https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Şavşat Karagöl Sahra Milli Parkı Nerede? & Nasıl gidilir? / artvin - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Şavşat Karagöl Sahra Milli Parkı Nerede? & Nasıl gidilir? / artvin

Şavşat Karagöl Sahra Milli Parkı Nerede? & Nasıl gidilir? / artvin

Avşat Karagöl hakkında genel bilgiler, nerede? Oraya nasıl gideriz? Bilgiler, öneriler ve daha fazlası bu yazıda sizin için. Artvin’in en heyecan verici yerlerinden biri olan avşat Karagöl ile ilgili yazımızla karşınızdayız.

Bilgi: güzel ülkemizin güzel şehri Artvin’de yapılacak şeyler Sizler için bir liste oluşturduk Bu eşsiz yerleri keşfetmek istiyorsanız gezi yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Şavşat Karagöl Sahra Milli Parkı hakkında genel bilgiler

Artvinavşat Karagöl de gezilecek ve izlenebilecek bir başka güzel yerdir. Temiz hava, eşsiz güzel manzara ve pitoresk doğa. yeterli değil? Yemyeşil ağaçlar ve yeni açan çiçekler de var dersek dikkatinizi ve ilginizi çekmeyi başardığımızı düşünüyorum.

Avşat Karagöl, vaktiniz varsa piknik yapmak veya mangal yapmak için uğrayabileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Çocukken resim dersinde çizdiğim dağ, dere, güneş ve ev resimlerini hatırlattı. Bu güzel manzara karşısında çay yapıp sandviçlerimizi yedik. Aslında semaver ve mangal olmamasına üzülmedik desek yalan olur.

Yaklaşık bir saat dinlenip manzarayı izledikten sonra yürüyüşe çıktık. Gölün çevresinde yürüyüş yolu var. Çok geniş değil ama çok şık. Mevsim bahar olduğu için yol kenarları çiçeklerle yeşerir. Yer yer göl kenarında banklar ve çardaklar ziyaretçilerini bekliyor.

Flanşlar hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Artvin’in güzel bölgelerinden biridir. Karagöl yolunda Karadeniz’in eşsiz ahşap evlerini burada sık sık görürdük. Dürüst olmak gerekirse, kışın kalan var mı bilmiyorum. Kimsenin sorduğunu görmedik. Onu ilkbaharda göremezsek kışın da göremeyeceğimizi düşünmeden edemiyoruz.

Avşat Karagöl Sahra Milli Parkı’na gelmek isteyenlere tüyolar

– Pikniğe veya barbeküye gelin. Temiz hava sizi gerçekten acıktırır. Ayrıca bu güzelliğe bir iki saatte doymak da pek mümkün değil.

Göl kıyısındaki yürüyüş parkurunda yürüyüşe çıkın.

Bahar aylarını tercih etmek daha iyidir. Taze açan çiçeklerin görüntüsü ve kokusu ayrı bir güzellik katıyor.

– Bu görüş sınırsız bir şekilde ölümsüzleştirildi.

Şavşat Karagöl Sahra Ulusal Parkı Resimler

Şavşat Karagöl Sahra Milli Parkı Nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: 08790 – Şavşat / Artvin

telefon: (0312) 207 50 00

nerede: Artvin’in Şavşat ilçesinde yer almaktadır.

Nasıl gidilir: Artvin’den ayrıldığınızda Shavchat kavşağında sola dönün. Artvin ile Şafçat arası 70 km’dir. Yol ilk 20-25 kilometre düzgün, ardından eski toprak yola dönüyor ve daralıyor. Yolun 50. kilometresinde Karagöl tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı gördükten sonra yol tekrar dümdüz. Bu yol Velikoy’a çıkar. Veliköy’e gelmeden önce yine Karagöl tabelasını göreceksiniz. Bu tabeladan saptıktan sonra 3 km sonra avşat Karagöl’e ulaşacaksınız.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın