https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sinop Karakum Bungalov Ev Fiyatları - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Sinop Karakum Bungalov Ev Fiyatları

Sinop Karakum Bungalov Ev Fiyatları

31.10.2022 01:00:00

Siyah ve mavi, Karadeniz’in yeşiliyle her zaman iyi uyum sağlamıştır. Ve her alan yalnızca iki renk içeriyor olsa da, size bu üç rengin birlikte dans ettiği yalnızca bir yer gösterebiliriz. Sinop Karakum, siyahla maviyi yeşille buluşturan yerdir. Masmavi deniz kıyıya yaklaştıkça Karakum’a adını veren parlak siyah kumları kaplar. Daha sonra şifalı dağ eteklerindeki yeşillikleri sulayarak uzun soluklu bir döngü oluşturur. Sinop Yarımadası çevresindeki yol üzerinde ve şehir merkezine sadece 2-3 km uzaklıkta yer almaktadır.

Volkanik arazi yapısı

Bu kumun siyah renkli olduğu doğrudur. Volkanik zemin yapısına sahip olan bu yerin taşlarının zamanla dış kuvvetler tarafından aşındırılması sonucu oluşan, dünyada ender bulunan bir kumsaldır. Karadeniz sahilinin gözdesi olmayı hak eden bu yere şehir merkezinden özel araç, taksi ve shuttle servisleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Bölgenin elverişli trafiği sizi bir süredir alışık olduğunuz trompet senfonisinden uzaklaştırabilir. Bu yerde çok az trafik ışığı olması yeterli bir kanıt olmalıdır. Merkeze yakın olan bu mekanın her detayı renklerin mükemmel uyumu ile yol boyunca size eşlik edecek.

Sinop Karakum’a gelince, birçok konaklama çeşidi arasında güzel bir yeşil şerit oluşturan bungalovlar var. Karakum Plajı içerisinde yer alan bungalovlardan mavi ve siyahın birbirine karışmasına şahitlik edecek bir manzaraya sahipsiniz. Tatil köyünü andıran bu yerde doğanın her nefesini hissetmek mümkün. Şemsiyeden soyunma odalarına ve dinlenme odalarına kadar tüm plaj ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. Konaklama açısından yazlık evlerin yanı sıra lüks oteller, kamping alanları ve karavanlar bulunmaktadır. Ancak yazlık evlerin en sağlam ve sağlıklı seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

geniş bir kumsalı vardır

Çoğu plajdan daha geniş bir kumsala sahiptir. Özellikle yaz döneminde oldukça fazla tercih edilen bir mekandır. Yapısı gereği sahip olduğu bir ayrıcalık olan siyah kumun içindeki mineraller sayesinde şifanın gerçek anlamını görmek mümkündür. Romatizmal ve kemik hastalıkları için faydalı bir doğal ilaçtır. Güvenli alanı ve temiz doğası ile konforlu ve güzel bir dinlenme imkanı sunar. Kumun rengi nedeniyle ayaklarınızın altındaki sıcaklığı normalden biraz daha fazla hissedebilirsiniz. Terlikleri uzak bir yere koymamakta fayda var yoksa terliklere ulaşmak için göstereceğiniz çaba çevredeki insanlara eğlence getirebilir. Çeşitli aktiviteleri ile tatilinize renk katan bir yerdir. Öncelikle bu şifalı kumların üzerinde yürüyerek Karadeniz’in soğuk sularında yüzebilir ve bu manzaraya karşı yüzdükten sonra rafting aktivitelerine katılabilirsiniz. Piknik ve doğa yürüyüşleri gibi pek çok aktivite takip edilecek. Karadeniz yemeklerinin lezzetlerini bir kez olsun özleyeceğiniz için gezilerden mutlaka faydalanacaksınız.

Şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini gezmek, Sinop Karakum’a gelenlere güzel anılar katacaktır. Denize sıfır destinasyonlar günün her öğününde sizleri ağırlamayı bekliyor. Çeşitli göl ve derelerin oluşturduğu alanlara geziler düzenleyebilirsiniz. Bu üç renk kelimenin tam anlamıyla birbirine çok yakışıyor; Siyah, yeşil ve mavinin ortak noktasına adım atmak güzel olurdu.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın