https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Patara Kum Tepeleri | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Patara Kum Tepeleri | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri

Patara Kum Tepeleri | Yer, ziyaret ve giriş ücretleri

Patara Kum Tepeleri – Antalya

Patara Kum Tepeleri, Antalya’nın Kaş bölgesindeki en ilgi çekici doğal güzelliklerden biridir. Bölgenin turizm merkezi olarak kabul edilmesinde çok önemli bir yere sahip olan Patara, antik bir kent ve Patara Plajı Onunla ilginç bir yer edinmeyi başardı.

Bu bağlamda Patara Kum Tepeleri de bölgenin güzelliğini keşfetmek isteyenler için özeldir. Kalabalıktan uzaklaşmak ve kendinizi Afrika çöllerinden birinde hissetmek istediğinizde bu bölgeye gelmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Güzel vakit geçirebileceğiniz bu alanda unutulmaz anları yakalayabileceksiniz.

Kısa Bilgi: AntalyaTürkiye’nin bilinmeyen yerlerini ilk keşfeden siz olmak istiyorsanız. Antalya’da Gezilecek Yerler Listemize mutlaka göz atın. 🙂

Patara’dan kısa bir video

Daha fazla video gelsin lütfen Youtube Kanalımız abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Patara Kum Tepeleri hakkında önemli bilgiler

Jelimes köyü yakınlarında bulunan bu kum tepeleri doğal alan olarak biliniyor. Çöl gibi çok güzel bir yer olan bu tepelerin güneşin etkisiyle görsel bir şölen sunduğunu söyleyebiliriz.

Ormanı, denizi ve çölü bir arada yaşamanızı sağlayacak bu harika noktada vakit geçirebileceğiniz pek çok aktivite olduğunu söyleyebiliriz. Doğayla iç içe olmanın yanı sıra burada yapabileceğiniz aktiviteler de çok özel!

Dune safari turu ve aktiviteleri

Patara Kum Tepeleri Safari
Patara Kumulları nerede ve aktiviteler

Çöl ikliminde bölgeyi safari ile ziyaret etmek adettendir. Patara Kum Tepeleri heyecanı yaşatmak için oldukça başarılı bir alternatif.

Safari arabasında hem heyecan hem de eğlence dolu anlar yaşayabileceksiniz. Kum tepelerinde ilerlerken güneşin kavurucu sıcaklığını hissedeceksiniz.

Gün batımında fotoğraf çekin

Yeşilçam’ın filmlerinin çoğunun gösterildiği Patara Kum Tepeleri adeta bir film seti. Görsel olarak ilgi çekici olmasının yanı sıra güzel bir yer gibi görünmesi Patara’nın bu bölgesini bu kadar değerli kılıyor.

Bu alanda biraz zaman geçirmek istiyorsanız, o zaman kesinlikle burada fotoğraf çekmenin heyecanını yaşamalısınız. Gün batımının muhteşem bir manzara yaratacağı bölgede vakit geçirmenin avantajlarının tadını çıkarın!

Ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri: 2022

ziyaret saatleri: Giriş ve çıkış saatlerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz zaman kamp yapabilir veya bölgeyi gezebilirsiniz.

giriş ücreti: Ancak safari ve diğer aktiviteler için önceden planlayarak buraya gelmelisiniz. Ve fiyatlar sezona göre değiştiği için genel bir fiyat yazmak doğru olmaz.

Patara Kumulları Taşımacılığı

Adres: Gelemiş Köyü, Bey. 07976 – Nakit / Antalya

nerede?: Antalya’nın turizm merkezi olarak ilgi çeken Patara Kum Tepeleri’ne ulaşmak için Kaç merkezden 43 kilometre, Antalya merkezden 200 kilometre mesafe kat etmeniz gerekiyor.

Nasıl gidilir?: Kaş’tan Fethiye yönüne giderek ulaşacağınız bu yer, Kalkan’dan sonra karşınıza çıkan Patara dönüşünü yaptıktan sonra iç kısımda yaklaşık 6 km. Kum tepelerine ulaşmak için önce Gelemiş köyüne, ardından kum tepelerine 5 dakikada ulaşmak mümkün.

Özel araçla kolayca ulaşılabilen kum tepeleri, toplu taşıma ile gidemeyeceğiniz bir yer. Bu nedenle Patara Antik Kenti ve Kum Tepesi gezinizi kendi aracınız ile yapmanız oldukça önemlidir.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın