https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Serik Çakıl Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Serik Çakıl Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Serik Çakıl Plajı Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Kaş’ın doğal güzelliğini korumayı başarmış ender plajlardan biri olan Serik Çakıl Plajı nerede? Nasıl gidilir? Bu, özellikleri ve giriş ücretleri gibi bilgilerin yanı sıra bilgilerle de yazımızın konusu.

kenar boşluğu: Şimdiye kadar denizin tadını çıkarırken ve keserken Antalya gezilecek yerler Mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

AntalyaTanınmış Kaputaş PlajıYan tarafta bulunan plaj, bölgeye gelen misafirleri küçük bir yol kenarında karşılıyor. kaşİstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistler 200-300 metre mesafedeki Kaputaş Plajı’na gitmeyi tercih ettikleri için çevredeki köy ve mahallelerde yaşayan yerli halk daha çok dağınık plaja geliyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olan plaj, hafta içi nispeten sessizdir.

Serik Çakıl Plajı’nın Özellikleri

Serik Çakıl Plajı Özellikleri
Serik Çakıl Plajı’nın Özellikleri

Plaj sevmeyenler için harika bir yer. Doğallığını korumayı başarmış ender yerlerden biri olan Seyrek Çakıl Plajı, turkuaz mavisi sularıyla ışıldıyor. Plaj o kadar doğal ki eser yok. Aslında bırakın işletmeyi, herhangi bir tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer yok. Sadece doğal plajları sevenlerin ve çevredeki köy ve mahallelerde yaşayan yerlilerin tercih ettiği plaj, sert havalarda zaman zaman dalgalı olabiliyor. Genelde sakin ve dalgasız olan plaj, iyi yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere tavsiye edilmiyor. Bunun nedeni suyun aniden derinleşmesidir.

Daha önce de belirtildiği gibi, sahilde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Burada uzun süre vakit geçirmeye karar verdiyseniz kesinlikle yeme-içme işini önceden halletmenizde fayda var. Ama burada birkaç saat geçirebilir ve sonra başka planlar yapabilirsiniz.

Seyrek Çakıl’a ulaştığınızda yol kenarındaki kayaların arasından yürüyerek beyaz çakıllı plaja ulaşabilirsiniz. Su altı beyaz çakılları tüm berraklığıyla sizi karşılarken, deniz atı gibi farklı deniz canlılarını da zaman zaman görmenizi sağlar.

Serik Çakıl Plajı 2022 Giriş Ücreti

Serik Çakıl Plajı Giriş Ücreti
Serik Çakıl Plajı Giriş Ücreti

Plaja girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Havluyu alıp sahilde uygun bir yere koyabilirsiniz.

Şemsiye, şezlong, duş, tuvalet veya kullanabileceğiniz herhangi bir tesis olmadığını tekrar hatırlamakta fayda var.

Serik Çakıl Plajı Nerede? ve oraya nasıl gidilir

Serik Çakıl Plajı Nerede?  ve oraya nasıl gidilir
Serik Çakıl Plajı Nerede? ve oraya nasıl gidilir

Adres: Kaputaş Plajı Kaş / Antalya’nın yanında

Toplu taşıma: Kaş’a girdikten sonra doğal yapısı, turkuaz denizi, temiz ve temiz suyu ile sahil yolunu yani D400 otoyolunu takip ederek ulaşabileceğiniz Seyrek Çakıl Plajı sizi bekliyor. Konum bilgisi almak için tıklayın

Buraya yerleşmek istemeyenler için nakit plajları Sizi listemize davet ediyoruz. Kaş’ın en güzel plajları bu yazıda. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın