https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Ölüdeniz Fethiye - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Ölüdeniz Fethiye

Ölüdeniz Fethiye

12/15/2021 16:30:00

ÖLÜDENİZ hakkında her şey

Ülkemizde yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret etmeyi sevdikleri yerlerden biri olan Ölüdeniz’i merak ediyorsanız yazımızı okuduktan sonra hakkında her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Bu bölgeye tatile gitmek isterseniz yazımızı okuduktan sonra sanki daha önce oradaymışsınız gibi gezip tanıyabileceksiniz. Konaklama seçenekleri için Fethiye Ölüdeniz kiralık villa listemize göz atabilirsiniz.

ÖLÜDENİZ nerede bulunur ve nasıl edinilir?

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesinin 15 kilometre güneyinde bulunan bir kıyı kentidir. Toplu taşıma araçları ile bölgeye gelmek isterseniz ulaşabileceğiniz en yakın yer Fethiye Otogarı. Ölüdeniz minibüsü Fethiye Otogarı’ndan çıktıktan sonra arka sokaktaki benzin istasyonunun yanındaki duraktan hareket etmektedir. Bu dolmuşların son durağı Ölüdeniz Plajı’nın ortasıdır.

Bölgeye uçakla gelmek isterseniz en yakın nokta Dalaman Havalimanı. Ardından havalimanından hareket eden ve minibüs ile Ölüdeniz’e giden Fethiye servis otobüsleri ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

ÖLÜDENİZ TATİLİNDE GÖRÜLECEK YERLER

Ölüdeniz ve çevresi birçok güzelliği bünyesinde barındırmaktadır. Ayrı ayrı anlattığımız bazı noktaları içinde barındıran bölgenin en popüler sitelerini sizlerle paylaşalım.

Belsiki Plajı

Belcekız Plajı, Ölüdeniz’in tüm fotoğraflarında gördüğünüz gerçek plajın adıdır. Sahil uzun ve geniş. Hemen arkasında paraşüt iniş alanı ve yürüyüş için kullanılan tasma bulunmaktadır. Son minibüs durağı seviyesinden paraşüt iniş alanının sonuna kadar beach clublarla çevrilidir. Genelde sakin olan kısım plajın sol tarafıdır. Plajda belirli aralıklarla soyunma kabinleri ve duşlar bulunmaktadır. Öte yandan koyda iki farklı noktada bulunan kamelya kahve küvetlerde ücretli olarak tuvalet hizmeti veriliyor. Sahilde gece kalmak yasaktır.

Lagün

Ölüdeniz’i Ölüdeniz yapan peyzajın mimarı, sahilin en sağında kalan göller bölgesidir. Bu nokta tüm dünyada “Mavi Lagün” olarak bilinir. Bu noktaya gelmek için minibüs durağının sağındaki yoldan devam edin. Trafik açısından sağdaki yoldan devam etmek yerine soldaki girişten giriyorsunuz. Göle giriş kısmı ücretli ve müzekart ile geçmiyor. Buradan geçtikten sonra en uçta yürüyerek Kumburnu’na ulaşabilirsiniz.

Montana Tepesi

Montana Tepesi, Ölüdeniz’de gün batımını sevenlerin favori noktalarından biridir. Soldaki otellere giden yola çıktıktan sonra Hisarönü’nden Ölüdeniz’e giden yolu takip edin. Bundan sonra, alçak irtifa araçları için değil. Ama yine de yaya çıkacağımı söylersen buraya gelebilirsin. Bu nokta yolun sonu dediğimiz tamamen bakir bir yer. Herhangi bir tesis, iş vs bulma şansınız yok.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz’e gelen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken en güzel yerlerden biridir. Kanyonu yukarıdan görmek için Ölüdeniz’i geçerek kumsalın en solundan yokuş yukarı yolu takip etmeniz gerekiyor. Oldukça dolambaçlı bir 20 dakikanın ardından bakış açısına ulaşıyorsunuz. Vadiyi içeriden görmek ve burada biraz vakit geçirmek isterseniz, gün içinde Belcekız Plajı’ndan kalkan teknelerle vadiye gidebilirsiniz. Gittiğiniz tekne ile geri dönmek zorunda olmadığınız için son dönüşle geri dönmek isterseniz ilk tekneyi seçmenizi öneririz. Bu hizmeti sipariş ettiğinizden ve herhangi bir sürprizle karşılaşmadığınızdan emin olun.

kayaköy

Başka bir yazıda detaylı olarak incelediğimiz Kayaköy, iskân kanunundan sonra Yunanistan’a taşınmak zorunda kalan yerli halkın terk ettiği bir şehir. Restore edip kullanmak yerine terk ettiğimiz bu şehir, artık hayalet şehir görünümü ile turistik bir noktaya dönüşmüştür. Bu alana giriş ücretli olup, müze kart ile özgürce dolaşabilirsiniz. Ayrıca bu nokta Likya yönteminin çıkış noktasıdır. Ölüdeniz şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.

ÖLÜDENİZ’de bulabileceğiniz fırsatlar

Ölüdeniz’de konaklama konusunda oldukça geniş seçeneklere sahipsiniz. Bu bölgede otel, pansiyon, apart, bungalov, kamping, villa, pansiyon, karavan otel gibi birçok farklı konseptte konaklayabilirsiniz.

Kişisel ihtiyaçlarınıza uygun her türlü şeyi bulabilirsiniz. Ölüdeniz şehir merkezinde çok sayıda market ve restoran bulunmaktadır. Daha özel ihtiyaçlarınız için ise 4 km’den daha uzak olan Hisarönü ilçesine gitmeniz yeterli. Bu alanda postaneden, hastaneye, dükkanlardan kuru temizlemeye kadar her şeyi bulabilirsiniz.

ÖLÜDENİZ’de yapılacak faaliyetler

Ölüdeniz, aktivite açısından ülkemizin en zengin yerlerinden biridir. Bu bölgede yapabileceğiniz aktiviteleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın