https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Manisa sebil dağ bungalov evleri - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Manisa sebil dağ bungalov evleri

Manisa sebil dağ bungalov evleri

25.11.2022 10:30:00

Ege bölgesinin iç kesimlerinde yer alan Manisa, tarihi ve doğal güzellikleri ile vakit geçirilecek şehirlerin başında gelmektedir. Parayı icat eden Lidyalıların başkenti olan Manisa aynı zamanda Roma, Yunan ve Osmanlı imparatorluklarına da ev sahipliği yapmıştır. Manisa aynı zamanda Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim gördüğü bir şehir olduğu için Manisa şehzadeler şehri olarak da anılır.

Manisa denilince aklınıza onlarca şey gelebilir ve Manisa ile İzmir arası sadece 36 km olduğu için bu tarihi şehre ulaşım çok kolay. Bu nedenle şehre kısa sürede ulaşmak gerçekten mümkün.

Sabil Dağı

Buraya gelen ziyaretçilerin ilk aklına gelen Spil Dağı’dır. Cebel Sebil’in tarihine bakabiliriz. Bu muhteşem dağ 1969 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli park, jeolojik, morfolojik, arkeolojik ve mitolojik özelliklerinin yanı sıra dağcılık için uygun önemli bir mesire yeridir. Spil Dağı 1969 yılında milli park ilan edilmiştir. Milli park jeolojik, morfolojik, arkeolojik ve mitolojik özelliklere sahiptir.

Dağcılık ve dağ sporlarıyla da ilgilenenler yoğun bir şekilde buraya geliyor.

Jabal Sabil’de yaşıyor

Manisa Spil Dağı 1995 yılında turizm merkezi ilan edilmiş ve buranın en önemli turistik yeri Ataalanı Mevi’dir. Burada dağ evleri, piknik alanları, oyun alanları, rustik bir kafe ve restoran bulunmaktadır. Tatilini farklı bir şekilde geçirmek isteyenler için burası gerçekten çok değerli. Manisa Spel Dağı bungalovları zincir otel yerine bungalov arayanların en çok merak ettiği konu. İzmir’e gelen ziyaretçiler başta olmak üzere İstanbulluların yanı sıra İstanbul’dan da misafirler olabiliyor. İzmir ve Manisa’nın birbirine yakınlığı buranın sık ziyaret edilmesindeki en önemli etkenlerden biridir.

Doğayla iç içesin!

Burada doğa ile iç içe harika bir gün geçirebilirsiniz. Doğada yürüyüş yaparken hem temiz hava soluyup hem de rahatlayabileceğinize eminiz. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaştığınız için çok mutlu olacaksınız!

Hangi mevsim gitmelisin?

Manisa Spil Dağı aslında ziyaretçilerine bir tatilden beklediklerinden çok daha fazlasını sunuyor. Kışın karın tadını çıkarmak, yazın biraz yürümek ve güzelce dinlenmek için kısacası insanların buradan aldıkları zevk ve beklentiler istek ve arzularına göre değişmektedir. Bu harika yeri her mevsim ziyaret etme imkanını dile getirelim…

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın