https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Piri Reis Parkı hakkında genel bilgiler (nereye ve nasıl gidilir) / Beylikdüzü - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Piri Reis Parkı hakkında genel bilgiler (nereye ve nasıl gidilir) / Beylikdüzü

Piri Reis Parkı hakkında genel bilgiler (nereye ve nasıl gidilir) / Beylikdüzü

İstanbulVe BeylikdüzüTürkiye’nin en güzel parklarından biri olan Piri Reis Parkı’nı sizler için araştırdık. Piri Reis Parkı gezilecek yerleri ve çocuk oyun alanlarının yanında nerededir? Oraya nasıl gideriz? Bilgi ve daha fazlası bu yazıda.

kenar boşluğu: Bu kadar uzağa gittiğinde İstanbul’da Gezilecek Yerler Sizin için oluşturduğumuz listemize bir göz atmanızı öneririz.

Burası hem plaj, hem piknik alanı hem de çocuklar için harika bir park. Hepsi bu? tabiki hayır. Yürüyüş ve koşu yolu ile bisiklet yolu da mevcuttur.

Dışarıda eğlenceli bir gün geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bu park her gün birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle yaz aylarında yer bulmak çok zor. Bir yanda çocuklar, bir yanda piknik tutkunları, diğer yanda spor tutkunlarının olduğu cıvıl cıvıl bir lunapark. Ailenizle birlikte eğlenmek ve kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız kesinlikle buraya gelmenizi öneririz. Bahçedeki alanları daha yakından tanıyalım.

Piri Reis Anıtı: Parkın en önemli simgesi parka adını veren bu anıttır. Ziyaretçilerin sürekli durup fotoğraf çektikleri bu anıtın üzerinde ünlü denizci Piri Reis’in haritası var.

Çocuk oyun alanı: Stadyumun en önemli kısmı kuledir. Kuledeki teleferik çocukların en çok vakit geçirdikleri alandır. Bu kule dışında salıncak, kaydırak ve tırmanma yolları gibi birçok oyun aracı bulunmaktadır. Çocuklarınız eğlenirken siz de onların mutluluğu ile daha mutlu olacaksınız.

spor aracı: Bahçedeki spor aletlerini kullanarak günlük sporları rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca yaklaşık 1 kilometrelik yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurunu kullanarak daha aktif sporlar yapabilirsiniz.

piknik: Piknik severler de unutulmadı. Parkta piknik masaları var. Ayrıca deniz manzaralı. Sıradaki ne? Masanıza oturun ve manzara eşliğinde pikniğin tadını çıkarın.

Piri Reis Parkı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Piri Reis Parkı nerede?  Oraya nasıl gideriz?
Piri Reis Parkı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Gürpınar Mahallesi, Beylikdüzü / İstanbul

Toplu taşıma: Araba ile gelmek isteyenler Beylikdüzü’ne ulaştıktan sonra Gürpınar yönüne devam ederek parka ulaşabilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, Buraya 76G ve BM3 otobüs hatlarını kullanarak ulaşabilirler.

Metrobüs ile gelmek isteyenler, Öncelikle Beylikdüzü’ne gelmeleri gerekir. Daha sonra 76G ve BM3 numaralı otobüslerden birine binerek buraya gelebilirler.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın