https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Miave Park – Cat Park Özellikleri (Nereye Nasıl Gidilir) / Mersin - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Miave Park – Cat Park Özellikleri (Nereye Nasıl Gidilir) / Mersin

Miave Park – Cat Park Özellikleri (Nereye Nasıl Gidilir) / Mersin

Mersin Belediyesi’nin sokak kedileri için hayata geçirdiği Meow Park projesi özellikle çocukların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yaklaşık bir yıl önce hizmete giren Miao Park’ı ziyaret eden kedi sayısı ilk yılında 100.000’i aştı.

Kedilerinin barınma ve beslenme olanaklarından yararlandığı park ülkemizde ve dünyada bir ilktir. Bu yazımızda sizin için Miave Park’ta merak edilecekleri yazdık.

Kısa Açıklama: Seyahat planlarınıza dahil edin mersindahil ederseniz; Mersin Gezilecek Yerler Sizler için oluşturduğumuz listeye mutlaka göz atın.

Miu Parkı (Kedi Parkı)

Mersin Büyükşehir Belediyesi, diğer tüm belediyelere örnek olmasını istediğimiz “Miyav Park” kedi parkı projesi ile sokak kedileri için bir yaşam alanı oluşturdu. Kedilerin konaklayabileceği, oynayabileceği ve beslenebileceği bu rekreasyon alanı da ziyaretçilere açıktır. Özellikle çocuklu aileler güzel havalarda buraya gelerek çocuklarına hayvan sevgisini aşılayabilirler.

Geçen yıl işletmeye alınan Meyav Park, sahilde Adnan Menderes Caddesi’nde Mersin İdmanyurdu Meydanı’na yakın ve atıl durumda olan eski eski tiyatro semtinin arazisine inşa edildi. Sahile yürüyüş yapmak için gelenler artık burayı görmeden yürüyüşünü tamamlayamıyor.

Miyav Parkı Özellikleri

Parkın, insanların ve köpeklerin girmesine izin verilmeyecek şekilde tasarlandığını baştan belirtmek gerekir. Parkı ziyaret etmek isteyenler, çevresindeki özel bölümleri kullanarak ziyaret edebilirler.

Kedilerin düşündüğü her şey bahçededir dersek abartmış oluruz. Oyun alanları, mama ve suluklar, kedilerin yatabileceği küçük kulübeler, gece aydınlatması için kendi enerjisini üreten güneş panelleri, tuvaletler, çim alanlar ve güvenlik kameraları var.

Kediler beslenme ve beslenme ihtiyaçlarını burada karşılayabilecek, oyun alanlarında da keyifli vakit geçirebilecekler. Ayrıca güvenlik kameraları ile tehlikelerden korunabilir.

Hastalık ve yaralanma durumunda huzurevlerine götürülecek, sağlıkları düzeldikten sonra buraya geri gönderilecekler.

Yağmurlu havalarda su basmasına karşı özel arazi üzerine kurulan park, kendi enerjisini de üretiyor.

Kedilerin güzel günlerde parktan çıkıp yemek vakti geldiğinde sahilde dolaşıp tekrar parka dönmelerine çok şaşırdık. Ben zeki hayvanlarım.

Miu Parkı nerede? ve oraya nasıl gidilir

Tebük: Gazi – Yenişehir / Mersin منطقة

Toplu taşıma: Özel aracıyla gelenler Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndan devam ederek eski Mersin Adman Yordu Meydanı’na ulaşmadan önce sağdaki Mayaf Park’a ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler; Belediye otobüsü veya minibüs ile plaja geldikten sonra yürüyerek ve kumsalın keyfini çıkararak buraya ulaşabilirler. Yürümek istemeyenler, Hz. Muğdat Cami mevkiinden aşağı inip yürüyerek 2 dakika sonra buraya ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın