Life Park İstanbul | Nerede, Nasıl Gidilir? ve Etkinlikler – Gezilecek Yerler

Life Park İstanbul | Nerede, Nasıl Gidilir? ve Etkinlikler

Life Park İstanbul

Life Park, çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği İstanbul’un gözde mekanlarından bir tanesidir. Birçok etkinliğin adresi olan Life Park İstanbul, farklı konseptlere sahip mekanları ile de dikkat çekmektedir. Şimdi gelin, Life Park İstanbul hakkındaki bilgileri detaylı bir şekilde inceleyelim.

Kısa bilgi: Hafta sonları vakit geçirecek yeni yerler arıyorsanız; İstanbul’un En Eğlenceli Parkları listemize de mutlaka bir göz atmalısınız.

Ayrıca: Bu bölgede takılacaksanız Sarıyer gezilecek yerler için oluşturduğumuz listemize de bakabilirsiniz.

Life Park Hakkında Güncel Bilgiler

Burası çeşitli kurumsal etkinlikler, konser ve festivaller, kır düğünleri, nişan ve çeşitli özel kutlamalar ve pikniklerin gerçekleştirildiği bir yerdir. Life Park İstanbul bünyesinde konser alanı, qubbe bahçe, Hint bahçesi, nar bahçe, cam bahçe ve izoletta olmak üzere 6 farklı konseptte mekan bulunmaktadır.

Konser konseptinde Şehrim müzikli Ormanı sloganı ile yola çıkmış olan Türkiye’deki en prestijli konserlere ve festivallere en sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü birçok ismin sahne aldığı ve dünyaca ünlü festivallerin gerçekleştirildiği konser alanında yaz, kış konserler sürmektedir. Kış sezonunda profesyonel çadır sistemlerinin kurulduğu bu alan kapalı bir konser alanına dönüştürülebilmektedir.

Life Park Carnaval
Life Park Carnaval

Qubbe Bahçe mekanı tarihin dokusunu yansıtan Bahçeköy Surları’nın hemen yanında konumlanmıştır. Ormanın içerisinde yer alması nedeni ile son derece romantik kır düğünlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca mekan, doğanın tüm tonlarına da şahitlik etmenize olanak tanımaktadır. Şıklığın doğa ile buluştuğu Qubbe Bahçe’de Osmanlı saray mutfağından esinlenerek son derece lezzetli yemekler hazırlanmaktadır.

Life Park Devler Ormanı
Life Park Devler Ormanı

Life Park’ın bir diğer mekanı olan Hint Bahçesi, Sarıyer’de konumlanmaktadır. Rengarenk çiçekler ile süslenmiş ve yemyeşil orman vadisinin içerisinde yer olan Hint Bahçesi, adeta bir masal dünyasına kapı aralamanızı sağlıyor. Hint Bahçesi konseptinde düğün hazırlıkları ahşap bir zeminin üzerinde gerçekleştirilmektedir. Rustik bir konsepti olan Hint Bahçesi, klasik düğün mekanlarından farklılaşarak Hint dokunuşlarını yansıtmaktadır.

Nar Bahçe de tıpkı diğer mekanlar gibi doğa ile iç içe bir etkinlik düzenlemenize olanak tanıyor. 1000 metrekare alana kurulan ve şeffaf camlar ile kapalı bir alanda da hizmet veren Nar Bahçe, kış aylarında dahi doğa ile iç içe olmanızı sağlıyor.

İzoletta, özellikle butik düğünler için mekan arayışında olanlar için ideal bir yerdir. Doğa ile iç içe ve rengarenk çiçeklerin içerisinde kurulan İzoletta, özel bir mimariye sahiptir. 500 kişiye kadar kapasitesi olan İzoletta, Bahçeköy’de faaliyet göstermektedir.

Life Park Düğün Organizasyonu
Life Park Düğün Organizasyonu

Cam Bahçe, kış aylarında cam bir mekanda ve doğa ile iç içe olmak istediğiniz zamanlarda tercih edebileceğiniz bir yer. 1000 metrekare alanda kurulu olan Cam Bahçe, şeffaf camları ile doğanın muhteşem manzarasını seyretmenize olanak tanıyor. 750 kişiye kadar kapasitesi olan Cam Bahçe, eşsiz bir mekan.

Life Park Yapılacak Etkinlikler

Daha öncede bahsedildiği gibi burası son derece geniş etkinlik seçenekleri sunmaktadır. Çeşitli konser ve festivallerin düzenlenebildiği konser alanı, düğün ve nişan gibi özel törenlerin yapıldığı doğa ile iç içe mekanları, kurumsal etkinlikler için kullanılabilecek mekanları ve birçok organizasyonunuzu gerçekleştirmek için sunduğu hizmetleri ile dikkat çekmektedir.

Life Park Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Life Park İstanbul ücretleri tercih edeceğiniz mekana, konsepte, kişi sayısına ve özel isteklerinize göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat konusunda bilgi almak için etkinlik düzenleyen kurumlarla iletişime geçmelisiniz.

Life Park Ulaşım Bilgileri

Açık adres: Kazım Karabekir Paşa, Bahçeköy Cd. No:114, Pk. 34473 – Sarıyer / İstanbul

Telefon: 0212 226 31 31

Nerede?: Life Park, Sarıyer’in Bahçeköy semtinde yer almaktadır.

Nasıl gidilir?: Toplu taşıma araçları ile mekana gelecek olanlar  metrobüs ile Zincirlikuyu’ya geçmelidir. Buradan Yenikapı-Hacıosman metrosuna binerek Hacıosman’da inmelisiniz. Daha sonra 42hm numaralı otobüs ile Sular durağına kadar giderek Life Park’a ulaşım sağlanabilir.

Konum Bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın