https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ortonk Körfezi Plajı | Nerede, özellikler ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Ortonk Körfezi Plajı | Nerede, özellikler ve giriş ücretleri

Ortonk Körfezi Plajı | Nerede, özellikler ve giriş ücretleri

Ortonk Koyu Plajı – Balıkesir

Kunda AdasıEn güzel koylardan biri Ortonk Körfezi Plajıo. Mavi Bayraklı plajı ile Türkiye’de denize girilebilecek en güvenli yerler arasındadır. Ayrıca bu alan milli park alanıdır. İlan edildiği tarihten itibaren imarına kapalıdır.

Sadece eski binalar var ve yeni inşaatlara izin verilmiyor. Bu koyunların mal varlığının korunması açısından önemlidir. Çünkü denizin altında güzel ormanlarla çevrili olduğu için önemli bir yaşam var. Ortunç Koyu Plajı merkeze yakınlığı, doğası ve iyi hizmeti nedeniyle tercih edilen plaj olduğu söylenebilir.

Önemli: hazır BalıkesirBu arada, sadece kumsalı veya koyu görüp gidemezsiniz! Cunda Adası plajları ve koyları Sizler için oluşturduğumuz listemize mutlaka göz atın.

Ortonk Koyu Videosu

Daha fazla video gelmesi için lütfen. Youtube Kanalımız abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Ortonk Bay Beach’in genel özellikleri

Mavi Bayraklı plaj denizi sığdır. Bu tüm ada plajları için geçerlidir. Ortonch Beach’i diğerlerinden farklı kılan şey, deniz altındaki yaşamın çok daha zengin olmasıdır. Hatta bu zenginliği keşfetmek ve görmek isteyenler için dalış imkanı bile var. Diyelim ki birçok dalgıç için bir spor rotası olan bu koy, dalışı denemek isteyenler için ideal bir adres. Dalış eğitim kurslarına katılabilir ve iyi dalışın inceliklerini hemen öğrenebilirsiniz.

Ortonk Plajı - Balıkesir
Ortonk Plajı – Balıkesir

Ortunç Koyu yeşilliklerle kaplı bir alandır ve harika bir doğası vardır. Bu nedenle kampçıların ilgisini çeken bir yerdir. Ancak her yerde kamp yapmak veya rastgele bir yere çadır kurmak mümkün değil. Çünkü kamp yapmak için ayrılmış alanlar var ve oradan ayrılmak yasak. Bunun nedeni kampta yangın çıkma riskini ortadan kaldırmaktır. Kamp alanı dışında bir çadır kurup ateş yakarsanız ileride jandarmaları görmeniz muhtemeldir.

Ortonk Bay'de Şezlong Ücreti
Ortunç Kara Şezlong

Koyun doğal güzelliğini keşfetmek için orman yürüyüşlerine katılabilir, bisiklet kiralayarak doğa gezilerine çıkabilirsiniz. Adaya gelenlere kesinlikle Ortonk Koyu’na gelip yüzmenin keyfini çıkarmalarını tavsiye ederim.

Giriş ücreti ve şezlong: 2022

giriş ücreti: Cunda Adası’nda şezlong ve şemsiye kiralama fiyatlarına baktığımızda burada ödenen ücretlerin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Şezlong ücreti: Şezlong ve şemsiye için 300 lira feda etmeniz gerekiyor. Ayrıca bir otopark ücreti vardır, ancak yiyecek ve içecek kuponu dahil değildir.

Plajda bir şeyler yemek için ekstra ödeme yapmanız gerekeceğini göz önünde bulundurarak bütçenizi ayarlayın.

Ortonk Körfezi Ulaşım bilgileri

Tebük: Namık Kemal, Pk: 10405 – Ayvalık / Balıkesir

nerede?: Koy, Cunda merkeze 20 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Nasıl gidilir?: Cunda Madden Caddesi’nden kuzeye gidip Kermezikuyu Caddesi’ne bağlanıp bu cadde boyunca ilerlemeniz gerekiyor. Koy, Alibey Tabiat Parkı’ndan geçtikten sonra sağdadır.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın