https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Nuri Kılıgil Parkı (nereye, nasıl gidilir, fotoğraflar) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Nuri Kılıgil Parkı (nereye, nasıl gidilir, fotoğraflar)

Nuri Kılıgil Parkı (nereye, nasıl gidilir, fotoğraflar)

Nuri Kılıçile Bahçesi

Enver Paşa’nın Trablus’ta Atatürk ile birlikte savaşan kardeşi Nuri Kiligil, 1949 yılında Stoloch Ulusal Silah ve Mühimmat Fabrikası’nda henüz açıklanamayan sabotajlarda şehit olan 27 kişiden biridir. Sutloch Silah ve Mühimmat Fabrikası’nın bulunduğu Haliç Parkı’na yapılan anıt heykelle Nuri Paşa ve arkadaşlarının adı yaşayacak. Nuri Kelegel Parkı nerede? Oraya nasıl gideriz? Bilgilerin yanı sıra bu yazımızda sizler için bir çok bilgi yazdık.

Nuri Kılıgil Parkı içinde yapılacak şeyler

Nuri Kılıgil Bahçesi Çocuk Oyun Parkı
Çocuk oyun alanı

Piknik ve Barbekü: Tabi ki park ararken piknik yapmadan yapamazsınız. Çimlere yaymadan ve piknik sepetini çıkarmadan parkın tadını çıkaramazsınız. Yaz aylarının gelmesi ve günlerin uzamasıyla birlikte parklarda mangallar başladı. Eh, biraz yoğun olabilir ama yazın bunaltıcı sıcağını daha çok hissetmeye başladığımızda mumlu bir ağaç aradığımızı da unutmayalım. Pikniğe veya mangal yapmaya gelenler için ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var.

– Alışveriş yapmadan gelmeyin çünkü civarda bakkal veya sebzeci bulmak çok zor. En yakın markete gitmek için en az bir kilometre yürümek gerekiyor.

– Piknik veya mangal için uygun masa yoktur, çimlerin üzerine kurulmalıdır. Bu nedenle yanınıza bez gibi bir bez parçası almanızda fayda var.

– Tüm aramalarımıza rağmen tuvalet bulamadık, umarım bulursunuz.

– Kalabalığa rağmen çöp kutusu sayısı biraz yetersiz görünüyor.

Nuri Kılıgil Bahçesi Çocuk Oyun Parkı
Nuri Kilegel Bisiklet Parkı ve Yürüyüş Parkuru

Bisiklet ve yürüyüş: Haliç Kongre Merkezi’nin yanından başlayın Miniatürk E Nilüfer Parkında Biten yürüyüş ve bisiklet yollarını kullanarak haliç boyunca keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki parkurun özellikle yaz akşamları sporseverler tarafından tercih edildiğini söylemeliyim.

Çocuk oyun alanları: Sadece bir adet çocuk oyun alanı bulunan park bu konuda biraz yetersiz. Biraz ileride olan Nuri Kilegel Parkı’nın muhtemelen pek bir iş yapmadığını düşünüyorum.

spor aracı: Bahçede spor malzemeleri kullanarak kilo verebilir ve kardiyo egzersizlerini çok iyi yapabilirsiniz.

Nuri Kelegel Parkı nerede?  ve oraya nasıl gidilir
Nuri Kelegel Parkı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Nuri Kelegel Parkı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Cd., 34445 – Beyoğlu / İstanbul

Toplu taşıma: Arabayla gelmek isteyenler buraya en kolay Kağıthane-Beşiktaş Tüneli’ni kullanarak gelebilirler. Tünel çıkışı saptırmadan 1 km gidebilir ve ışıklardan geçerek buraya gelebilirler.

Minibüsle gelmek isteyenler; İşli – Alibeyköy ve işhane Alibeyköy minibüslerini kullanarak Miniatürk’ü geçtikten sonra buraya ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; 47 – 47Ç – 47N – 46ST – 36T – 38T 54HŞ otobüs hatlarını kullanarak Miniatürk Durağı’nda inerek buraya gelebilirler. Konum bilgisi almak için tıklayın

Nihayet İstanbul’daki diğer parklara bir göz atmak isterseniz İstanbul’daki Bahçeler Sizin için oluşturduğumuz listeye bir göz atmanızı öneririm. Kendinize iyi bakın bir başka gezide görüşmek üzere. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın