https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Vefa Bozacısı nerede ve nasıl gidiyor? fiyatlar nelerdir? / İstanbul - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Vefa Bozacısı nerede ve nasıl gidiyor? fiyatlar nelerdir? / İstanbul

Vefa Bozacısı nerede ve nasıl gidiyor? fiyatlar nelerdir? / İstanbul

Ülkemizdeki en ünlü markalar genellikle bu ürün için yeni bir isim haline gelir, gülağacı sürekli işaretler ve kelimeler. Saygılarımızla Brown Ülkemizde pek çok yiyecek veya maddede kök salmış bu tür ifadelere rastlamak mümkündür. Vefa, İstanbul’da bir semttir. Boza ile ön plana çıksa da hemen her unsuru ve insanı ile İstanbul’un önemli bir tarihi halısıdır.

boza ve sadakat

Boza çok eski bir yemektir ve her zaman düzenlidir. İçecek formunda kış aylarının önemli bir parçasıdır. Geceleri mahalle ziyareti ve Buuzaa Vefa İstanbul, kendine has yapısı ve özellikleriyle her zaman özel bir yere sahip olmuştur.Saygılarımızla Brown Tarihte bir yolculuğa çıktığımızda Hacı Sadık Bey ile karşılaşıyoruz. Arnavut asıllı Alhaji Sadiq Bey, kendi özel formülüyle Boza’ya yeni bir tat ve şekil getiriyor.

Viva Bosassisi - 041870 yılında başlayan serüven, 1876 yılında Vefa semtinde mağazanın açılmasıyla resmiyet kazanmış ve ticari yolculuğuna başlamıştır. Hacı Sadık Koyu, sulu ve koyu bozaya koyu kıvam ve açık sarı renk veren formülünü günümüze kadar gelen boza tanımı gibi bir üretim reçetesi olarak koruyor. Boz ayı üreten ve satan ticarethane bu güne kadar kendi atölyesinde kalmıştır. İstanbul’da yapılacak en güzel şeylerden biri mevsiminde Vefa Bozacısı’na gidip Boza denilince Vefa olarak harika bir sonuca ulaşan 140 yıllık bir yolculuğun, Boza denilince akla Boza gelen bu lezzetin tadına varmaktır. Viva’yı söyle. Geleneksel olarak İstanbul’a gelen hemen herkesin ve şehrin müdavimlerinin merakını çeken bir içkidir. Boza, oldukça besleyici ve fermente bir içecektir. Ana bileşen olan darı irmiği ve şeker bazlı fermantasyon, birçok vitamin ve besin değeri vermesinin yanı sıra sindirim sistemi için faydalı bir yapı sağlar. Bu sayede tarihi değeri oldukça yüksek olan Poza, Viva Poza’nın tarihi mekanında en iyi haliyle sizleri bekliyor.

Marka Vefa Bozacısı

Viva Bosassisi - 06Saygılarımızla Brown Bugün Hacı Sadık Bey’in mirasçıları tarafından Vefa Bozacısı 1876 markası ve tarihi dokuyu vurgulayan logosu ile marka olarak üretilmektedir. Şirket ayrıca boza gibi tarihi değeri olan içecekler de üretmektedir. Limonata, şerbet, demirhindi vb. önemli tatları değişmeyen dokusuyla enfes tatlarla müşterilerine sunmaktadır. Hem Vefa bölgesinde hem de Tekirdağ Çorlu’nun modern tesislerinde üretimine devam etmektedir.

Viva Buzakisi Resimleri

Viva Bossassi, nereye ve nasıl gidilir?

Tebük: Vefa Cad., No: 66, 34134 – Fatih / İstanbul
telefon: (0212) 519 4922

Nasıl gidilir?: Vefa semti, Poza olsun olmasın, eşsiz tarihi ile dikkat çeker ve sarayın yanında önemli ailelerin yaşadığı karakteristik bir bölgedir. Vefa Lisesi ve Poza ile her zaman hatırlanan bir bölge olarak neredeyse İstanbul’un merkezinde yer almaktadır. Unkapanı, Saraçhane veya Sirkeci’den birçok şehir içi ulaşım aracı ile gidebilirsiniz. Adını aldığı bir semt olan Vefa Fatih’in bir semti olarak İstanbul’a gelen herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir yerdedir. Adını eyh Vefa’dan alan bir semt olarak bouza, lise ve futbol takımı gibi birçok önemli özgün öğeye ev sahipliği yapması açısından çok kaliteli ve tarihi kökleri olan bir semt olarak İstanbul için her zaman önemli bir değer olmuştur. Konum bilgisi almak için tıklayın

Ve Fatih’e geldiğimizde, Al Fateh gezilecek yerler Sizler için oluşturduğumuz seyahat listesine bir göz atmak isterseniz sizi buraya alalım. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın