https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ucuz uçak bileti hakkında bilmeniz gerekenler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Ucuz uçak bileti hakkında bilmeniz gerekenler

Ucuz uçak bileti hakkında bilmeniz gerekenler

20.10.2022 16:10:00

En ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

2022 yılıyla birlikte artan uçak bileti fiyatları gerçekten can sıkıcı olmaya başladı, pandemiden önce şehirler arası seyahat ettiğimiz destinasyonların çoğu artık 5/10 katı, bu yazımızda size nasıl ucuz uçak bulabileceğinizi anlatacağız. biletler.

1- Erken rezervasyon:

Ucuz uçak bileti bulmanın en kolay yolu şüphesiz erken rezervasyon yapmaktır ve bunu herkes bilir. Ama, bu; Bu, seyahate 8 ay varken bileti satın almak anlamına gelmez. Geleneksel bilet satış sitelerinin verdiği bilgilere göre uçuş sezonu fiyat bilgisi açıklandığında en doğru tarih olarak bilet alımları karşımıza çıkıyor. Bu süre havayoluna göre 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Bazen yolculuktan 28 gün önce alınan bir bilet, 3 ay önceden alınan bir bilete göre daha ucuzdur.

2- Takip kampanyaları:

Sık seyahat edenler sadece havayollarının kampanyalarını takip etmek ve ucuz uçak bileti almak için özel bir e-posta adresi açar ve tüm kampanya e-postalarını oradan okur. Birçok şirket, erken rezervasyona bakılmaksızın özel fırsatlar sunar ve iki sezon önceden tükenen biletler, ücretsiz olduklarından biraz daha pahalıdır. Eylül’de yaz için, Haziran’da kış için uçak bileti almak gibi. Havayolu mail listelerine abone olmanızın yanı sıra kampanyaları daha iyi takip edebilmenizi sağlamak,

3- Bilet karşılaştırma siteleri:

Uluslararası taşımacılık sayfamızda detaylı olarak anlattığımız bilet karşılaştırma siteleri, aynı hat üzerinde bulunan birkaç firmanın biletini aynı anda bize gösterdiği için en iyi yollardan biridir. Burada da önemli olan aynı aramayı birden fazla yapıp biri ile anlaşması olmayan diğer firma ile nadir de olsa çalışan firmayı yakalamaktır.

4- Elektronik Ajanslar:

Uçak bileti fiyatları içerisinde en ucuz bilet havayolunun internet sitesindeki bilet gibi görünse de aslında birçok elektronik satış acentesi uygun fiyatlara satış yapmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta firmanın yerli mi yoksa uluslararası bir firma mı olduğu, güvenliğidir. Satış sonrası oluşabilecek kazalara karşı firmanın güvenilirliği mutlaka kontrol edilmelidir.

5- Duraklı seferler:

Özellikle belli bir mesafedeki noktalara seyahat ederken birden fazla uçak bileti ile transferinizi gerçekleştirerek büyük bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için Kesintisiz Uçuşlar yazımızı mutlaka okuyun.

6- Gidiş dönüş avantajları:

Özellikle büyük havayolları için gidiş-dönüş biletleri, iki bileti tek tek almaktan her zaman daha iyi bir fiyat seçeneği ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu doğrulanmalıdır. Bazen iki farklı havayolundan tek yön uçak bileti iki biletten daha ucuza mal olabilir. Tüm seçenekleri denemek için fazladan 10 dakika size düzinelerce dolar kazandırabilir.

7- Seyahat süresinin esnek tutulması:

Uçak biletini satın alma amacınız acil bir iş gezisi gibi nedenlerle tam gün orada olmak değilse, çok az esneklik ciddi maliyet avantajları sağlayabilir. Tatiller, ulusal, yerel ve uluslararası dini bayramlar ve dersler sırasında, bilet fiyatları talebe göre artar, ancak bir gün önce veya bir sonraki gün ciddi farklılıklar görebilirsiniz. (Pazartesi sabahı ilk uçuş öğlen uçuşundan daha pahalıdır, Perşembe akşamı Cuma akşamından daha ucuzdur)

7- Ödeme şekli ve sadakat programları:

Bazen iki farklı havayolu veya acente arasında bulduğunuz bir biletin fiyatı birbirine o kadar yakın oluyor ki, kredi kartına taksit, bagaj limiti, yemek servisi veya havayolunun (mil) sadakat programı seçenekleri nedeniyle biraz daha pahalı olan şirket avantajlı oluyor. . Bu duruma dikkat edilerek “marjinal fayda” etkisinden yararlanmak gerekir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın