https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Maslak Suite nereye ve nasıl gidilir? Giriş Ücreti / İstanbul - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Maslak Suite nereye ve nasıl gidilir? Giriş Ücreti / İstanbul

Maslak Suite nereye ve nasıl gidilir? Giriş Ücreti / İstanbul

Bu yazımızda sizlere Osmanlı döneminden kalma Maslak Kasrı hakkında bilgi vermek istiyoruz. İstanbul’da Büyükdere Caddesi üzerinde, İstinye ve Tarabya kavşakları arasında yer alan Maslak Kasrı, 2. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiştir. Mahmud döneminde inşa edilmiş ve Abdülaziz döneminde gerekli düzenlemeler yapılarak bugünkü halini almıştır. ikincisi. Abdülhamid, Maslak Köşkü’nü av köşkü ve dinlenme yeri olarak kullanmıştır. Ayrıca Abdülhamid, V. Murad’ın devrildiğini ve Maslak kanadının yeni hükümdarı olduğunu öğrenmiştir.

koşu takımı

kanat bölümleri. Hümayun Sarayı, Mabeen Hümayun, Paşa Dairesi, Tint Köşkü ve Limonluk’tan oluşmaktadır. Mimari açıdan diğer Osmanlı eserlerine göre daha sade bir görünüme sahip olan sarayın farklı yerlerinde Abdülhamid’in tuğrası bulunmaktadır.

Hümayun Sarayı: Bu bölümde Sultan Abdülhamid’in yatak odası ve yatak odası sunulmaktadır. İki katlı binanın girişinin iki yanında balkon bulunmaktadır. Odaların tavanları renkli kalemlerle dekore edilmiştir.

Hümayun Arasında: Padişahın özel dairesi olan bu bina çok küçük ve tek katlıdır. Buradan geçilerek ulaşılan portakalın içinde değerli bitkiler, eğrelti otları, muz ve kamelyalar bulunur.

çadır kabini: Köşkün en dikkat çekici bölümlerinden biri olan Çadır Köşk, sekizgen bir plan üzerine inşa edilmiş ve ahşap işçiliği ile görenleri büyülüyor.

El Bashas ofisi: Tek katlı dairede bir de banyo olduğunu hatırlatalım.

Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri

Maslak Kasrı, Milli Saraylara bağlı olduğu için Pazartesi ve Perşembe günleri ziyarete kapalıdır. Pavyonu sabah 9’dan akşam 5’e kadar ziyaret edebilirsiniz.

giriş ücreti: Maslak Kasrı giriş ücreti; Tam 15 TL, indirimli 5 TL.

Maslak Kasrı nerede, nasıl gidilir?

Tebük: Büyükdere Maslak Caddesi – Şişli / İstanbul

telefon: (0212) 236 90 00

Nasıl gidilir?: Maslak süitine çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Aşağıda listelenen toplu taşıma araçlarını kullanarak Kasra’ya gidebilirsiniz.

  • İETT Tours’u kullanarak Maslak Kasrı’na gitmek için Şişli Atatürk Sanayi Kavşağı Otobüs Terminali’nde inebilirsiniz. (İnişten sonra yaklaşık 150 metre yürümeniz gerekecek).
  • Maslak Kasrı’na metro ile ulaşmak için Sarıyer Darüşafaka metro istasyonunda inerek Maslak Kasrı’na ulaşabilirsiniz. (İnişten sonra yaklaşık 600 metre yürümeniz gerekecek).

Maslak süit fotoğrafları

crocese

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın