https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Pamukkale Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti/Denizli - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Pamukkale Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti/Denizli

Pamukkale Tabiat Parkı nerede? Nasıl gidilir? Giriş ücreti/Denizli

Pamukkale Tabiat Parkı nerede? Buraya nasıl gidilir Giriş ücretleri hakkında kısa bilgi vereceğiz. Pamukkale Travertenlerini ziyaret etmekten yoruldunuz ve bir çay molasına veya dinlenmeye ihtiyacınız var.

Pamukkale Tabiat Parkı sizleri bekliyor. Burada yapılacak en güzel şeylerden biri de banklarda oturup çayını yudumlarken kaz ve ördeklerin gölette yüzmesini izlemek.

Önemli hatırlatma: Pamukkale’yi ziyaret etmeye karar verirseniz, yanınızda küçük bir çanta bulundurmanız her zaman yararlıdır. Bir mayo, havlu ve su eklediğinizden emin olun.

Pamukkale Tabiat Parkı’nı Tanıtın

Park, Pamukkale Travertenleri’nin hemen girişinde, yapay göl, iki yüzme havuzu, çocuk havuzu ve çamur havuzu bulunan özel bir alanda yer almaktadır. Pamukkale’nin eşsiz beyaz güzelliğinin altında yer alan havuzlar özel bir işletme tarafından işletilmektedir. Havuzlarda kullanılan su Pamukkale’de tamamen şifalı sudur. Arıtılan su, özel arıtma sistemleri ile havuzlara taşınmaktadır. Tabiat parkının yüzme havuzlarında da şifalı çamurdan faydalanmak mümkün. Özel olarak yapılan çamur banyosuna yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor.

Gündüz ve akşam ayrı bir güzelliğe sahip olan parkta akşamları canlı müzik de çalıyor. Bahçede suni gölün etrafındaki banklarda oturabilir, gölette ördek ve kazların yürüyüşünü izleyebilir, günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Ayrıca bahçedeki kafeteryalarda çay içerek de dinlenebilirsiniz. Acıktıysanız yemeğinizi Park Mazaralli’nin harika restoranlarında yiyebilirsiniz.

Hala enerjiniz varsa, gölette bisiklet turu yapmanızı da öneririz.

Pamukkale Tabiat Parkı’ndaki yüzme havuzlarına giriş ücretleri

Parka müze kartı ile girebilirsiniz. Müze kartı ile travertenleri ve eski şehri de gezebilirsiniz.

giriş ücreti: 110 TL

Pamukkale tabiat parkı resimleri

Pamukkale Tabiat Parkı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Muhammed Akif Ersoy Blv. , 20190 – Pamukkale / Denizli

telefon: 0258251 14 41

Nasıl gidilir: toplu taşıma ile Denizli garajından her 20 dakikada bir kalkan Karahayıt-Pamukkale minibüslerini kullanarak tesise 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Özel araçla Şehir merkezinden Ankara Bulvarı Yolu’nu kullanmak zorunda kalacaklar. Gideceğiniz yerden Develi Bulvarına gireceksiniz. Burayı takip ettiğinizde yaklaşık 18-20 kilometre sonra travertenlere ulaşacaksınız. Yolda travertenlerle ilgili tabelaları da görebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın