https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Koleli Bay Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti) - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Koleli Bay Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Koleli Bay Plajı’nın Genel Özellikleri (Nereye, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti)

Bu Koyunda

tatil için FethiyeYarımadayı gezmeyi tercih edenlere kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yarımada merkeze yakın konumu, ulaşım kolaylığı, sessiz ve güzel koyları ile tatil planlarınızda kesinlikle yer almayı hak ediyor. Daha önce yarımadada bulunuyordu. Aksazlar KoyuVe büyük koyu boncuklarVe küçük koyu boncuklarVe Küçük Samanlık Koyu E Büyük Ahır Koyu Ayrıca bu koylar hakkında yazılarımıza göz atarak bu koylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu Yazımızda Koleli Bay Plajı Özellikleri, Giriş Ücreti, Nerede? Oraya nasıl gideriz? Bilgilerin yanı sıra işinize yarayacak bilgileri de paylaşmaya çalıştık.

kenar boşluğu: Buraya gelip denizin tadını çıkarmayı planlarken bütün bir günü geçirmek. Fethiye’de Gezilecek Yerler Mutlaka bir göz atmanızı öneririz.

Fethiye’deki plaj ve koyların yanı sıra Burada bulabilirsiniz.

Koleli Bay Plajı hakkında genel bilgiler
Koleli Bay Plajı hakkında genel bilgiler

Koleli Koyu, Fethiye Yarımadası’ndaki koylardan biridir. Doğal güzellikleri ve temiz turkuaz denizi ve altın sarısı kumsalı ile her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Özellikle doğa ile iç içe huzurlu bir tatil bekleyenler için çok uygun bir yerdir. Fethiye merkeze yakın konumu da tatil planlarınızda yer almasını sağlayan bir diğer avantaj.

Koleli Bay Plajı Özellikleri

Koleli Bay Özellikleri
Koleli Bay Özellikleri

Mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzellikte bir koy. Bir yanda uçsuz bucaksız güzellik ve tertemiz deniz, diğer yanda orman yeşilin güzel tonlarını gösteriyor. Sessizliğin getirdiği huzur ve rahatlama hissini tarif edecek kelimeler bulamazsınız. Böyle güzel bir yere geldiğinizde, bir kitapla ya da özel bir hobiniz varsa burada vakit geçirmek çok ilginç. Rüzgar ve dalgaların sesi sizi o kadar rahatlatır ki, tüm işin yorgunluğunu, stresini ve yorgunluğunu üzerinizden atarsınız. Kısacası koyun en önemli özelliğinin doğa ile iç içe sakin, sakin ve dingin bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

Koleli Körfezi Plajı

Koleli Körfezi Plajı
Koleli Körfezi Plajı

Gelelim koyunların en merak edilen kısmına. Plaj bazı yerlerde çakıllardan oluşsa da genel olarak çoğu kumludur. Deniz tabanının hemen hemen tamamı bu özelliklere sahiptir. Deniz genellikle yumuşak ve sakindir. Temizlik ve netlik de cabası.

Derinliğe gelince, aniden derinleşmez. Yani yeni başlayanlar, yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için mükemmel bir plaj.

Sahilde özel iş yeri de var. Buradan şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz gibi işletmeye ait çadır ve çardak da kiralayabilirsiniz. Yeme-içme ihtiyaçlarınızı kurum içinde de karşılayabileceğinizi hatırlatalım.

Koleli Koyu Plajı Giriş Ücreti 2022

Koleli Koyu Giriş Ücreti
Koleli Koyu Giriş Ücreti

Koya giriş tamamen ücretsizdir. Ancak araçla gelenler 40 TL bekleme ücreti ödemek zorundadır. Şemsiye ve havlunuzu düzenleyip kendiniz kurabileceğiniz gibi koyda aynı adı taşıyan Kuleli Plajı’nı da tercih edebilirsiniz. Fiyatlar ortalamanın üzerinde ve hizmet ideale yakın. İşe başlamadan önce bir kart alırsınız ve içine para taşırsınız. Harcadıkça yeniden yüklemelisiniz. Gün sonunda kartınızda kalan para varsa, akşam geri ödeme alabilirsiniz. Ayrıca bilmek isteyenler için;

İki şezlong ve bir tente: 50 TL

Koleli Koyu nerede? Oraya nasıl gideriz?

Koleli Koyu nerede?  Oraya nasıl gideriz?
Koleli Koyu nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Kesler Mahallesi – Fethiye / Muğla

Toplu taşıma: Araba, toplu taşıma ve tekne ulaşımı seçenekleri mevcuttur. Arabayla gelenler kaldırım yolundan Karagözler’e doğru ilerlemeli. Tatil köyüne yaklaşık 3 kilometre geçtikten sonra sağda Kuleli Koyu plaj tabelası ile karşılaşacaksınız.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Şehir merkezinden kalkan minibüslere binerek buraya ulaşabilirsiniz. Kişi başı fiyatın kişi başı 8 TL olduğunu hatırlatalım.

Tekne ile gelmek isteyenler Limandan kalkan tekne turlarını da tercih edebilirler. Bu teknelerin ücreti kişi başı 20 lira. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın