https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Şahinderesi Kanyonu | Ziyaret, giriş ücretleri, nereye ve nasıl gidilir - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Şahinderesi Kanyonu | Ziyaret, giriş ücretleri, nereye ve nasıl gidilir

Şahinderesi Kanyonu | Ziyaret, giriş ücretleri, nereye ve nasıl gidilir

Şahinderesi Kanyonu – Balıkesir

Anadolu coğrafyasının en özgün yerlerinden biri. Kaz Dağları Milli Parkı Balıkesir’de bulunan ve Balıkesir’de turizm gelişimini destekleyen. Şahinderesi Kanyonu; Yerli ve yabancı birçok turist tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri olmayı başarmıştır.

Ülkemize yaz kültürü ve turizmi için gelen yabancıların zaman zaman doğa turizmini tercih etmesi nedeniyle gelişmekte olan bölgede doğal yaşam ve barış açısından çok ciddi bir zenginlik olduğu vurgulanmalıdır.

Sevdiklerinizle birlikte şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmayı ve normalliği ciğerlerinize çekmeyi tercih edebileceğiniz bu vadide geçireceğiniz anları asla unutamayacaksınız.

Şahinderesi Kanyonu video

Daha fazla video gelmesi için lütfen. Youtube Kanalımız abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Ahinderesi vadisi hakkında bilgiler

Balıkesir sınırları içinde Edremit bölgesi, Kaz Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Altınoluk şehri ile bağlantılıdır. Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 115 km uzaklıktadır. Ege Denizi’nin kıyısında yer alan ve doğal yaşam alanı sayesinde birçok canlıya ev sahipliği yapan vadinin çevresinde 800’den fazla bitki türünün bulunduğu biliniyor. Bölgenin bitki çeşitliliği içerisinde önemli bir yer tutan zeytin ağacının 26 kilometre boyunca uzanıyor olması çeşitliliğe katkı sağlayan faktörlerden biridir.

ahinderesi vadisi giriş ücretleri ve ziyaret saatleri
Şahinderesi Kanyonu

Oksijen açısından dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu; Ülkemizin farklı bölgelerindeki kanyonlardan tamamen farklıdır. Yürüyüş parkurları olmadığı ve alan oldukça geniş olduğu için vadide büyük ihtimalle kaybolacaksınız. Temiz hava ve berrak suyun bir araya geldiği bu bölgede sevdiklerinizle sağlıklı dakikalar geçirebileceğinizi ifade etmek mümkün.

Görsel olarak çarpıcı bir manzara oluşturan şelalenin yanında yüzebilir, sıcak havanın etkisini biraz da olsa yenebilirsiniz. Ayrıca bölgenin orman özelliklerini tam olarak yansıtması sayesinde Instagram profilinizi harika bir şekilde süsleyen fotoğraflar çekebilirsiniz. Ancak bölgeyi ziyaret ederken böceklere ve diğer canlılara dikkat etmenizi öneririz.

Şahinderesi Kanyonu Yakındaki yerel yemekler

Kaz Dağları Milli Parkı’na gittiyseniz, lezzetli Balıkesir yemeklerini tatmadan buradan dönmemelisiniz. Balıkesir mutfağı, Ege ve Marmara lezzetlerinin bir karışımıdır. Ziyaretçileri etkilemek için yeterli. Peki, bölgeye geldiğinizde hangi lezzetleri yemeniz gerektiğini söylüyoruz? Hadi birlikte kontrol edelim!

komşum: Balıkesir denilince akla ilk gelen lezzet tabii ki Höşmerim. Peynirle hazırlanan bu tatlı, bölgede en çok tüketilen yiyeceklerden biri olmasının yanı sıra bölgeye gelen turistlerin de ilk tercihi oluyor. Doğanın insanlara sunduğu güzelliklere doğru lezzetli bir yolculuğa çıkmak için mutlaka Höşmerim yemelisiniz.

Bejadish tagine: Bigadiç Güveci ilk bakışta sıradan bir güveç gibi görünse de görüntüsü kadar lezzetiyle de ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Onu diğer güveçlerden ayıran en önemli özelliği, ateşte nar gibi pişirilen çocuk etleriyle servis edilen bejadiş yahnisi, aromatik aromasıyla insanları cezbetmeye yetiyor. Vadi çevresinde keyifle yiyebileceğiniz bu yemeği denemeden dönmemelisiniz.

Destek: Klasik bir Anadolu yemeği olan teretin lezzetini açık şelalenin yanında denemek istemez misiniz? Territt’in hafif havasıyla lezzetini farklı kılan Şahindiresi Vadisi bölgesinin hem görüntüsünden hem de lezzetinden memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Şahinderesi Kanyonuna nereden ve nasıl gidilir
Şahindiresi Vadisi nerede

Konaklama tesisleri

Vadi çevresinde konaklamak ve temiz havayı daha uzun süre solumak isteyenler için mükemmel konaklama seçeneklerinin bulunduğunun altını çizmek gerekiyor. Hem doğal yaşama göre hazırlanmış bungalovlarda hem de lüks ve konforu yaşamanıza yardımcı olacak otellerde konaklayabileceğinizin altını çizmek gerekir. Kaz Dağları Milli Parkı Hakkında Mevcut otellerin her bütçeye ve her isteğe uygun şekilde tasarlanması, uygun fiyatlı bir tatil geçirmeyi mümkün kılmaktadır.

Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri – 2022

giriş ücreti: Vadiye girmek için 4 TL. Giriş ücretinin talep edeceğiniz hizmete göre değişebileceği belirtilebileceği için ücret ödemeniz gerekmektedir.

ziyaret saatleri: Ormanı haftanın her günü 8:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Oraya nereye ve nasıl gidilir?

Tebük: Altınoluk, Çevreyolu Cd 5. Sk, Pk: 10870 – Edremit / Balıkesir

Nasıl gidilir?: Balıkesir Edremit ilçesi Altınoluk ilçe sınırları içinde bulunan vadiye ulaşmak için Altınoluk merkeze girdikten sonra Bim Market karşısında Yapekredi Bank ara sokağının karşısında devam edin. Önünüzdeki şelalenin tabelasını takip ederek ve iki kilometre yol kat ettikten sonra muhteşem doğasıyla cezbeden bir vadiye ulaşacaksınız.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın