkent Buenos Aires başlı başına iki haftalık bir seyahat noktası iken, Arjantin gerçek mesafe ve pahalı uçak biletleri nedeniyle bizi biraz hadi gidelim demeye zorluyor.

Sapanca Bungalov Evleri’nde tatilinizin keyfini çıkarmak için tıklayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın