https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Sapanca nerede, nasıl gidilir? Sapanca’da Nerelere Gidilir? - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Sapanca nerede, nasıl gidilir? Sapanca’da Nerelere Gidilir?

Sapanca nerede, nasıl gidilir? Sapanca’da Nerelere Gidilir?

Sapanca, doğal güzelliği ile öne çıkan Sakarya ilinin Marmara bölgesinin en küçük ilçesidir. Sapanca, doğuda Adapazarı, kuzeyde Sapanca Gölü, batıda İzmit, güneyde Gevye, Samanlı ve Pamukova dağları ile çevrilidir.

Sakarya’nın yüzlerce can kaybı açısından en küçük bölgesi olan Sapanca, nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu bölgedir. Bölge, turistik faaliyetleri ile karakterizedir. Hem Sapanca’da hem de çevresinde her mevsim gezilip görülecek yerler var.

Sapanca, her mevsim çevre illerden ziyaretçi akınına uğrayan ender bölgelerden biridir. İstanbul’a 2 saat uzaklıkta olan bölge, Ankara’ya 3 saat uzaklıktadır. Sapanca, Bursa’dan gelen ziyaretçiler için de çok kısa bir mesafededir. Bursa’dan 2 saatlik bir karayolu yolculuğu ile Sapanca’ya ulaşmak mümkün.

İstanbul’dan Sapanca’ya kendi aracınızla gidebilir veya direkt uçuşlar düzenleyen Sapanca otobüsleri ile bölgeye ulaşabilirsiniz. Sakarya otobüslerine binerek Adapazarı merkeze gidebilir, ardından sürekli kalkan minibüslerle Sapanca Gölü ve çevresine ulaşabilirsiniz.

Sapanca’da Nerelere Gidilir?

Sapanca, aktivite ve gezilecek yer seçenekleri ile hafta sonu kaçamakları değerlendirmek için oldukça uygun bir bölgedir. Sapanca’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler;

Sapanca Gölü ve Plajı: Sapanca’nın simgesi olan bölge yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, yemek yemek ve manzaranın tadını çıkarmak için en uygun yerdir. Sapanca Gölü çevresinde bisiklet yolları, yürüyüş alanları, banklar ve yemek yenecek yerler ayrı ayrı yer alıyor. Bu özellik ile herkes istediği aktiviteyi yaparken seyirciden rahatsız olmuyor.

Masuki: Sapanca’nın en güzel ve eşsiz manzaralarına Maşukiye’de şahit olabilirsiniz. Ala balık tesisleri ile ünlü bölgede Aygır Çayı’nda yetiştirilen balıkları mutlaka tatmalısınız.

Kartepe Kayak Merkezi: Kış aylarının vazgeçilmez adresi Kartepe, İstanbul’a yakın konumu ve çocuklar için eğlenceli aktivitelerin düşünülmesi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Kartepe’de birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bütçenize uygun konaklama merkezlerini kolayca bulabilirsiniz.

onun şekli: Ormanya Tabiat Parkı, hem yetişkinlerin hem de çocukların eğlenebileceği ve doğayı keşfedebileceği bir alan olan Kartepe’nin eteklerinde yer almaktadır. Ormanya’da birçok hayvanı normal yaşantısında görebilirsiniz. Ormania’daki Hobbit evleri de ünlüdür. Hobbit evlerinin önünde fotoğraf çekmeyi unutmayın!

Sapanca’da nerede kalınır?

Sapanca, kendine ait konaklama seçenekleri ile her bütçeye uygun alternatifler sunuyor. Sapanca Gölü kıyısındaki butik oteller ve bungalovlar hafta sonu kaçamakları için oldukça uygun. Kartepe ise kış tatili yapmayı sevenlerin isteklerine uygun otel seçenekleriyle hizmet veriyor. Uygun fiyatlı seçeneklerle dilediğiniz tatili planlamak için Sapanca otelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın