Sarımsaklı Kamp Alanları – Gezilecek Yerler

Sarımsaklı Kamp Alanları

6.03.2024 11:35:00

Yaz aylarında tatil yapmak, kamp kurup arkadaşlarınızla vakit geçirmek için yerler arıyorsanız Sarımsaklı listenize ekleyebileceğiniz yerlerden biri. Balıkesir Ayvalık’ta yer alan Sarımsaklı denizi Ege Bölgesi’ne bağlı küçük bir tatil kasabasıdır. Dört mevsim gelip zaman geçirebileceğiniz Sarımsaklı belirli zamanlarda festivallerin düzenlendiği ve birbirinden temiz plajlarıyla ünlü Sarımsaklı’ya gelebilirsiniz. Ayrıca buraya sadece yurt içinden değil yurt dışından da birçok turist gelerek zaman geçiriyorlar.  Otel kalabalığından uzak tabiatla iç içe tatil geçirmek isteyenlerin Sarımsaklı’da çadırıyla kamp kurabileceği pek çok alan bulunuyor.

Sarımsaklı’nın Birbirinden Konforlu Kamp Alanları

 • Murat Reis Çamlık Camping

 • Hizmet:Klasik konaklamanın dışına çıkmak isteyenlerin Sarımsaklı’da tercih ettikleri kamp alanlarının başında gelen Murat Reis Çamlık Camping hem güvenilir hem de konforlu. Denize sıfır olan kamp alanından şezlong ve şemsiye de alabilirsiniz. Ayrıca WC, duş, elektrik, Wi-fi, mutfak, kafe, sıcak su, çamaşırhane buzdolabı gibi olanakları da bulunuyor.

  İletişim:0544 892 43 602

  2.Hilal ve Akif’in Yeri

  Hizmet:Sarımsaklı’nın bir başka güzel kamp alanlarından biri olan Hilal ve Akif’in yerinde çadır kamp kurarak konaklayabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik birçok hizmetin bulunduğu kamp alanı denize yakın konumuyla da özellikle tercih ediliyor.

        3. Ayvalık Çamlık Kamping

  Hizmet:Keyifli ve güvenilir kamp tatili geçirebileceğiniz tesislerden biri olan Ayvalık Çamlık Kamping’de çadırda kalarak konaklayabilirsiniz. Deniz manzarası tertemiz plajı, restoranıyla hem kamp yapıp hem de vakit geçirebilirsiniz. Kamp alanında WC, duş, elektrik, Wi-fi, otopark gibi hizmetler bulunuyor.

  İletişim:0266 312 22 86

         4. Ayvalık Kamping Saklı Cennet

  Hizmet:Sarımsaklı’daki birçok kamp alanında olduğu gibi burası da deniz kenarında yer alıyor. Kamp alanındaki sabit çadırlarda konaklayabilir restoranından yararlanabilirsiniz. Kamp tesisinde WC, duş, elektrik, Wi-fi, şezlong ve şemsiye gibi olanaklar bulunuyor.

  İletişim:0266 606 06 34

        5. Sarımsaklı Plajı

  Hizmet:Sarımsaklı’da tesislerde konaklamak yerine plajda zaman geçirip çadır kurmak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz. Ücretsiz ve keyifli kamp tatili için ihtiyacınız olacak birçok şeye sahip kamp alanında çevredeki tesislerden ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kamp kurmaya elverişli plajda istediğini zaman denize girebilir akşamüstü de bölgenin çarşısında akşam yemeği yiyebilirsiniz.

        6. Sarımsaklı Tabiat Parkı

  Hizmet:Ücretsiz kamp kurup aynı zamanda doğayla iç içe zaman geçirebileceğiniz yerlerden biri de Sarımsaklı Tabiat Parkı. Çam ağaçlarıyla çevrili parkta piknik yapabilir isterseniz de kamp kurabilirsiniz. Ayrıca tabiat parkının içerisinde olan bungalovlarda da konaklayabilirsiniz. Tabiat arkının içerisinde birçok temel ihtiyacınıza yönelik hizmet bulunuyor ama yanınızda yiyecek ve içecek getirmekte fayda var. 

  İletişim:0543 411 48 19

  Sarımsaklı’da Kamp Kurarken Yapılabilecek Aktiviteler

  Ayvalık’ın bir diğer ucu olan Sarımsaklı plajları, yaz akşamları ve turizmiyle popüler bir yerdir. Buraya geldiğinizde gününüzün büyük bölümü Ege Denizi’ne uzanan plajlarda geçebilir. Ayvalık kültürel ve tarihi geçmişiyle de ön plana çıkan bir yer olduğu için içerisinde zaman geçirebileceğiniz birçok destinasyon bulunuyor. Buna ek olarak Sarımsaklı’dan Cunda Adası’na tekne turlarıyla giderek serin sularında yüzmeye devam edebilirsiniz.

  Sarımsaklı Kamp Alanlarına Nasıl Gidilir?

  İzmir-Çanakkale ve Bandırma-Balıkesir yolları üzerinde yer alan Sarımsaklı’ya birçok ulaşım imkanı bulunuyor. İstanbul ve çevresinden gelenler vapur ile ulaşım sağlayabilir. Küçükköy beldesinde yer alan Sarımsaklı’ya Ayvalık’tan minibüslerle gidebilirsiniz. Ayrıca yurt içi ya da yurt dışından geliyorsanız Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda inerek özel aracınızla ya da toplu taşımayla Sarımsaklı’daki kamp alanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Sarımsaklı’da Hangi Mevsimde Kamp Kurulmalı

  Ayvalık’ın sevilen sahillerine ev sahipliği yapan Sarımsaklı serin sularıyla da ön plana çıkıyor. Deniz kenarından esen sıcak rüzgarlarla yıl boyu ılık olan Sarımsaklı’da dört mevsim konaklayabilirsiniz. Kamp kurmak için en keyifli mevsimler ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Sizde bu süreçte gelerek Sarımsaklı’nın tadını çıkarabilirsiniz.

   

   

   

  Diğer gönderilerimize göz at

  [wpcin-random-posts]

  Yorum yapın