https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
marmara adasının turistik yerleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » marmara adasının turistik yerleri

marmara adasının turistik yerleri

16.01.2023 10:05:00

Ülkemizin ikinci büyük adası olan Marmara Adası da ayrı güzellikteki yerlerimizden biridir. Çiftlerin balayı için tercih ettiği bir adadır. Adada çok farklı doğal güzellikleri de görmek mümkün. İçerisinde bulunan konaklama seçenekleri sayesinde tatil sürenizi uzatabilirsiniz. Marmara Adası’nda gezebileceğiniz yerleri sizler için derledik ve harika doğasıyla baş başa kalmak isteyenlerin tercih etmesi gereken yerlerden biri. Gelin Marmara Adası’nı birlikte keşfedelim!

Çınarlı Koyu Plajı

İçinde çok sayıda çınar ağacı bulunduğu için bu ismi alan Çınarlı Koyu, aynı zamanda muhteşem bir doğa manzarasını da ayaklarınızın altına seriyor. Marmara Adası’nda huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için tatil listelerinin başında olması gereken bir yerdir. Çevresinde pek çok konaklama imkanını bizlere sunması da bu alanı daha da güzel kılan bir detay. Bütçenize uygun ve size konaklama sağlayan bir otel seçebilirsiniz. Körfez sahilinden bahsetmek gerekirse denizin oldukça temiz olduğunu belirtmeliyiz. Plaj açısından bakıldığında temiz olması ve kumdan oluşması sadece plaj tercih oranını artırmaktadır. Çevredeki evlerde yaşayan ada sakinlerini görmek mümkün.

Çınarlı Koyu plajına ulaşım da oldukça kolaydır. Dilerseniz kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracı olmayanlar için toplu ulaşım önerilebilir. Merkeze sadece 5 kilometre uzaklıkta olması ulaşım kolaylığı açısından önemlidir. Popüler bir plaj olması ve hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ziyaret edilmesi turizm açısından önemli yerlerden biri olduğunu bizlere göstermektedir.

Geyik Körfezi

Manastır Koyu, Marmara Adası’nda tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği koylardan biridir. Çınarlı girişinde olması da kolay ulaşım imkanı sağlıyor. Masmavi denizi ve kumsal alanlarıyla ailenizle tatil yapmak için uygun bir yer olduğunu ifade etmektedir. Özel araç dışında toplu taşıma otobüsü, minibüs ile de bölgeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca merkezden gelen taksiler de bu alana ulaşımı sağlıyor. Çınarlı Köyü girişinde yer alan Manastır Koyu, balayı çiftlerinin gözde mekanları arasında yer alıyor. Tesis sayesinde yakınlarda kalabiliyorsanız denize daha yakın olma imkanına da sahip olacaksınız.

Asmalı plajı

Ada merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunur ve bu plaj genellikle yerel halk tarafından tercih edilir. Nedeni ise civarda bulunan taşınmaza ait evler. Ancak pansiyonun tesisi nedeniyle plajı gün içinde rahatlıkla gezmek de mümkün. Sahil çevresinde bulunan restoran ve kafeler sayesinde güzel vakit geçirmeniz mümkün. Özellikle akşam saatlerinde sahil restoranları favoriler arasında. Tertemiz denizi ve kumu sayesinde dinlendirici bir tatil geçirme imkanı bulacaksınız.

Saraylar Plajı

Marmara Adası’nın Mermer Ada olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? Mermer üretimi ile ünlü olan bu adada günümüzde mermer üretimi Saraylar köyünde yapılmaktadır. Köydeki plajın kadınlara özel plajının olması da burayı favori kılıyor. Kadınların daha rahat denize girebilmesi için sadece bayanlara özel olan Kadınlar Plajı Saraylar Plajı’nın yanında yer almaktadır. Merkezden kalkan toplu taşıma araçları sayesinde bölgeye kolayca ulaşım da sağlanabilmektedir.

Cole Plajı

Marmara Adası merkezinden uzaklaşmadan tatil yapmak isteyenlerin tercih edebileceği Kole Plajı oldukça geniş bir plajdır. Çok dalgalı olmayan denizi aileler gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Merkezde olduğu için çarşı gibi alanlara yakın olduğu için rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Gondogo köyü

Köy havasını solumak isteyen yöre halkının uğrak yerlerinden biri olan Gündoğdu Köyü, muhteşem havasının tadını çıkarmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yerdir. Merkeze sadece 5 kilometre uzaklıkta bulunan bu köyde doğal ürünlerin satıldığı dükkanlar da bulunuyor. Ayrıca köyde konaklamak isteyenler konaklama tesislerine sahip olmayı da tercih edebilirler. Sakin vakit geçirmek isteyenlerin Marmara Adası gezileri sırasında köye uğramalarını tavsiye ederiz. Bol yeşillik ve harika doğası sayesinde oldukça keyifli bir tatil geçirmeniz mümkün olacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın