https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Saklıkent Kayak Merkezi | Nerede ve otel bilgileri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Saklıkent Kayak Merkezi | Nerede ve otel bilgileri

Saklıkent Kayak Merkezi | Nerede ve otel bilgileri

Saklıkent Kayak Merkezi

Kışa sayılı günler kala, ülkemizin kayak merkezleri hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Hafta sonu ya da kış sömestr tatilinde kayak merkezi tatili yapmayı düşünen biriyseniz, sizin için hazırladığımız seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz.

Bugünkü yazımızda Antalya ilimiz sınırları içerisinde bulunan ve Beydağları üzerine kurulmuş olan Saklıkent Kayak Merkezi’nden bahsetmek istiyoruz. Kayak merkezinden bahsedelim Fethiye’de Saklıkent ile karıştırmayın

Bilgi: AntalyaBiraz daha ziyaret etme imkanınız varsa; sizin için yarattık Antalya gezilecek yerler Listemize bir göz atmanızı öneririm. 🙂

Saklıkent Kayak Merkezi Genel Bilgi

Ülkemizdeki en önemli kayak merkezlerinden biri olan Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’nın batısında Beydağları bölgesinde kurulmuştur. Antalya’ya 50 km uzaklıkta bulunan kayak merkezi, konumu itibari ile iki farklı mevsimi aynı gün içinde yaşayabileceğiniz nadide bir yerdir.

Akdeniz bölgesinde olduğu için kayak sezonu kısadır ve genellikle Aralık sonunda başlar ve Mart ayında sona erer. Kar kalınlığı mevsime göre değişmekte olup, ortalama kar kalınlığı 100 ile 230 cm arasında değişmektedir. Kar, zirve noktalarında 5 metre kalınlığa ulaşır.

Saklıkent Kayak Merkezi’ndeki 500 dağ evi konaklama açısından yeterli olsa da kayak merkezinin Ekvador’a en yakın kayak merkezlerinden biri olduğunu hatırlatalım.

Diğer kayak merkezlerine göre daha ılıman bir iklime sahip olan Saklıkent Kayak Merkezi’nde gün içinde sıcaklık nadiren -5 derecenin altına düşer. Ortalama olarak, kayak sezonunun 75 günü güneşlidir.

Saklıkent Kayak Merkezi Pist hakkında bilgiler

Saklıkent Kayak Merkezi - 04

Saklıkent Kayak Merkezi ormanın kenarında yer aldığı için hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için çok uygun parkurlara sahiptir. Kayak merkezinde 1400 metre uzunluğunda 1 adet teleski, 2 adet teleski, 1 adet çocuk teleferiği ve kar tüplü lift bulunmaktadır. Onlarla ilgili detaylar şu şekilde:

  • Karakaya Teleferik: 1900-2400m 800r/h
  • Ölçeklenebilir Teleskop 1890 – 2100 m 400 r/h
  • Nadir Gez Teleski 1900 – 2200m 300p/h
  • Tüp Buz Kaldırma 1890 – 1980 m 300 r/h
  • Bebek Asansörü 1900-1930 m 100 r/h

Saklıkent Kayak Merkezi Otel ve konaklama tesisleri hakkında bilgiler

Kayak merkezindeki birkaç dağ evi burada bir şehir havası yarattı. Antalya sahillerine sadece bir saat uzaklıkta olan Saklıkent, ziyaretçilerine bir saat içerisinde kış sporları ve yaz sporları yapma imkanı sunuyor. İsteyen ziyaretçiler, şehir merkezine yakın olduğu için merkezde uygun fiyatlı pansiyonlarda da kalabilirler.

Kayak merkezinde bulunan motelin yanında 200 kişilik restoran da bulunmaktadır. Ayrıca bar, disko ve animasyon hizmetlerinin de bulunduğu kayak merkezinde kaliteli bir hizmet verildiğini söyleyebiliriz. Az önce de belirttiğimiz gibi şehir merkezinde her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Kayak merkezine gittiğinizde konaklayabileceğiniz bazı oteller ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

Yakınında kalabileceğiniz yerler ise şu şekilde;

Saklıkent Kayak Merkezi: 0242524 56 31

Saklehan Motel: 0532613 54 47

kenar boşluğu: Başka konaklama yerleri varsa, bunları yorum olarak işaretleyebilirsiniz.

Ulaşım bilgileri Saklıkent Kayak Merkezi

Tebük: Mehtap Cd., 07800 Guzzle / Korkuteli / Antalya

nerede?: Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya şehir merkezine 45 km, Antalya Havalimanı’na 65 km uzaklıktadır.

Nasıl gidilir?: Şehir merkezinden kayak merkezine 1 saatte ulaşabilirsiniz. Oldukça pitoresk bir yola sahip olan kayak merkezine gittiğinizde gözleriniz bayram edecek. Antalya merkezde Migros alışveriş merkezinin karşısında bulunan Lunapark’ın önünden kayak merkezine gitmek için her sabah düzenli olarak otobüsler kalkmaktadır.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın