https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kışın Gölcük tabiat parkı gezisi - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kışın Gölcük tabiat parkı gezisi

Kışın Gölcük tabiat parkı gezisi

Kışın Gölcük tabiat parkı gezisi

Bu yazımızda Gölcük Tabiat Parkı’nda kış aylarında neler yapılır, nereler gezilir? Bunun hakkında konuşacağız. birçok kişi tarafından Abant Gölü Şehir ile karıştırılsa da aslında farklı güzelliklere sahip bir yer. Yazın yoğun bir park, kışın nispeten sessizdir.

Kışın burası çok güzel, bence yazdan bile daha güzel. Şu görüşe bir bakın..Masallarda anlatıldığı gibi değil mi? O beyaz yolda yürüdüğünüzü hayal edin.

Geride eşsiz bir hatıra ve harika lastikler bırakmak istiyorsanız kışın mutlaka buraya gelmelisiniz.

Dipnot: Bolu’ya gitmeye karar verirseniz Bolu’da Gezilecek Yerler Sizler için hazırladığımız yazılara mutlaka göz atın.

Kısaca Gölcük Tabiat Parkı

Park, yapay gölün harika manzarasına sahiptir. Her mevsim doğanın güzelliklerini bizlere sunan bu yer, ülkemiz tarafından keşfedilmeyi bekleyen binlerce güzellikten sadece biri. Göl ve çevresi, orman içinde dinlenme yeri olarak milli parkların koruması altına alındı. Arabayla girmek yasak olduğu için gölün etrafında rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Yıl boyunca pek çok ziyaretçinin görmek, gezmek, fotoğraf çekmek ve piknik yapmak için akın ettiği bu tabiat parkını bir an önce görmelisiniz.

Tabiat parkında yaz kış birçok canlıya rastlamak mümkündür. Bu hayvanlar arasında tavşanlar ve porsuklar vardır.

Gölcük Kış Tabiat Parkı Resimleri

Kışın Gölcük Tabiat Parkı’ndaki tesisler

Hemen göl kenarındaki ahşap evi düşündünüz, değil mi? Biz de burayı araştırdık ve Orman Müdürlüğü’ne ait bir misafirhane olduğunu öğrendik.

Misafirhane dışında bahçede 1 adet country gazino, kafeterya, mescit, 4 adet tuvalet ve 5 adet çeşme bulunmaktadır. Yürüyüşe gelenlere güzel bir haberimiz var. Bahçede çok sayıda masa ve sandalye var. Kış aylarında bu tabloları bulamayabilirsiniz. 🙂

Yiyecek ve içecek tesisleri

Gölcük Ceylan: 0374.262 90 95

Gölcük Cafe Et Izgara: 0374262 89 99

Konaklama tesisleri

Gazzella Merkezi Resort & Spa: 0374262 98 00

Polo Panorama Otel: 0374262 89 88

Gölcük Evleri (tek katlı evler): 0507941 98 41-0507949 98 42

Gölcük Tabiat Parkı’nda Neler Yapılabilir?

Gölcük Tabiat Parkı'nda Neler Yapılabilir?
Gölcük Tabiat Parkı’nda Neler Yapılabilir?

Yürümek: Kışın göl doğal parkında dolaşın Temiz havada nefes alın ve ciğerlerinizi oksijenle doldurun. Şehrin stresi, iş yoğunluğu, trafik çilesi geride kalıyor. Gözlerini kapat ve nefes al ve nefes ver. Göl suyunun sesini dinleyerek sakinleşin. Rahatlayın ve etrafınızda cıvıldayan kuşları dinlemenin keyfini çıkarın. İnanın burada geçireceğiniz gün, bir hafta boyunca mutlu bir şekilde işe gitmenizi sağlayacaktır.

Yürüyüş yolundan kısaca bahsedecek olursak kısa, orta ve uzun sayılabilecek 3 farklı yol var. Uzunluğu 8-10-14 kilometredir. Bu parkurların genel adı Gölcük Üçgöl Yürüyüş Parkuru’dur.

Gölcük Tabiat Parkı'nı kışın fotoğraflamak
Gölcük Tabiat Parkı’nı kışın fotoğraflamak

Fotoğraf: Park, her mevsim doğal güzelliği ile fotoğraf severlerin gözdesi. Kışın bembeyaz doğası, yazın göl manzarası, ilkbaharda rengarenk uyumu ile gözlerinizi kamaştıracak bu yeri mutlaka fotoğraflamalısınız.

Bisiklet: Eğer bir bisiklet aşığıysanız, o zaman bu sizi burada bekleyen en büyük sürpriz olacak. Böyle bir planınız olmadığında karşınıza çıkan bisikletler bir anda sizi mutlu edebilir. Kiralama ücreti 10-20 lira arasında ama kışın çalışmaya hazır olacağını sanmıyorum. Aksini iddia eden varsa yorumlarda belirtsin. 🙂

Göl turu: En dikkat çekici araçlar golf arabalarıdır. Kira bedeli kişi başı 25 liradır. Bunun dışında elektrikli bisikletler de mevcut ve tek seferlik 10 liradan fiyatlandırılıyor.

Gölcük Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Kişi: 4 TL

Motosiklet: 8 TL

Binek araç: 12 TL

Minibüs: 36 TL

Otobüs: 60 TL

Gölcük Tabiat Parkı nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Gölcük Milli Parkı No: 587, 14030 Messler / Bolu Köyü

Nasıl gidilir: Bu park Bolu’nun güneyinde, merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bolu merkeze geldikten sonra tabelaları takip ederek şehre kolayca ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Şehir Hatları ile Bolo Center’a ulaşabilir, ardından Sibin ve Kibris bölgesi otobüslerine binebilirsiniz.

Önemli hatırlatmalar: Kışın gelmek istiyorsanız mutlaka kar lastiğinizi unutmayın. Kışın burada toplu taşıma olmadığını unutmayın. Konum bilgisi almak için tıklayın

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın