https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sardala Koyu nerede, nasıl gidilir? Otel konaklama – Ağva - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Sardala Koyu nerede, nasıl gidilir? Otel konaklama – Ağva

Sardala Koyu nerede, nasıl gidilir? Otel konaklama – Ağva

İstanbul’da günübirlik gidilebilecek yerlerden biri olan Sardala Koyu, denize girip keyifli bir hafta sonu geçirmenizi sağlıyor. İstanbul şehir merkezine yaklaşık 110 km uzaklıkta bulunan Serdala Koyu, Kocaeli’ne bağlıdır. Buraya gitmek için önce Ağva’ya gitmeniz gerekecek.

Sardala Koyu hakkında genel bilgiler

İstanbul ve çevresinde yaşayanların günübirlik gidebileceği yerlerden biri olan Sardala Koyu, İstanbul’a 110 kilometre, Ağva’ya ise yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Hafta sonları ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Sardala Koyu’nun hafta içi daha sakin olduğunu söyleyebiliriz.

Kampçıların uğrak noktası olan Serdala Koyu, muhteşem manzarasıyla da dikkat çekiyor. Serdala’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü sahile yakın büfe veya restoran yok.

Sardala Plajı 06

Ağva’da konaklama tesisleri

Buraya en yakın oteller Ağva bölgesinde bulunmaktadır. Ağva ile koy arasındaki mesafenin 10 km olduğunu ve ulaşım açısından herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Ağva’da konaklayabileceğiniz otellerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

  • Agfa Winport Lodge (0216725 75 25)
  • Otel Ağva Şelale (0216721 74 66)
  • Alista Butik Otel (0216721 75 95)
  • Mad Sea Sahil Oteli (0216744 10 44)
  • Ağva Club Grand Becassier (0216721 75 75)
  • Ağfa Hanı (0216721 84 24)

Agfa’da ne yapıyorsun?

Koyun dışında güzel vakit geçirebileceğiniz ve Ağva’yı ziyaret edebileceğiniz yerler de var. Ağva’dayken tekne turlarına katılmayı unutmayın. Karadeniz’e dökülen Göksu ve Çanak derelerinde tekne kiralayın ve günün tadını çıkarın. Balık tutmayı da seviyorsanız, yanınızda bir olta getirmenizi öneririz.

kenar boşluğu: Daha detaylı bilgi için; Ağva – Şile kahvaltı ve konaklama Yazımıza göz atabilirsiniz.

Sardala Körfezi nerede ve oraya nasıl gidilir?

Tebük: Pınarlı, 41600 Kandıra / Kocaeli

Nasıl gidilir?: İstanbul’dan Serdala Koyu’na gitmek için önce Ağva’ya gitmek gerekiyor. İstanbul’dan Ağva’ya düzenli olarak otobüs seferleri vardır. Ağva’ya ulaştıktan sonra körfeze 11 km gitmeniz gerekecek. Ağva’dan Kirpi’ye giderken sırasıyla Bukaklı, Kadıköy ve Pınarlı köylerinden geçeceksiniz. Pınarlı köyünü geçtikten sonra yaklaşık 4 km ilerleyip ormana giren yola katılacaksınız ve 1 km sonra bu koya ulaşacaksınız. Konum bilgisi almak için tıklayın

Resimler

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın