https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ukrayna’nın turistik yerleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Ukrayna’nın turistik yerleri

Ukrayna’nın turistik yerleri

22.01.2023 20:50:00

Bir Avrupa ülkesine vize formaliteleri ile uğraşmadan seyahat etmek isteyenlerin genellikle ilk tercihi Ukrayna oluyor. Büyüleyici geçmişi nedeniyle daha çok tercih edilir. Ayrıca eğlence hayatını seven kişilerin seyahat için kesinlikle Ukrayna’yı seçmelerini öneriyoruz. Farklı yerleri ve farklı aktiviteleri ile ülkede zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Ukrayna gezilecek yerler açısından oldukça zengin bölgeler içermektedir. Bu yazıda daha detaylı gezilecek yerler bulacaksınız.

Lychakevsky Mezarlığı

Buraya girdiğiniz ilk andan itibaren sizi etkileyeceğini söyleyebiliriz. İçinde isimleri bilinen türbeler bulunmamakla birlikte yapılarının farklı olması nedeniyle gelen insanları etkilemektedir. Özellikle içerisinde yer alan mezarların hemen hemen tamamının farklı yapılarda olduğu görülmektedir. Küçük bir yokuşa kurulmuş olan bu mezarlığın yanından geçerseniz mutlaka uğramalısınız.

fivarnia için

Bir dönem bira fabrikası olarak kullanılan bu yapı günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Bira müzesi olarak kullanılan bu mekanda gezinizin sonunda ödül de veriliyor. Çeşitli gezi deneyimlerinin tadını çıkarabileceğiniz için bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle iç mimarisi ile sizi kendine hayran bırakacak bir özelliğe sahiptir.

Beluşka Renok

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan bu meydan, zamanında uğradığı tahribatı onarma fırsatı bulan yerlerden biri. 16. yüzyılda çıkan bir yangında büyük zarar gören bu yer yeniden inşa edilmiş. Meydanın çevresinde çeşitli yapılarda binalar var. Pazar meydanındaki evlerin mimarisini fotoğraflamak isteyeceksiniz. Muhteşem yapılara sahip olan bu evler turistlerin ilgisini çekmektedir.

Lviv Tarih Müzesi

1893 yılında kurulan bu müze, Ukrayna tarihine ışık tutuyor. İçinde 330 binden fazla ürünün sunulduğu biliniyor. Ukrayna’nın en zengin içeriğine sahip olan bu müzenin Ukrayna tarihini yakından görmek isteyenler tarafından ziyaret edildiği biliniyor. Müzeye girmek için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca Ukrayna ziyaretiniz sırasında bu müzeyi gezmeden gezinizi bitirmemenizi tavsiye ederiz.

Kürtizia Addas

Ukrayna’nın doğal güzelliklerini görmek isteyenlerin ilk duraklarından biri olan bu ada, muhteşem manzarasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Ukrayna’da yaşayan Kazakların kalesi olan bu kale harika yürüyüşler yapmak için idealdir. Bisikletle gezme imkanı da bulabileceğiniz bu adada gün batımını da izlemelisiniz.

Zaporizhia Cichy

16.-18. yüzyıllarda oluşturulan bu departman askeri amaçlar için tasarlandı. Daha sonra Sovyet döneminde yapılan barajlar nedeniyle sular altında kalarak kullanılamaz hale geldi. Harika bir deniz manzarasına sahip olan bu yer, günümüzde insanların vakit geçirmek için ziyaret ettiği yerlerden biri.

Dinyeper Nehri

Çevresine sıralanmış evlerin ve sakin derenin harika bir manzarasını sunan bu bölüm, şehrin su ve enerji ihtiyacını karşılaması açısından büyük önem taşıyor. Sabah ve akşam saatlerinde bu nehri görmenizi öneririz. Harika bir manzaraya sahip olan nehir fotoğraf çekebileceğiniz alanlardan biridir.

Silah Tarihi Müzesi

Pek çok farklı ve farklı silahın yer aldığı bu müze, eski çağlardan 2. Dünya Savaşı’na kadar kullanılmış birçok silahı bünyesinde barındırmaktadır. Müzenin Avrupa’nın en büyük silah müzeleri arasında yer aldığı da söylenebilir. Müzeyi 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilir, bu döneme kadar kullanılan silahları görebilirsiniz.

Feldman Ecopark

Birçok aktivitesi ile turistlerin de ilgi odağı olan bu park, çocuklu aileler için de ideal. Farklı aktiviteler ile eğlenmek mümkün. Aynı zamanda oyun alanları ve yoga alanları da parkın sunduğu imkanlar arasında yer alıyor. Dilerseniz ata da binebilirsiniz. 7’den 70’e herkesin ilgisini çekebilecek bu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Özgürlük Yard

Şehir merkezinde yer alan bu meydan, çevresindeki yapılarla da dikkat çekiyor. Ayrıca civardaki kafe ve restoranlarda dinlenme fırsatı da yakalayabilirsiniz. Merkezde yer aldığı ve birçok toplu taşıma aracına sahip olduğu için dilediğiniz yere gitme imkanınız olacaktır.

Kehribar Müzesi

Etkileyici koleksiyonlara sahip olan bu müzede 5.000’e yakın kehribar obje bulunmaktadır. Farklı taşlar görmek isteyenlerin ziyaret ettiği bu müzeyi mutlaka görmelisiniz. Bu müze de turistlerin uğrak yerlerinden biridir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın