https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Marmaris’te Gezilecek 10 İdeal Yer Listesi (Detaylı) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Marmaris’te Gezilecek 10 İdeal Yer Listesi (Detaylı)

Marmaris’te Gezilecek 10 İdeal Yer Listesi (Detaylı)

Marmaris’te ziyaret edilecek 10 mükemmel yer

Marmaris, Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biridir. Birbirinden güzel gezilecek yerleri ile dikkat çeken Marmaris’e bir gün mutlaka uğramalısınız.

Kısa bilgi: Muğlainci MarmarisBilinmeyen yerleri ilk keşfeden siz olmak istiyorsanız. Muğla Gezilecek Yerler Listemize de göz atmayı unutmayın. 🙂

Amacınız kumun ve denizin tadını çıkarmak ise Marmaris’in en güzel 5 plajı ve koyları Tavsiyemize göz atın.

Marmaris’te ziyaret edilebilecek 10 mükemmel yerin listesi

Şimdi Muğla’nın güzel şehirlerinden biri olan Marmaris’te gezilecek yerleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

1. Tsilika Köyü

Tsilica Köyü - Marmaris
Tsilica Köyü – Marmaris

Hala doğal güzelliğini koruyan Tachlija köyü, Bozburun Yarımadasıkonumlanmış. Bu inanılmaz güzellikteki köy, Afrika’yı anımsatan bir yapıya sahiptir.

Köyde birçok tarihi tapınak bulunmaktadır. Apollon TapınağıVe Helenistik a Temenos Ve birçok kule kalıntısı mutlaka görülmesi gerekenler arasındadır. Marmaris Otogarı’ndan kalkan otobüsler ile köye ulaşmak mümkündür.

2. Kapalıçarşı

Kapalı Çarşı - Marmaris
Kapalı Çarşı – Marmaris’te Gezilecek Yerler

Marmaris’in simgesi olarak ifade edilen KapalıçarşıTonozlu tavan altında çeşitli dükkan ve büfelerden oluşmaktadır. Kapalıçarşı’da genellikle Türk halıları, kıyafetleri, şekerlemeleri ve el işleri satılır. Marmaris’in merkezinde bulunan Kapalıçarşı’ya Marmaris’in her yerinden otobüs ve minibüsler kalkmaktadır.

3. Piramit Mezarlığı

piramit mezarlığı
piramit mezarlığı

Marmaris’in Turgut köyünde bulunan bu mezarlar, Türkiye’de günümüze ulaşan tek piramit mezarlardır. Tarihi bir eser olan bu türbe, Marmaris merkezine 30 kilometre uzaklıktadır.

Turgut köyüne ulaştıktan sonra kayalıkların üzerinde bu mezarı göreceksiniz. Oldukça geniş bir alana hakim olan bu türbeye 10 dakikalık bir tırmanışla ulaşmak mümkün.

4. Marmaris Kalesi ve Müzesi

Marmaris Kalesi
Marmaris Kalesi – Marmaris’te ziyaret edilecek 10 mükemmel yer

Uzun bir geçmişi var Marmaris Kalesi ve Müzesitarihsel olarak üs olarak kullanılmıştır. Muğla’nın simgesi olarak ifade edilen Marmaris Kalesi, 400 metre uzunluğunda beden duvarlarına sahiptir. Merkezden rahatlıkla ulaşabileceğiniz Marmaris Kalesi ve Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

5. Fosfor Mağarası

fosfor mağarası
fosfor mağarası

Marmaris’in en güzel yerlerinden biri fosfor mağarasıAdını denizin renginden ve mağarasının yansımasından ürettiği fosfordan alır. Farklı noktalardan kalkan teknelerle ulaşılabilen mağaraya gitmek için tekne kiralamak da mümkün.

6. Günnücek (Marmaris Milli Parkı)

Marmaris Milli Parkı
Marmaris Milli Parkı (Gönücek)

Marmaris Milli Parkı olarak bilinir GünnücekGünlük kapasitesi 3 bin kişidir. Günnücek’e endemik bitki türü Sığla ağacıdır. 300 dönümlük parkta 50 farklı kuş türü yaşıyor. Günnücek’e Muğla üzerinden E550 ve E400 karayolları üzerinden kendi aracınızla ulaşmanız mümkün.

7. Turgut Şelalesi

Turgut şelalesi
Turgut Şelalesi – Marmaris’te Gezilecek Yerler

Turgut şelalesiYaz sıcağında biraz serinlemek isteyenlerin tercih ettiği Marmaris’te ideal bir yerdir. Ancak dört mevsim ziyaret edilebilen Turgut Şelalesi, Marmaris’in Selimiye Kasabası’ndaki Turgut Köyü’nde bulunuyor.

Turgut Şelalesi, Marmaris’ten Kızkumu Plajı’na Datça yolu üzerinde, ana yola 500 metre mesafede bulunmaktadır. Bu doğrultuda şelaleye ulaşımın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

8. İncekum

İncekum - Marmaris
İncekum – Marmaris

Marmaris’in en güzel plajlarından biri incekum Çamlı Köyü’nde bir koyda yer almaktadır. Sedir Adası ile birlikte Kleopatra PlajıPlajın diğer tarafında yer alması nedeniyle kafa karıştıran plajda şezlong ve şemsiye hizmetinden faydalanmak mümkün.

9. Kum Kızı

Kum Kızı - Marmaris
Keys Como – Marmaris’te Gezilecek Yerler

Marmaris turistik bir plajdır. kum plajı kız Marmaris ziyaretiniz sırasında mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Ulaşımı kolay olan Kız Kumu, Datça Yolu’na 15 kilometre uzaklıktaki Bozburun Kavşağı’na 13 kilometre uzaklıktadır.

10. Deslice Adası

Deslice Adası
Deslice Adası

Deslice AdasıMarmaris’in koylarına gizlenmiş küçük bir adadır. Görenleri kendine hayran bırakan bir güzelliğe sahip olan Dişlice adası eşsiz manzaralara sahiptir. Küçük ve sakin plajlara sahip olan ada, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir yerdir.

Size de, Marmaris’te gezilecek yerler Listemize eklemek istediğiniz farklı yerler varsa lütfen bize yorum olarak yazın! 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın