https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Nata Vega Akvaryumu’na nasıl gidilir? Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Nata Vega Akvaryumu’na nasıl gidilir? Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

Nata Vega Akvaryumu’na nasıl gidilir? Ziyaret saatleri ve giriş ücretleri

Nata Vega Akvaryumu – 01

Başkent Ankara’da deniz olmamasına rağmen dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan her türlü deniz canlısını barındıran Aqua Vega Akvaryum olarak da bilinen Nata Vega Akvaryum, tüm okyanusu getirdi dersek yanılmış olmayız, ve okyanus değil. Denizden Ankara’ya. Nata Vega Akvaryumu nerede ve oraya nasıl gidilir? Adres, iletişim bilgileri, giriş ücretleri ve ziyaret saatleri ile ilgili detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Akvaryum hakkında genel bilgiler

Aqua Vega Akvaryum - 03

Ankara’nın Mamak ilçesinde Doğukent Bulvarı üzerinde yer almaktadır. nata vega limanı Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise en büyük ikinci akvaryumu olan akvaryumun içinde yer almaktadır.

Toplam 21 bölümden oluşan akvaryumun yapım süresi bir yıldır. Akvaryum 23 Nisan 2012 tarihinde ziyarete açılmış ve Nata Vega Outlet’te 5.000 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir. Akvaryumda onlarca tatlı su ve deniz suyu canlısının yanı sıra 30’a yakın sürüngen de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Kankırı’nın tuz mağarasından esinlenerek tasarlanan Tuz Mağarası ziyaretçilerini bekliyor.

mevsimler

iki kattan oluşan Aqua Vega’nın birinci katında; Adrenalin dünyası, hediyelik eşya dükkanı, kahve dükkanı, tuz mağarası, dalış okulu, bilet gişesi, pet shop, akvaryumlar, fotoğraf spotları, koi balığı, akvaryum restoranı, deniz kabuğu müzesi.

Aqua Vega Akvaryum - 05

İkinci katta bir akvaryum tüneli, bir aqua cafe, bir tiyatro ve bir dokunmatik havuz bulunmaktadır. Akvaryum tankı 3,5 milyon litre su almaktadır. Yani akvaryumun tamamen doldurulması yaklaşık 15 gün sürer. Akvaryumdaki yerel balıklar, sahibinin Balıkesir Edremit’teki balık tesisinden özel olarak getirildi.

Ankara gezisinin farklı yollarından biri olan Aqua Vieja Akvaryum mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri diyebiliriz.

Akvaryumdaki canlı türler: Akvaryumda 11.500 balık ve omurgasızın yanı sıra 120 sürüngen türü de bulunuyor. 21 akvaryumda balıklar ve omurgasızlar, 30 akvaryumda 120 sürüngen yaşar.

En Meraklı Canlılar: 1.5 metre yüksekliğe sahip kum köpekbalığı, akvaryumdaki en meraklı ve popüler canlılardan biridir. Bir de yaşayan fosil olarak bilinen ve evrimini 450 milyon yıl önce tamamlamış mavi kanlı bir ‘at nalı yengeci’ var. Akvaryumda dev yengeçler görebileceğinizi hatırlatalım.

Nata Vega Akvaryumu ziyaret saatleri

hafta içi 10:00 – 20:00 saatleri arasında,

Hafta sonları 11:00 – 21:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Nata Vega Akvaryum Giriş Ücreti

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın en büyük ikinci akvaryumunu ziyaret etmenin elbette bir bedeli var. Akvaryuma giriş ücretleri aşağıdaki gibidir:

0 – 3 yaş arası çocuklar için giriş ücretsiz!

Yetişkin: 58 TL.

Öğrenci: 48 TL.

Akvaryum nerede, nasıl gidilir?

Tebük: Nata Vega outlet, Doğukent Mamak Sokak / Ankara

telefon: 0312554 28 28

Nasıl gidilir?: Ankara’nın Mamak semtinde Doğukent Caddesi üzerinde Nata Vega Alışveriş Merkezi’nin zemin katında bulunan Akvaryum’a ulaşımın kolay olduğunu söyleyebiliriz. Akvaryuma toplu taşıma ile de ulaşabilirsiniz. Kızılay semtinden “339” ve “340” numaralı otobüslere bindikten sonra Metro Gros Market’in yanında inip yaklaşık 250 metre yol alarak Nata Vega Alışveriş Merkezi’ne ulaşacaksınız.

Nata Vega Akvaryum Resimleri

Nata Vega Akvarium Crocci

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın