Tuzla Şelale Eğitim Parkı | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti – Gezilecek Yerler

Tuzla Şelale Eğitim Parkı | Nerede, Ziyaret ve Giriş Ücreti

Tuzla Şelale Eğitim Parkı

Tuzla Şelale Eğitim Parkı, İstanbul Tuzla’da bölge halkının farklı eğlence ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla belediye tarafından 2015 yılında oluşturulmuş fonksiyonel bir parktır. Geniş alan üzerine kurulu olması ve her yaştan insanın zaman geçirebileceği aktivite alanlarının bulunması Tuzla Şelale Parkı özel kılan detaylar arasında.

Siz de İstanbul Tuzla’da yaşıyor ve çok özel bir deneyim yaşamak adına bu parkı keşfetmek mi istiyorsunuz? O halde bu güzel park içerisinde sizi nelerin beklediğine daha yakından göz atmanızı öneriyoruz.

Kısa bilgi: Bu bölgede daha fazla eğlence alanı arıyorsanız; Gebze gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bir göz atabilirsiniz.

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı

Tuzla Belediyesi’nin yoğun çalışmaları neticesinde 110 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur. Türkiye’nin en fonksiyonel parkı olma unvanı sayesinde bölge insanı için bir aktivite alanı olmayı başarmaktadır. İçerisinde bulunan 35 metre yüksekliğindeki şelale sayesinde Tuzla Şelale Eğitim Parkı olarak isimlendirilen park Mart 2015’ten bu yana İstanbul halkının çok ilgi gösterdiği noktalardan biridir.

Tuzla Şelale Park
Çocuk Oyun Alanı

İçerisinde olimpik yüzme havuzu, SPA merkezi, restoran, lunapark ve müze gibi pek çok etkinlik alanı vardır. Üstelik parka gelen ziyaretçilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak adına cami, kafe ve diğer alanlar da düşünülmüştür. 1 tam gününüzü ayırdığınızda keyifli zaman geçirmenize olanak sağlayan Tuzla Şelale Park’ta sizi bekleyen aktivitelere daha yakından göz atarak burada ne tür deneyimler yaşayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Holografik Hayvanat Bahçesi

Nuh’un Gemisi HoloZoo
Nuh’un Gemisi HoloZoo

İçerisinde bulunan holografik hayvanat bahçesi her yaştan insanın ilgisini çekecek cinsten bir yer. Hem nesli tükenmiş hayvanların hem de yaşamını sürdüren canlıların hologramlarının yer aldığı Nuh’un Gemisi HoloZoo içerisinde çocuklar oldukça eğleniyor. Yetişkinlerin de farklı keşifler yapmaya olanak bulduğu bu hayvanat bahçesinde keyifli zaman geçirmek mümkün oluyor. Tuzla Şelale Park’ın en ilgi çeken bu noktasında siz de eğlenceli anlar yaşayabileceğinizi unutmamalısınız.

Yüzme Havuzu ve Buz Pisti

Tuzla Şelale Park Buz Pisti
Tuzla Şelale Park Buz Pisti

Yüzme konusunda kendini geliştirmek isteyen çocuk ya da yetişkinler için Tuzla Şelale Eğitim Parkı içerisinde bulunan olimpik yüzme havuzu oldukça değerli. Kadın ve erkekler için hizmet veren havuzda yüzme eğitimi alırken aynı zamanda yüzme havuzu içerisinde jakuzi, masaj odası, duş, ilk yardım odası ve mescit gibi noktalardan faydalanmanız da mümkün. Bunun dışında bir de Buz pisti bulunmakta. Çocuklarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz büyük bir buz pisti de sizleri bekliyor olacak.

Tuzla Şelale Park Restoran & Cafe

Restoran & Cafe
Restoran & Cafe

Çok geniş bir alan üzerine kurulu olan parkta dinlenmek ve yiyecek ihtiyacınıza cevap vermek için tercih edeceğiniz en ideal nokta Şelale Park Restoran & Cafe olacaktır. 2 ayrı bölüm olarak hizmet veren restoran ve kafede pek çok lezzeti tatma şansına sahip olabileceksiniz. 150 kişi kapasiteli restoran bölümünde çorbadan dönere kebaptan pide çeşitlerine kadar pek çok lezzetle buluşabileceksiniz. Öte yandan 100 kişi kapasiteli kafede hem sıcak hem de soğuk içecekleri tadabilirsiniz.

Planetaryum Gözlemevi

Planetaryum Gözlemevi
Planetaryum Gözlemevi

Gök bilimleri ve uzay meraklıları için Tuzla Şelale Eğitim Parkı içerisindeki en ilgi çekici noktalardan bir tanesi de Planetaryum Gözlemevi olacaktır. Planetaryumun üstüne yerleştirilen Güneş Saati ile yön tayini ve saat hesaplamalarını yapmak oldukça kolay. Üstelik burç ve takımyıldızlarla ilgili bilgilere de ulaşarak gök bilimine dair pek çok soru işaretine cevap verebilirsiniz. Genç yaşlı herkes için ideal olan Planetaryum’da siz de zaman geçirmek istemez misiniz?

Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti 2023

Ziyaret saatleri: Tuzla Belediyesi tarafından işletilen Şelale Park, haftanın her günü saat 07.00 ile 22.00 arasında hizmet vermektedir. Bowling, buz pateni gibi etkinlikler saat 13:00’dan sonra başlıyor.

Giriş ücreti: Girişte her hangi bir ücret ödemiyorsunuz hatta 1000 araçlık ücretsiz otoparkı bile mevcut.

Kısaca kişi başı fiyatlar ortalama şu şekildedir;

Çocuk parkı ve açık alan eğlence: ücretsiz.

Bowling: 40 TL. – Tuzla kart ile: 32 TL.

Buz pateni 30dk: 40 TL. – Tuzla kart ile: 32 TL.

Restoran: ise alacağınız şeye göre fiyatları değişkenlik göstermekte. Ama buranın restoran kısmı bazen kapalı olduğu söylenmekte, tedarikli gitmekte fayda var.

Tuzla Şelale Eğitim Parkı Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Aydıntepe, Aydınlı Yolu Cd. No:43, 34947 – Tuzla / İstanbul

Telefon: 444 0 906

Nerede?: Tuzla sınırları içerisinde Tuzla Askeri Şehitliği’nin hemen karşısında bulunan Şelale Park’a ulaşmak için kendi aracınızla ulaşımı tercih edebileceğiniz gibi toplu ulaşımla da parka gelebilirsiniz.

Nasıl gidilir?: Kendi aracınızla Park’a geldiğinizde aracınızı otoparka bırakabilirsiniz. Toplu ulaşımı tercih etmek istediğinizde ise 133P ile KM10 numaralı otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz. Buraya minibüsle gelmek istediğinizde ise C-124 ve C-84 numaralı hatları tercih etmeniz gerekir.

Konum Bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın