https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sotoven Şelalesi | Nerede ve Giriş Ücreti - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Sotoven Şelalesi | Nerede ve Giriş Ücreti

Sotoven Şelalesi | Nerede ve Giriş Ücreti

Sotoven Şelalesi – Balıkesir

Balıkesir’de eğlenceli bir gezintiye çıkmak için iyi bir nedene mi ihtiyacınız var? Şimdi doğa ile iç içe Sotofen Şelalesi’ne nereye ve nasıl gidebileceğimizi birlikte keşfedelim. Doğal güzelliği sayesinde Balıkesirİlginç bir nokta olan bu şelaleyi keşfetmek ister misiniz? Yolunuzu Balıkesir’e çevirmek ve doğanın insanlara sunduğu en özel güzelliğe ulaşmak için Sarıkız Dağı’na doğru yola çıkmalısınız.

Sotoven şelale videosu

Daha fazla video gelmesi için lütfen. Youtube Kanalımız abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Sotoven Şelalesi hakkında bilgiler

TürkiyeTüm Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan Sütüven Şelalesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bir uçurumdan aşağı akan suyun ortaya çıkardığı mükemmel güzelliği keşfedin! Bu şelaleyi görmek görsel bir şölen sunmanın yanı sıra insanları kalabalıktan uzak tutmak için oldukça önemlidir.

Sütüven Kazdağları - Balıkesir
Sütüven Kazdağları – Balıkesir

Bu şelale, Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan Kaz Dağları’nda, 798 metre yükseklikte ve 17 metre altında muhteşem bir yer. Etrafında zeytin ağaçlarının olması doğayı ön plana çıkarıyor. Üstelik suyun düştüğü yerde oluşan eşsiz havuz, birçok insanın burada suyla tanışmasını sağlıyor.

Orijinal adı Sutüven olmasına rağmen bazı kaynaklarda Sütüven’in adı geçmektedir. Bu ismin alınmasındaki en önemli etken bölgede “Tovlayan suları” teriminin kullanılmasıdır. Su sıçratmak anlamına da gelen bu tabir, yıllar sonra Sutüven’e dönüşmüştür.

Fırsatlar ve aktiviteler

Sotoven Şelalesi nerede?

Doğanın içinde harika bir yer olarak adından söz ettiren bu harika şelalenin çevresinde hiçbir sosyal tesis çok büyük değil. Hatta hiçbir şey yok. Bu nedenle bölgeyi ziyaret etmek isteyenler için çeşitli alternatiflere başvurmak gerekecektir. Aşağıda sıralanan alternatifler ile bölgenin temiz havasının ve güzelliğinin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Doğa yürüyüşü Sütüven Şelalesi’nin yanındaki zeytin ağaçlarının arasından geçerek harika doğada yürüyüşe çıkın. Marmara ve Ege bölgelerinin kesiştiği noktada olduğu için burada bir geçiş ikliminden bahsetmek mümkün. Her mevsim güzel bir havaya sahip olan şelale havuzunda rahat spor ayakkabılarla unutulmaz piknikler yapmak mümkün!

Kamp ayrıcalığı: Doğa ile iç içe bir yerde yapabileceğiniz en iyi aktivitenin kamp yapmak olduğunu unutmamalısınız. Peki, bu alanda ne tür bir deneyim kazanabilirsiniz? Sütüven Şelalesi çevresinde kamp alanı olmamasına rağmen doğasever kampçılar için ideal bir seçenek olacaktır. Şelalenin yanında akan suyun sesini dinleyerek kamp yapmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Ancak vahşi hayvanlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

doğa fotoğrafçılığı: Sütüven Şelalesi fotoğraf çekmek isteyen herkesin en gözde mekanlarından biridir. Amatör fotoğraflar çekebildiğiniz için profesyonel fotoğraflar çekerek sosyal medya hesaplarınızı da renklendirebilirsiniz. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra doğa fotoğrafçılığı sizler için en önemli alternatiflerden biridir. Bölgedeki farklı kuş ve hayvan türlerini fotoğraflayarak unutulmaz anlar yaşamak mümkün!

Ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri – 2022

ziyaret saatleri: Şelalede saat olarak herhangi bir kısıtlamanın olmadığını belirtmekte fayda var. Doğal bir ortam olduğu için istediğiniz zaman alana girmenizi sağlar.

giriş ücreti:

kişi başı: 9 TL

Araba ile giriş: 27 TL

Sütüven Şelale Ulaşım Bilgileri

Tebük: Bioba, Parlamento: 10300 – Edremit / Balıkesir

nerede?: Altınoluk – Edremit ilçesi Zeytinli köyü sınırları içinde yer almaktadır.

Nasıl gidilir?: Altınoluk – Edremit karayolundan hareket ederek 20 km ileride karşınıza çıkan Zeytinli köy tabelasından içeriye dönmeniz gerekiyor. Buradan dar bir köprüyü geçmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan Beyoba köyüne girmeden önce girişteki çeşmeden toprak yoldan sola dönmelisiniz. Dönüşten 2 km sonra devam ederseniz şelaleye ulaşmışsınız demektir.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın