https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Turunç Pınarı Koyu’nun Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Turunç Pınarı Koyu’nun Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Turunç Pınarı Koyu’nun Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Turunç Körfezi İkili

FethiyeTürkiye’nin en güzel koylarından biriyle yeniden karşınızdayız. Bu nedenle biraz gizemin bolca sessizliğin olduğu bir koydan bahsedeceğiz. Turunç Pınarı Koyu Plajı özellikleri, giriş ücreti bilgileri, ulaşım bilgileri ve daha fazlası bu yazımızda.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken bütün bir günü geçirmek. Fethiye’de Gezilecek Yerler Mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Fethiye’deki plaj ve koyların yanı sıra Burada bulabilirsiniz.

Turunç Pınarı Körfezi hakkında genel bilgiler
Turunç Pınarı Körfezi hakkında genel bilgiler

Oyuktepe koyları olarak bilinen Fethiye’nin koylarından biridir. Koy adını çevresindeki narenciye ağaçlarından alıyor. Merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan koya ulaşım kısıtlı. Ulaşım genellikle limandan kalkan teknelerle sağlanmaktadır. Peki karanlığı bu kadar özel yapan ne? diye merak ediyorsanız gelin birlikte göz atalım.

Turunç Koyu Pınarı’nın Özellikleri

Turunç Koyu Pınarı'nın Özellikleri
Turunç Koyu Pınarı’nın Özellikleri

Koy tamamen ağaçlarla çevrilidir. Sanki doğa bu güzelliği kucaklayarak saklamaya çalışmış. Çam, zeytin, sandal, defne ve bahar ağaçlarıyla çevrili koyun tepeleri narenciye ağaçlarıyla kaplıdır. Koyunların adını bu narenciye ağaçlarından aldığına inanılıyor. Tüm bu yeşilliklere denizin turkuaz rengi de eklendiğinde ortaya tatil havası çıkıyor. Sakin ve dingin bir ortamda, doğayla baş başa, gözlerden uzaklaşmak isteyenlerin de tercih edebileceği bir tatildir.

Körfezin en önemli özelliklerinden biri de kaynak suyunun buradan çıkmasıdır. Bildiğimiz içme suyunun kaynağıdır. Belki de adındaki bahar oradan gelir. Bu su kaynağını takip eden parkur da yürüyüşçüler için harika bir deneyim sunuyor.

Koyu bir cümleyle sunmamız gerekirse, denize doğru dik eğimli yüksek tepelerin arasında büyüleyici bir vadide saklı bir cennet diyebiliriz.

Turunç Koyu İkili Plaj

Turunç Koyu İkili Plaj
Turunç Koyu İkili Plaj

Sahil ve deniz tabanı kumlu plajlardır. Çok sakin ve temiz bir deniz. Ancak çok derin bir denizdir. Yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için önerilmez. Ulaşım sadece tekne ile sağlandığından çocuklu aileler farklı yerlere gidebilirler.

Koydaki tesislerde yeme-içme, duş, tuvalet, soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmakta olup ayrıca su sporları için su sporları merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Turunç Koyu Giriş Ücreti 2022

Turunç Koyu Giriş Ücreti
Turunç Koyu Giriş Ücreti

Koya giriş tamamen ücretsizdir. Tekne için ödediğiniz para ile giriş ücreti arasında hiçbir fark yoktur. Kapalı tesisler için fiyat bilgisi hakkında ufak bir bilgi paylaşmakta fayda var;

Kızarmış kalamar: 80 TL

Patlıcan salatası: 30 TL

Izgara köfte: 80 TL

Bu böyle devam ediyor. Yani fiyatlar ortalamanın üzerinde görünse de böyle bir yer için oldukça uygun diyebiliriz. Güncel fiyatlar için aramayı unutmayınız. Bu arada, önceden aramak ve rezervasyon yaptırmak iyi bir fikirdir.

Turunç Pınarı Koyu nerede? Oraya nasıl gideriz?

Turunç Pınarı Koyu nerede?  Oraya nasıl gideriz?
Turunç Pınarı Koyu nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Mevki Turunçpınarı Karaköy – Fethiye / MUĞLA

Toplu taşıma: Ulaşım sadece tekne turları ile sağlanmaktadır. Fethiye limanından kalkan tekne turları ile ulaşabilirsiniz. Bunun dışında körfeze otoyol bağlantısı yoktur. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın