https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Muğla Akyaka gezilecek yerler - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Muğla Akyaka gezilecek yerler

Muğla Akyaka gezilecek yerler

01/23/2023 09:45:00

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, yaz tatillerinin güzel bir tatil şehri olarak değerlendirildiği bölgelerden biridir. Bir balıkçı kasabası olan Akyaka, son zamanların popüler turizm destinasyonları arasında yer alıyor. Sakin bir tatil için Akyaka’yı tercih edebilirsiniz. Bu tesiste ruhen rahatlamamak mümkün değil. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Akyaka, huzur arayanların mutlaka gitmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Muğla halkının hafta sonları Akyaka’nın koylarını ve nehirlerini görmek için bu bölgelerde konakladığı da bilinmektedir. Bu yazımızda sizler için Muğla Akyaka gezilecek yerleri derledik.

Sakartepe Seyir Terası

Gökova Körfezi çevresinde yer alan bu teras, Gökova’yı yukarıdan görmeyi sağlayan ender yerlerden biridir. Genelde trekking için bir mola yeri olsa da sırf bu bölgeyi görmek için bu bölgeye gelenlerin de olduğu biliniyor. Sakartepe Seyir Terası, Ula’da yer almaktadır ve ayrıca kahve dükkanına sahiptir. Dilerseniz geziniz boyunca burada durabilir ve kafede mola verebilirsiniz. Çam ağaçları ile donatılmış bu manzaralı terasın da keyfini çıkarmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Akyaka Halk Plajı

Çevre Mavi Bayrak ödüllü bu plaj, yıl boyunca binlerce turistin ziyaret ettiği alanlar arasında yer alıyor. Akyaka’nın masmavi denizinin eşlik ettiği harika bir tatil de mümkün. 250 metre uzunluğunda olan plaj temiz bir bölgededir. Yaz mevsiminde biraz kalabalıklaşsa da hem yerli hem de yabancılar tarafından en çok tercih edilen tatil yerlerinden biridir. Ayrıca denizin dış görünüşüyle ​​tanınıyor olması çocuklu ailelerin daha sık ziyaret etmesini sağlıyor. Çevredeki konaklama alanları sayesinde bu bölgede tatil geçirebilirsiniz.

Akyaka Evleri

Düzenli olarak yapılan bu iki katlı evler, Akyaka’nın simgelerindendir. Mimariye ilgi duyanların bu evleri mutlaka görmelerini tavsiye ederiz. Genellikle beyaz renkli olan evlerin dış mimarisi bu bölgeyi daha da güzelleştirmiş. Tarihi eserleri fotoğraflayabileceğiniz bu evlerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Etrafı ağaçlarla çevrili bir tuval gibi alanda yerlerini aldılar. Antik bir mimari özellik göstermeleri, zamanla restorasyon çalışmalarına ihtiyaç duymalarına neden olmuş ve bu restorasyonlar sayesinde bugünkü halini almıştır.

Gökova Aşıklar Yolu

Sabah veya akşam yürüyüşleri için tercih edebileceğiniz bu yol, Yeşilçam filmlerinin de çekildiği bir park. İçinde bulunan okaliptüs ağaçları sayesinde bir diğer adı Okaliptüs Yolu olarak bilinmektedir. Dilerseniz bölgede yürüyüş yapabileceğiniz gibi bisiklete de binebilirsiniz. Ayrıca çimlere oturup negatif enerjinizi toprağa dökmenizde fayda var. Muğla Akyaka gezilecek yerler listenizin en başına bu rotayı mutlaka yazmalısınız.

Çınar Plajı

Sakin bir tatil geçirmek ister misiniz? O zaman Chinar Beach sizin için daha uygun bir seçim olacaktır. Daha az kalabalık bir plaj arıyorsanız masmavi denizi olan bu plajı ziyaret edebilirsiniz. Akyaka’ya 3 km uzaklıkta olduğu için bu bölgeye ulaşım da kolaydır. Dilerseniz tekne turlarına da katılarak bu bölgeye ulaşabilirsiniz. Çevrede bulunan firmalar sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılamanız da mümkündür.

Akyaka Orman Kampı

Akyakas’ın en çok ziyaret edilen kamp yerlerinden biri olan Akyaka Orman Kampı, mükemmel bir doğaya sahiptir. Geniş alanı ile kamp yapmak için oldukça uygun bir yerdir. Deniz kenarında olmak yaz kampı için harika bir seçim olacaktır. Ayrıca bölgede bulunan tesis sayesinde kampçılar ihtiyaçlarını bu tesisten karşılayabiliyor. Daha konforlu bir kamp geçirmek isteyenler Akyaka Orman Kampı’na bir şans verebilir.

Akbük Koyu

Sakin bir yer arayanlara Akbük Koyu’nu tavsiye edebiliriz. Masmavi bir denize sahip olan koy merkeze yakın konumdadır. Bu sayede bu bölgeye ulaşımın oldukça kolay olduğunu da belirtmeliyiz. Dilerseniz çevredeki restoranlarda da güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Sakız ağaçlarıyla çevrili Akbük Koyu, Akyaka’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Boncuk Turnuva Körfezi

Yeşillikler arasında yer alan deniz huzur veren cinstendir. Turnali Boncuk Koyu ise pek bilinmeyen yerlerden biri olduğu için bugüne kadar doğallığını korumuş. Turnalı Boncuk Koyu’nu kamp alanı olarak da kullanabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın