https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sapanca’da gezilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Sapanca’da gezilecek yerler

Sapanca’da gezilecek yerler

11.12.2022 12:30:00

Sapanca son yılların ve özellikle son ayların en popüler tatil destinasyonlarından biri. Sapanca’nın harika doğası, temiz havası ve harika manzaraları, İstanbul’a yakınlığı gibi faktörler burayı popüler hale getirdi.

Koronavirüs pandemisi tüm insanlığı ciddi şekilde etkiledi. Sanayiden eğitime, eğitimden turizm sektörüne kadar pek çok alan ve iş sektörü hem değişim hem de dönüşüm geçirmiş ve sürece göre pozisyon almıştır.

İnsanların pandemi ile birlikte bölgelerine yönelmesi ve kalabalıktan uzaklaşmak istemesi turizm sektörünü ciddi anlamda etkiledi. Bu dönemde Sapanca, Maşukiye, Abant gibi tatil beldeleri tercih edilmeye başlandı. Kişiye özel kulübeler, küçük ev tipi evler ve hobbit evleri gibi seçenekler bulunmakta ve bu yapılar kişi ve misafirleri için özel bir alan sağlamaktadır.

Peki, doğası, güzel gölü ve güzel havasıyla Sapanca’da ne yapılır? birlikte görelim…

Güne güzel bir kahvaltı ile başlayın!

Güne göl manzarası karşısında güzel bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz. Hem göl kenarındaki işletmelerde hem de Sapanca Gölü manzaralı farklı noktalarda kahvaltı yapabilirsiniz. Bahçeden yetiştirilen ürünler, günlük yumurtalar, enfes taze peynirler ve quemak lezzetinden oluşan eşsiz bir serpme kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.

Yürüyüş ve bisiklet parkurları…

Doğada gruplar halinde yapılan hafif yürüyüşlere bildiğiniz gibi trekking denir. Sapanca, bu spor etkinliği için mükemmel bir yer. Yürüyüş ve bireysel doğa yürüyüşleri için harika bir yerdesiniz… Burada yürürken göl manzarasını içinize çekebilecek ve güzel orman havasını soluyabileceksiniz!

ATV Turları…

Havaların soğumasına ve yolların biraz çamurlu olmasına çok sevinen Sapanca hayranlarının olduğunu da biliyoruz… Sapanca, geniş parkurları ile ATV turu sevenler için ideal ve güzel bir yer!

Kano ile gölü dolaşın…

Hava güzelse Sapanca’da yapılacak bir başka harika aktivite de gölde kano turu yapmak. Ama dediğimiz gibi güzel havalarda kano ve pedal çevirmeye izin veriliyor.

Günübirlik gelmezseniz jakuzili bungalovlarda kalmanızı tavsiye ederiz, ısıtmalı havuzlu oda bulursanız kaçırmayın!

Sapanca bölgesinde güvenli konaklama seçenekleri için Sapanca Bungalov ev listelerimize göz atın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın