https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Vizesiz en ucuz Avrupa ülkeleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Vizesiz en ucuz Avrupa ülkeleri

Vizesiz en ucuz Avrupa ülkeleri

10/17/2022 18:35:00

Vizesiz en ucuz Avrupa ülkeleri

Yurt dışına seyahat ederken hepimizin aradığı gezilecek yerlerin zenginliği, kültür, merak ve eğlence gibi faktörlerin karşısında iki büyük gerçek var. Vizesiz yerler ve en düşük tatil bütçeleri. Bildiğiniz gibi Discovery’nin çeşitli sayfalarında sonuna kadar anlattık ama Avrupa’nın vize istemeyen en güzel beş ülkesinden Türkiye’yi bir araya getirmek istedik. Daha kapsamlı seyahat bilgileri için diğer sayfalara tıklayabilirsiniz.

Ülkemize vizesiz giden ülkelere yakınlığı ve kültürel zenginliği açısından kuşkusuz Avrupa kıtası ilk sırada yer almaktadır. Bunlar arasında ekonomik bir tatil geçirebileceğiniz en ucuz Avrupa ülkelerini özetledik.

1- Vizesiz Sırbistan

Bütçe kriteri eklemeden, hatta sadece Avrupa’da olduğu gibi kısıtlamaya gitmeden, bizim için Sırbistan’ın vizesiz gidilebilecek en güzel ülkelerden biri olduğunu söyleyelim. Başkent Belgrad ve Novi Sad başta olmak üzere gece hayatı, kültürel birikim, yemek, çevre ve doğal güzellikler çok sınırlı maliyeti ile birleşince Sırbistan çok iyi bir destinasyon olarak öne çıkıyor. İstanbul’da güzel bir Cuma gecesi bütçesi dahilinde, erken uçuş rezervasyonu da dahil olmak üzere Belgrad’da bir hafta sonu geçirin. Gezi notlarımızdan Belgrad ile başlayabilirsiniz: Belgrad Gezi Rehberi

2- Vizesiz Ukrayna

Ukrayna’ya vizesiz seyahat etmek bizim için bir zevktir. Toprağının tamamı Avrupa kıtasında bulunan en büyük ülke olan Ukrayna, çok ucuz fiyatları, çılgın gece hayatı, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi, kültürel karmaşası ve genişleme ile alternatif bir bölgedir. Sovyet döneminden günümüzün komünist yapısına. Elbette öncelikle seks turizmi için tercih edilse de bu yanlış ya da eksik bir yaklaşım ve Ukrayna’da vizesiz bir tatil sizi birçok açıdan tatmin edecektir. Ayrıca Türkiye’den Ukrayna’ya çok sayıda uçuş var.

3- Karadağ’a ücretsiz giriş vizesi

Avrupa’da yakın deniz tatili geçirebileceğimiz ülkeler genel olarak vize istemesine rağmen, Karadağ vize derdi olmadan bize eşsiz bir deniz keyfi sunan bir ülke. Montenegro başta Kotor ve Budva olmak üzere sayısız koy, plaj ve plaj, konuklarına inanılmaz uygun fiyatlı iyi bir öğrenci bütçesi ve 5 yıldızlı tatil keyfi sunuyor. Karadağ gece hayatı, doğal hayatı ve tabii ki çok sevdiğimiz Balkanlar ve tarihi güzellikleri de farklı alternatifler. Üstelik benzer bir lüks tatil, Ege veya Akdeniz kıyılarında yapılacak bir tatilin dörtte birine mal olabilir.

4- Vizesiz Bosna Hersek

Yakın ilişkilerimiz, tarihi birlikteliğimiz ve ortak acılarımız Bosna-Hersek’i dost ve kardeş ülkelerden biri olarak öne çıkarıyor. Türkiye’den en iyi vizesiz ülkeler arasında yer alan Bosna, Avrupa’nın vizesiz gidilebilecek en güzel ülkeleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda çok bütçe dostu ve çok ucuz. Başkent Saraybosna ve tarihi Mostar şehri seyahatin ilk durakları arasında yer alıyor.

5- Vizesiz Makedonya

Bunun ülkemizdeki çok sayıda Makedon göçmenden mi, yoksa Yugoslav tarihine olan ilgiden mi, yoksa ulaşım kolaylığından mı kaynaklandığı bilinmiyor. Turistik olmayan alışveriş, yeme-içme ihtiyaçlarınızı neredeyse bedavaya karşılayabilirsiniz. Türkiye’den Avrupa’ya ucuz uçak bileti bulmak için en iyi yerlerden biri olan Üsküp’ün yanı sıra Matka Kanyonu ve Ohri Gölü’nün ziyaret edilmesi gereken inanılmaz yerleri (ve şehri). 2.000.000’in biraz üzerindeki nüfusuyla Makedonya’nın turizmden büyük beklentileri var. Özellikle doğa tutkunları için güzel duraklara sahip olan Makedonya, Avrupa kıtasının vizesiz seyahat ettiğimiz en güzel ülkelerinden biri.

Sapanca Bungalov Evleri’nde tatilinizin keyfini çıkarmak için tıklayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın