https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri

Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri

27.10.2022 17:35:00

Maşukiye, Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı olup, doğal güzelliği ile gezmek için ideal bir yol oluşturmaktadır. Şelaleleri, tabiat parkları, yaylaları ve lezzetli restoranları ile İstanbul gibi çevre illerden gelenler için ideal bir konumdadır. İstanbul’a 1,5 saat uzaklıkta olup Sapanca’nın yanında yer almaktadır. Sapanca da son zamanlarda tatil severlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir yer. Maşukiye Sapanca Bungalov Dağ Evleri bu bölgeleri ziyaret edenlerin merak konuları arasında yer alıyor. Konaklama seçenekleri için doğayla iç içe dağ evleri listesine göz atabilirsiniz.

Kartepe, bölgeye 15 dakika uzaklıkta olan favori bir gezi noktasıdır. 1601 metre yüksekliği ile Marmara’nın en yüksek ikinci dağı olan ve kayak tesisleri ile ünlü Kartepe’den Maşukiye’ye araçla 15 dakika uzaklıktadır. Maşukiye, Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin etkisinde olduğu için florası eşsiz bir zenginliğe sahiptir. Doğayla iç içe, manzarasıyla huzur veren bungalov dağ evlerinde konfordan ödün vermeden eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bölgede şelale ve göl manzarasına karşı leziz sabah çayları içebileceğiniz, güzel kahvaltılar yapabileceğiniz birçok işletme bulunmaktadır. Yaylalarda doğa yürüyüşleri yapın ve lezzetli bir güveçte alabalık yiyerek o tatlı yorgunluğu atın. Güzel fotoğraflar çekmek için oldukça zengin bir alan olduğunu söylemeliyiz.

Peki Maşukiye ve Sapanca’da nereler gezilir? İşte Maşukiye ve Sapanca’da gidilecek 10 yer listesi!

1 – Cozuyaila Tabiat Parkı

Doğal güzelliği nedeniyle koruma altına alınan ve doğa ile aynı frekansa dönmenizi sağlayacak olan Kuzuyayla Tabiat Parkı’na Maşukiye’den arabayla yarım saatlik mesafede Sapanca Gölü manzarası eşliğinde keyifli bir eğlence ile ulaşabilirsiniz. Ve manzaralı bir sürüş. Siz de eğlenceli ve bol oksijenli bir bisiklet yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz!

2 – Aygır Deresi

Sapanca Gölü’ne devam eden Ayger Çayı 15 kilometre uzunluğunda. Doğanın tüm güzellikleriyle iç içe bir yerdir ve çevresinde suyun şifalı sesi eşliğinde leziz alabalık yiyebileceğiniz birçok tesis bulunmaktadır. Her mevsim güzeldir ve çevresinde bisiklet, yürüyüş, piknik gibi çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz.

3 – Nozhiti Şelalesi

Bu güzel tabiat harikası Gölcük İlçesi Nüzhetiye köyünde bulunmaktadır. Kestane, kayın ve ıhlamur ağaçlarının mis kokulu kokusu ve suyun şifalı sesi ile yürüyüş yapmak için birebir.

4 – Sığdım Yaylası

Türkiye’nin en güzel 10 yaylası arasında gösterilen Sığdım Yaylası, Sakarya’nın Handak ilçesinde bulunuyor. Burada kamp kurabilir, yılın belirli dönemlerinde düzenlenen şenliklere katılabilir, çam ağaçlarının gölgesinde oturup derin sohbetler edebilirsiniz.

5 – Bişkeyalar Tabiat Parkı

Doğa yürüyüşlerine uygun yürüyüş parkurlarına sahip olan Beşkayalar Tabiat Parkı, nadide doğal güzellikleri ile birinci sınıf sit alanı ilan edilmiştir. Bu tabiat parkındaki mağaraları ziyaret edebilir, mağaraların içinde gördüğünüz şelaleler ve göller ile unutulmaz anılar edinebilirsiniz.

6 – Soğucak Yaylası

Soğucak Yaylası, Sapanca’ya 17 km uzaklıktadır. Yöre halkı ve farklı illerden vatandaşların katılımıyla düzenlenen Soğucak Yaylası Şenlikleri bir gün sürüyor ancak yayla şenliklere bir hafta kala dolmaya başlıyor. Yayla şenlikleri kapsamında bisiklet ve at yarışları, kara kuşak güreşleri, folklor gösterileri ve sanatçıların katılımıyla halk konserleri düzenlenmektedir. Her yıl burada off-road yarışları yapılıyor ve çok güzel bir kamp seçeneği.

7 – Maşukiye Şelalesi

Doğal güzelliği ile her mevsim turist çeken Maşukiye Şelalesi, Maşukiye Köyü’ne 10 dakika uzaklıktadır. Çevrede zipline, salıncak, trambolin ve ATV gezintileri gibi birçok aktivite bulabilirsiniz. Mis kokulu çiçeklerin ve ormanların mis kokulu şelalesini dinlerken çay içip çay içebileceğiniz tesisler de mevcut.

8 – Balikayalar Vadisi

Kocaeli ili Tavşanlı köyü yakınlarında bulunan ve tabiat parkı statüsünde olan bir vadi vadisidir. Yüzmeye uygun tatlı su havuzu bulunan ve kaya atlayışları yapan insanları görebileceğiniz kanyon kanyonu, şelale, dev kazanlar, ender güzellikteki mağaralar ve kameriyeler parkın ana unsurlarını oluşturuyor.

9 – Sultanpınar Yaylası

Sultan Penar mavi ve yeşilin en güzel tonlarını bulabileceğiniz bir yayladır. Alt sınırlarında karışık orman, üst sınırlarında ise ladin ormanları bulunmaktadır. İki göleti vardır ve piknik yapmak için en ideal noktalardan biridir. Kamp yapmak isteyenler için oldukça iyi bir seçenek olan bölgede küçük marketler ve çeşmeler bulunuyor.

10 – Sapanca Gölü

Bu bölgenin en popüler destinasyonu olan Sapanca Gölü, tektonik kökenli bir tatlı su gölüdür. Sakarya ve Kocaeli il sınırları içerisinde yer almaktadır. Göl, dağlardan inen küçük derelerle beslenir. Güney yakasındaki akarsular Arifiye, Keçi (Kuruçeşme), İstanbul, Kurtköy, Yanık, Mahmudiye ve Kuruçay’dır. Kuzey kesiminde ise Cennet, Aygır, Altıkuruş, Kuru, Liman, Eşme gibi akarsular bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası rüzgar sörfü, yelken ve kano yarışmaları olduğu için bölgeye çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Çevresinde sapanca gölü manzarası eşliğinde konaklayabileceğiniz sayısız tesis bulunmaktadır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın