https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mimar Sinan ormanı nerede ve nasıl gidilir – Giriş ücretleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Mimar Sinan ormanı nerede ve nasıl gidilir – Giriş ücretleri

Mimar Sinan ormanı nerede ve nasıl gidilir – Giriş ücretleri

2012 yılında Orman ve Su İşleri Bakanı Vesel Eroğlu tarafından açılışı yapılan 820 dönümlük kent ormanı, İstanbul’da yer almasına rağmen yeşilin ve mavinin her tonunu bir araya getirerek İstanbulluların gözdesi bir dinlenme ve dinlenme yeri haline geldi. uzak bir konum. şehrin içinde. Alibeyköy Baraj Gölü çevresine kurulmuş bu ormanın içinde at ve araba ya da ücretsiz ekspres tren ile dolaşabilirsiniz. Baraj gölü manzarası eşliğinde mangal keyfi yapabilir, keyifle çayınızı yudumlayabilirsiniz.

7’den 70’e herkesin ilgisini çeken bölgede ayrıca geniş park alanları, piknik masaları, çeşmeler, temiz tuvaletler, cami ve paintball, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi çocukların doyamadığı sıra dışı bahçeler de bulunuyor. Bir metre uzunluğundaki tüp kaydırağı, tırmanma yolları, hatta yetişkinlerin çocukluklarına geri dönmeleri, ayrıca baraj gölünü ve tüm İstanbul’u yukarıdan görmek için yüksek ahşap gözetleme kuleleri inşa edilmiş.

Önlerine küçük kulübeler ve hobi bahçeleri yapıldı. Burayı küçük bir sezon fiyatına kiralayabilir, tüm yaz sebze ve meyve yetiştirebilirsiniz. Ayrıca her türlü piknik malzemesinin bulunduğu kiosklar da bulunmaktadır.

Futbol, ​​basketbol, ​​voleybol ve tenis sahalarının yanı sıra 2400 kişilik izci kampı ve amfitiyatrosu olan bu şehir ormanını mutlaka gelip keşfetmenizi tavsiye ederim.

Mimar Sinan Ormanı Giriş Ücreti

Ormana yaya girişi ücretsiz, araç ücreti 25 TL, motosiklet 20 TL ve minibüs 65 TL.

Mimar Sinan şehir ormanı resimleri

Mimar Sinan Ormanı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Zübeyde Hanım Mahallesi Alibey Barajı Üstü / SULTANGAZİ

telefon: 0539677 36 77

Özel araçla ulaşım: TEM otoyolundan Sultan Gazi mevkiine girdikten sonra Gazi Mezarlığı’na doğru ilerleyip Gazi Polis Karakolu’nun önünden geçen yol ve 1502 No’lu Sokak’a girerek Mimar Sinan şehrinin ormanına ulaşabilirsiniz. Konum için tıklayınız.

Toplu taşıma: Ayrıca 36S1 ve 36S2 İETT otobüslerini kullanarak Sultangazi’den şehir ormanına ulaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın