https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Mehrabat Korusu | Nereden, nasıl gidilir, giriş ve kahvaltı fiyatları - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Mehrabat Korusu | Nereden, nasıl gidilir, giriş ve kahvaltı fiyatları

Mehrabat Korusu | Nereden, nasıl gidilir, giriş ve kahvaltı fiyatları

Mihrabat Korusu Anadolu yakasının en güzel ve en seçkin manzarasına sahiptir. Her gidenin hayran kalacağı 180 çeşit açık büfe kahvaltınızı mutlu bir şekilde yapabileceğiniz ender yerlerden biridir.

Çay ve kahvenizi yudumlayabileceğiniz, meyve bahçesinde doğada yürüyüş yapabileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmaktadır. 15 bin metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Aynı anda 2.500 kişiyi ağırlayabilen tesisin 400 araçlık otoparkı ve iki ayrı toplantı alanı bulunuyor.

meyve bahçesi tarihi mihrabat

Burası Nevşehirli Damat İbrahim Paşa ve III. Ahmed’e hediye edilen Mihrap kanadına kendi adını verdiği iddia ediliyor. Ancak bu köşk, Yeniçerilerin isyanıyla yıkıldı.

Boğaziçi kıyısındaki sarayla birlikte Abdülhamid döneminde Berlin Büyükelçisi Saadullah Paşa’nın eşi Neseb Hanım’dan Mısırlı Ebu Halim Paşa’nın kızı Rukayya Hanım’a teslim edilmiş ve prensesin oğlu Hz. saray şimdiki haliyle yeniden inşa edildi.

Bugün parkı, oturma alanları, büfesi, koşu parkuru, oyun parkı ve diğer üniteleri ile İstanbullulara nefes aldıran mekanlardan biridir. Boğaziçi’nin iki kolyesi aynı anda görülebilse de Sultan Mehmet KoHalkla ilişkilerÜssü görmek için en rahat yerlerden biri.

Kuroso Warriors Kahvaltı Fiyatları: 2022

Sofraya getirilen onlarca spesiyalin yer aldığı standart kahvaltı menüsü ile şüphesiz en doyurucu ve en pahalı kahvaltıyı sunuyor.

Kişi başı kahvaltı fiyatı: 150 TL

giriş ücreti: Arabayla gelenler için 20 TL otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

Kuroso’nun nişleri nerede ve nasıl gidiyor?

Tebük: Mehrabat Cad. No.: 50 Kanlıca / Beykoz / İstanbul

telefon: 0216425 86 16

toplu taşıma: Metrobüs ile gitmek için önce metrobüs ile Boğaziçi köprüsünü geçtikten sonra ilk duraktan sonra inmeniz (Zincirlikuyu’ya binip diğer durakta inmeniz), ardından biraz inip otobüs durağından Beykoz Üsküdar 15’e binmeniz gerekiyor. Gelecekte göreceğiz. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’ni geçtikten sonra birkaç durak sonra Kanlıca’ya geleceksiniz. Kanlıca’ya indikten sonra sırtınızı denize dönün ve yukarı doğru yürümeye başlayın, ileride göreceğiniz tabelalardan kolayca bulabilirsiniz.

Feribotla: Beşiktaş’tan Üsküdar’a her 10 dakikada bir feribot var ya da Arnavutköy çevresinden geçen vapurlar, çocuk iskeleleri çok olmasa da Kanlıkaya’da duruyor.

Araçla: Avrupa yakasından gelip Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Kavacık çıkışına girin ve Korun tabelalarını takip edin. Ya da sahilden gidebilirsiniz. Ama özellikle Avrupa yakasında yaşayanlar için köprü yolu daha pratik.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın