https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarsus Tabiat Parkı | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Tarsus Tabiat Parkı | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri

Tarsus Tabiat Parkı | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri

Tarsus Tabiat Parkı (Hayvanat Bahçesi) – Mersin

Mersin’in Tarsus bölgesinde nerede olunacağına dair merak edilen yerlerden biri de Tarsus Tabiat Parkı’nda (Hayvanat Bahçesi) biraz vakit geçirmek! Bölgenin sosyal açıdan en ilgi çekici yeri olan hayvanat bahçesinde farklı canlı türlerini keşfedebilirsiniz.

Özellikle çocuklu aileler için harika bir aktivite imkanı sağlar. Her yaştan insanı izleyebileceğiniz hayvanat bahçesinde sevdiklerinizle kısa bir tur atabilirsiniz.

Kısa Açıklama: Seyahat planlarınıza dahil edin mersindahil ederseniz; Mersin Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listeye mutlaka göz atın.

Tarsus Tabiat Parkı (Tarsus Hayvanat Bahçesi)

Tarsus’un en ilgi çekici yerlerinden biri olan Tarsus Tabiat Parkı, Tarsus Barajı’nın doğu tarafında yer almaktadır. 2014 yılından beri faaliyette olan hayvanat bahçesinin örnek bir şekilde tasarlandığı belirtilebilir. Yaklaşık 110 bin metre2 Hayvanat bahçesinin en büyük özelliklerinden biri uzay üzerine kurulmuş olması ve hayvanlar için geniş yaşam alanları sağlamasıdır.

Tarsus Hayvanat Bahçesi - Mersin
Tarsus Hayvanat Bahçesi – Mersin

Mersin belediyesi tarafından finanse edilen ve Tarsusluların farklı hayvan türlerini görmeleri için yapılandırılan parkın kendine has türleri bulunuyor. 100’e yakın farklı türü bünyesinde barındıran hayvanat bahçesi, kalitesini artırmak ve daha iyi bir noktaya gelebilmek için gelişiyor. Bu noktada Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hayvanat bahçesini A sınıfına devretme arzusunda olduğunu belirtmek gerekir.

Aktiviteler ve Tesisler

Tarsus Tabiat Parkı - Mersin
Tarsus Tabiat Parkı ve etkinlikleri nerede?

Tarsus Tabiat Parkı’nda yapılabilecek aktiviteler oldukça kısıtlı olsa da burada vakit geçirmek birçok insan için olduğu kadar sizin için de eğlenceli olacaktır. Daha önce görmediğiniz türleri yakından keşfedebileceğiniz bu mekanda çocuklarınızın canlı türleri ile tanışması mümkün olacak.

Peki Tarsus’taki bu harika yerde ne tür canlılar var?

 • aslan
 • Kaplan
 • maymun
 • zebra
 • lemur
 • babun
 • vaşak
 • Beğendim
 • ne zaman
 • puma
 • çeyiz

Tarsus Hayvanat Bahçesi olarak da bilinen Tarsus Tabiat Parkı’nda tüm bu türleri daha yakından incelemek mümkün. Üstelik yapılacak aktiviteler söz konusu olduğunda mesele sadece bu hayvanları görmek değildir! İşte sevdiklerinizle yapabileceğiniz aktiviteler.

Yürümek: Yeşillikler içinde harika bir yer olarak tasarlanan Tarsus Tabiat Parkı’nda kısa yürüyüşlerle doğayı hissedebilirsiniz. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulu olduğu için yürüyüş imkanı sunan parkta yürürken canlıları inceleme imkanına sahip olacaksınız. Yürüyüş yollarının tasarımı ve yer yer bankların varlığı ile bu hayvanat bahçesinin ilginç bir yer olduğunu bir kez daha vurgulamak gerekiyor.

Fotoğraf oturumu: Hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli bir seçeneğe dönüşen hayvanat bahçesinde ücretsiz fotoğraf çekebilirsiniz. Bu nedenle çocuklarınızın ilgisini çeken hayvanlarla fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca daha önce görmediğiniz objeleri fotoğraflayarak yakınlarınıza veya arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Eğlenceli ve ilginç bir deneyime dönüşecek olan Tarsus Tabiat Parkı geziniz sırasında göreceğiniz canlıya hayran kalacaksınız. İki saatlik bir turun ardından unutulmaz anılar biriktirerek yola çıkabilirsiniz.

Yeniden yapılandırma alanı: Hayvanat bahçesi sınırları içinde olmasa da girişteki park, buraya gelenlerin güzel vakit geçirmeleri için seçeneklerden biri. Şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için çok özel bir seçenek olan bu piknik alanında sevdiklerinizle birlikte doğada vakit geçirme fırsatı bulacaksınız. Bu yüzden harika bir deneyimin sizi beklediğini söyleyebiliriz.

Ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri: 2022

ziyaret saatleri: Tarsus Tabiat Parkı’na giriş ve çıkış için yaz ve kış olmak üzere iki farklı saat bulunmaktadır. Hayvanat bahçesi kış döneminde saat 9:00’da açılır ve saat 17:00’ye kadar çalışır. Yaz aylarında servis saatleri 09:00 ile 18:00 arasındadır.

giriş ücreti: Hayvanat bahçesine girmek isteyen yetişkinler kişi başı 10 TL ödüyor. Öğrenciler için ücret 5 TL’dir. 6 yaşından küçük çocuklar ücretsizdir.

Tarsus Tabiat Parkı içinde ulaşım bilgileri

Tebük: Kavaklı, Berdan Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Posta Kutusu: 33400 – Tarsus / Mersin

telefon: (0324) 626 33 34

nerede?: Tarsus şehir merkezine yaklaşık 27 km uzaklıkta bulunan hayvanat bahçesine gitmek için toplu taşımayı ya da özel aracı tercih etmeniz gerekiyor.

Nasıl gidilir?: Buraya kendi arabası ile gelmek isteyenlerin Mersin – Tarsus istikametinde Yeni Hal kavşağından kuzeye yönelmeleri ve alana ulaşmadan önce 1.5 km ilerlemeleri gerekmektedir. Shell benzin istasyonunun yanından sağa dönüp 7 km düz bir çizgide devam etmelisiniz. Yolun sonunda hayvanat bahçesi tarafından karşılanacaksınız.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın