https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
türkiyenin en iyi kayak merkezleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » türkiyenin en iyi kayak merkezleri

türkiyenin en iyi kayak merkezleri

10/17/2022 12:20:00

Türkiye’deki kayak pistleri ile kayak ve snowboard merkezleri

Kış sporları için pek çok güzel seçenek var ve kış sporları en eğlenceli ve eğlenceli aktivitelerden biri. Türkiye’nin en iyi kar pistlerini sıralarken iyi/güzel diye bir puan vermemeye çalıştık, genel popülariteyi tercih ettik ve tüm tesislerin temel özelliklerini vermeye çalıştık. Kar tatili fırsatlarından yararlanmak için sizleri kayak, snowboard, yürüyüş ve trekking yapmaya davet ediyoruz. Kış sporlarının bunlarla sınırlı olmadığını da hatırlatırız.

Sadece güzel bir hafta sonu ya da kışın bir Pazar günü için bile günübirlik kar turu yapabilir, kış tatili fırsatlarından faydalanabilir, romantik bir kaçamaktan, karda sucuklu ekmek ya da şarap keyfine, iyi otel partilerinden büyük partilere kadar her yere gidebilirsiniz. Çocuklar için eğlence havası fırsatı Doğada saf tesislerin tadını çıkarmanız için, birçoğunu denemenizi tavsiye ederiz. Artık ülkemizde ATV, snowmobile, snowmobiling, snow rafting, snow tubing, snowmobiling ve trekking gibi birçok seçenek var.

Bugün Türkiye’deki dağların 5’inde kayma şansımız var. Bir tane ekleyeceğiz.

1- Uludağ Kayak Merkezi / Bursa

İstanbul’a yakınlık, onlarca yıldır kış turizmi yatırımları alıyor, ulaşım kolaylığı, Bursa’nın büyük nüfusu, onlarca tesiste 3000+ yatak kapasitesi, günlük ulaşım kolaylığı, 15’ten fazla asansör ve birçok pist ile yüksek tesis yoğunluğu, 8500 kişi Uludağ kapasite/saat ile Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olduğu için Türkiye’nin en meşhur kış tatil yeridir. Kış sporlarının yanı sıra sık sık eğlenceleri, saçma sapan konserleri, yoğun aktiviteleri ile çekim merkezimizdir. Burada birçok gençlik festivali de düzenleniyor.

2- Kartalkaya Kayak / Polo Merkezi

Kartalkaya, hem İstanbul’a hem de Ankara’ya yakınlığı, eski Yeşilçam filmlerine yakınlığı, görece lüks konumu, sessizliği, yaklaşık 1250 yatak kapasitesi, 9 asansörü ve çok sayıda pisti ve yaklaşık bin kişilik kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük kış turizmi merkezlerinden biridir. Saatte 5000 kişi. Ayrıca sezonun uzunluğu ve kar kalitesi nedeniyle deneyimli katılımcılar için daha uygun olabilir.

3- Kartepe Kayak Merkezi / Kocaeli

İstanbul’dan günübirlik kayak turu için en ideal merkezlerden biri olan Kartepe, aynı zamanda en modern tesislerimizden biridir. Ayrıca bir otelde kalma imkanı vardır ve çevre bölgelerden ulaşım çok kolaydır. 4.650 kişi/saatlik yüksek kapasitesi, nispeten uygun fiyatları, çok sayıda asansörü ve 12 pisti ile her zaman iyi bir fikirdir. Ancak sezon süresinin kısa olması, gerekli kar kalınlığının geç gelmesi ve erken bitirilmesi dezavantajlar olarak akla geldi. Ekipman kiralama ipucu: Şehir merkezini veya zirveye giden yolu tercih ederseniz kar edersiniz.

4- Erciş Kayak Merkezi / Kayseri

Toz kar kalitesi ile Türkiye’nin en iyi kar kalitesine sahip pistlerinden biridir. Özellikle “sessiz” yapısı, geniş pist sayısı kadar Erciyes’i yeni başlayanlar için eşsiz bir merkez haline getiriyor. 1.200’e yakın yatağı, saatte 2.400 kişi kapasiteli Erciyes’te fiyatların uygun olması ve karda sucuk ve simit keyfi yapabileceğiniz beldelerden biri olması da merkezin artıları arasında. Kayseri Havalimanı’ndan ulaşım da kolaydır. Ayrıntılar

5- PALANDÖKEN Kayak Merkezi / Erzurum

Doğu’nun çekim merkezlerinden biri olan Palandöken, özellikle 2011 Kış Olimpiyatları Palandöken ve olimpiyatlar için yapılan tesislerin birkaç yıl içinde çökmesiyle medyada ve gündemde yer alsa da her zaman gözdesi. milli sporculardan profesyonellere ve amatörlere, orta seviye kayakçılara ve snowboardculara kadar herkes için bir yer. Belli başlı yaşam merkezlerine ve şehirlere görece uzak gibi görünse de havalimanı üzerinden uçakla Palandöken turu yapabiliriz. Başlıca özelliklerinden biri Türkiye’nin en büyük kayak pistinin burada olması ve oldukça ilgi çekici olmasıdır. Ayrıntılar

6- Sarıkamış Kayak Merkezi / Kars

Tarihimizde büyük acılarla andığımız Sarıkamış ismi, kar çilesini kış turizmine olumlu bir şekilde çevirmiştir. En güzel özelliklerinden biri de Kars’ı yakınlaştıran Sarıkamış Buz Pisti üzerindeki alp kar kristali yapısı. Toplam 12 km. 5 aşamalı pistler, Kars Havalimanı’na 50 km yakın çevrede bulunuyor. uzaklıkta Çamurludağ mevkiindedir.

7- Gaz Kayak Merkezi / Kastamonu

Anadolu’nun yüce dağı Ilgaz, Kastamonu’nun tarihi güzellikleri ve doğa harikaları nedeniyle yaz ve bahar gezilerine kış eğlencesini de katıyor. Yıldıztepe Kayak Merkezi olarak da anılan merkezin imkanları biraz kısıtlı. Sadece 1700 metre uzunluğunda pisti ve 1300 metre asansörü bulunan Ilgaz’da ayrıca 2 adet konaklama tesisi bulunmaktadır yatak kapasitesi 500’ün altındadır.Sakin kar tatili ve doğa ile iç içe keyifli vakit geçirmek için ideal .

8- Davraz Kayak Merkezi / Esperta

Davraz’daki 50 yataklı tesisimiz kayak ve kar merkezlerimizden biri olmasına rağmen, bölge şehir kaykay ve snowboard tutkunları günübirlik ziyaretler için Davraz’a gelmektedir. 1000 kişi/saat kapasiteli asansörler, Akdeniz ve Ege Denizi’nin Orta Anadolu’ya yaklaştığı Isparta’da alternatif bir seçenek oluşturuyor.

9- KONAKLI CİLT MERKEZİ / ERZURUM

Erzurum şehir merkezine sadece 17 km uzaklıktadır. mesafede bulunan Konaklı Kayak Merkezi ise adeta şehir içinde sayıldığı için bir çekim merkezi olmaya başlıyor. Pek bir fikrimiz yok, anketlerimizde 3185m. 2145 metrede bir zirve, 2145 metrede en yüksek ve 16’ya kadar parkur olduğunu öğrendik. Giderseniz aşağıya yorum bırakın.

10- Saklıkent Kayak Merkezi / Antalya

Popüler olmasının sebeplerinden biri de tabii ki Antalya’da bulunması. Deniz, kum, güneş üçgeni, tarihi güzellikler, lüks oteller, tatil koyu konseptleri, golf tesisleri ve Türkiye turizm cenneti Antalya’ya alternatif olarak kış turizmi ve kayak potansiyelini ortaya koyan Saklıkent’te aile kapasitesi çok düşük, ama ulaşım çok kolay. Şehir merkezinde veya yakınında kalarak günübirlik gezi yapmak çok kolay. Saklıkent’te bulunan 2 adet teleskinin toplam kapasitesi 400 kişi/saattir. Detaylar için tıklayın

Diğer kar yollarımız

Ayrıca ülkemizde sayısı gün geçtikçe artan birçok kış sporları pisti bulunmakta ancak bunlar henüz yeterli popülariteye ulaşamamıştır. Kar tatili, sömestr tatili, hafta sonu kaçamakları, doğa yürüyüşleri ve dinlenme gibi birçok seçenek tarafından tercih edilen bu merkezlerden bazıları ve bulundukları şehirler şu şekildedir.

 • Kars Cıbıltepe Kayak Merkezi
 • Ordu Çampası Kayak Merkezi
 • Erzincan Ergan Kayak Merkezi
 • İzmir Bozdağ Kayak Merkezi
 • Polo Esentepe Kayak Merkezi
 • Bitlis Merkez Kayak Merkezi
 • Bitlis Tatvan Kayak Merkezi
 • Van Merkez Kayak Merkezi
 • Siirt Merkez Kayak Merkezi
 • Bayport Kayak Merkezi
 • Bingöl Ulaşı Kayak Merkezi
 • Ağrı Bubi Dağı’nda Kayak Merkezi
 • Moss Merkez Kayak Merkezi
 • Erzurum Kandilli Kayak Merkezi

Ödül: İstanbul 1977

Bu fotoğraf 1977 yılında İstanbul Çamlıca Tepesi’nde çekildi. O zamanlar şehirde buz pateni yapılıyordu. Nostaljik bir anı yaşayalım, iç çekelim.

Sapanca Bungalov Evleri’nde tatilinizin keyfini çıkarmak için tıklayın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın