Muğla En İyi 9 Kamp Alanı – Gezilecek Yerler

Muğla En İyi 9 Kamp Alanı

7.03.2024 12:05:00

Akdeniz ve Ege’nin kesiştiği bölgede bulunan Muğla turistik tatil kasabaları doğal güzellikleri ve mavi bayraklı plajlarıyla popülerdir. Her yıl yüzlerce turistin akın ettiği Muğla’nın birçok koyunda ve beldesinde kamp kurarak sakin ve huzurlu tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu sayede hem istediğiniz zaman denize girmiş olur istediğiniz zamanda Muğla’nın tarihi yerlerini ve çarşılarını gezebilir Ölüdeniz manzarasını izleyebilir ve ekstrem sporlar yapabilirsiniz.

Muğla Görmeniz Gereken 9 Kamp Alanı

 • Akyaka Orman Kampı

 • Hizmet:Akyaka’da yer alan kamp alanı Muğla’nın Azmak Nehri yakınında bulunan popüler tesislerinden biri. Ayrıca burada çadır kiralayabileceğiniz gibi çadırınızla da gelebilirsiniz. Akyaka Orman Kampı’nda WC, duş, elektrik, Wi-fi, market gibi olanaklar bulunuyor.

  İletişim:0551 448 70 34

 • Ölüdeniz Orman Kampı
 • Hizmet:Eşsiz Ölüdeniz manzarası eşliğinde istr çadırda kalarak isterseniz de bungalovlarda konaklayabileceğiniz tesis Ölüdeniz Plajı’na da yürüme mesafesinde. İçerisinde WC, duş, elektrik, Wi-fi, kafe, restoran, market, sıcak su, mangal alanı ve otopark bulunmakta. Kamp kurarken vazgeçilmez aktivitelerden biri olan kamp ateşini de bu tesiste yapabilirsiniz. 

  İletişim:0531 285 38 16

 • Belcekız Plajı Kamp Alanı
 • Hizmet:Ölüdeniz’de yer alan kamp alanlarından biri de Belcekız Plajı’dır. Burada çadırınızla gelerek ücretsiz kamp kurabilirsiniz. Plajda yer alan şezlong ve şemsiyelerden kiralayabilir çevredeki tesislerden yeme içme ve WC ihtiyacınızı giderebilir yine plajdaki duşu kullanabilirsiniz. Hem ekonomik hem de güvenilir olan bu plajda kamp yaparken aracınızı da yakındaki otoparka park edebilirsiniz.

 • Azmakbaşı Camping
 • Hizmet:Doğayla iç içe kamp yapabileceğiniz kamp alanlarından biri olan Azmakbaşı isteyenlerin kendi çadırında konaklayarak kamp kurmasına da fırsaat veriyor. Tesisin çadır kiralamasının yanı sıra bungalovları da bulunuyor. Azmakbaşı Camping WC, duş, elektrik, mutfak gibi olanaklara da sahip.

  İletişim:0543 207 93 66

 • Atlas Camping
 • Hizmet:Fethiye’de yer alan kamp tesisi denize yürüme mesafesindeki konumuyla yaz aylarında gelip konaklayabileceğiniz bir yer. Diğer kampinglerden farklı olarak kafesinin panoramik manzarası da dikkat çekiyor. Kamp alanında WC, duş, elektrik, Wi-fi kafe, restoran, sıcak su ve otopark imkanları da bulunuyor.

  İletişim:0252 642 11 42

 • Kabak Lost Forest Camping
 • Hizmet:Muğla’nın gizli cennetlerinden biri olan Kabak Koyu’da kamp yapabileceğiniz yerlerden biri. Burada yer alan Kabak Lost Forest Kampinge gelerek hem koyda denize girebilir hem de doğayla iç içe kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Tesiste WC, duş, elektrik, Wi-fi, kafe, restoran, sıcak su ve otopark hizmetleri bulunuyor.

  İletişim:0538 030 90 75

 • Akbükdiem Camping
 • Hizmet:Hem çadır hem de karavan hizmetleriyle denize sıfır kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Akbükdiem Camping bire bir. İstediğiniz zaman denize girip istediğiniz zaman güneşlenebileceğiniz tesisin ek olarak havuzu da bulunuyor. WC, duş, elektrik, Wi-fi, kafe, market, restoran, sıcak su ve otopark gibi olanakları da bulunuyor.

  İletişim:0541 872 22 35

 • Deep Ocean Camping
 • Hizmet:Kabak Koyu’nda yer alan kamp alanlarından birisi olan Deep Ocean Camping oldukça lüks ve ekonomik. Kamp tesisinin girmek isteyenler için kendi havuzu da bulunmakta. Arayabileceğiniz birçok imkana sahip olan tesiste WC, duş, elektrik, Wi-fi, kafe, restoran, sıcak su, klima ve otopark bulunuyor.

  İletişim:0552 230 76 87

 • Akbük Eses Camping
 • Hizmet:Doğayla iç içe kamp alanlarından biri olan kamp alanında çadır kiralayarak kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel bungalovlarda konaklamak isteyenler için de hizmetler mevcut. Kamp alanında WC, duş, elektrik, market, sıcak su, buzdolabı ve otopark gibi olanaklar bulunuyor.

  İletişim:0535 697 19 40

  Muğla’da Kamp Yaparken Yapılacak Aktiviteler

  Özellikle yaz mevsiminin favori şehri olan Muğla’da bol bol denize girebilir hatta isterseniz tüplü ya da tüpsüz dalış gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra doğa yürüyüşleri yaparak Muğla’yı gezebilir, Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını seyre dalabilirsiniz. Muğla’ya gittiğinizde Babadağ’dan yamaç paraşütü yapmadan dönmemenizi tavsiye ederim. Özellikle ekstrem sporlarla ilgileniyorsanız buraya bayılacaksınız. Ayrıca şehirde düzenlenen tekne turlarına katılarak koyları gezebilir birçok kıyısında denize de girebilirsiniz.

  Muğla Kamp Alanlarına Nasıl Ulaşılır

  Şehir dışından ya da yurt dışından geliyorsanız Muğla’ya ulaşım sağlayabileceğiniz 2 adet havaalanı bulunmakta. Bunların yanı sıra şehir içindeki toplu taşımalar ve tekneler de kamp alanlarına oldukça yakın alanlara sizi ulaştırabilir. Kendi özel aracınızla ya da karavanınızla geldiyseniz birçok kamp alanının otoparkı ve karavan alnı bulunmakta. Ayrıca bazı kamp tesislerinin kendi özel servisleri de bulunuyor.

  Muğla’da Hangi Mevsim de Kamp Yapılır

  Muğla kamp kurmak için her mevsim elverişli bir şehir. Akdeniz İkliminin etkisiyle kışları ılıman iklimiyle dahi gelip kamp kurabileceğiniz yerlerden biri. Siz denize girerek deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isterseniz mayıs ayından eylüle kadar istediğiniz zaman gelerek Muğla’da kamp kurabilirsiniz.

  Muğla Fethiye Kiralık Ev ve Bungalov EvlerSeçenekleri için linke tıklayabilirsiniz

   

  Diğer gönderilerimize göz at

  [wpcin-random-posts]

  Yorum yapın