https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kentpark Eskişehir, yapay plaj, havuz ve kahvaltı rehberi / Eskişehir - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kentpark Eskişehir, yapay plaj, havuz ve kahvaltı rehberi / Eskişehir

Kentpark Eskişehir, yapay plaj, havuz ve kahvaltı rehberi / Eskişehir

Kentpark Eskiz

Kentpark Eskişehir, yapay plajı, yüzme havuzu ve kahvaltı aktiviteleri ile Eskişehir’in en güzel yerlerinden biridir. Keyifli anları, yürüyüş ve eğlenceyi beraberinde getiren Kentpark, yazın şehirden çıkamayanlar için bir plaj, akşam piknikleri için yürüyüş alanı, dinlendirici suları… Kent Park Eskişehir için yeni bir güzellik, alternatif… herkes için yürüyebilirsin, yaşlı ve genç.

Kahvaltınızın tadını çıkarın Kentpark Eskişehir

Kentpark’ta kahvaltı keyfi başka bir şey. Burada göletin kıyısında hazırlanan ve en az 4 kişilik hazırlanan ve kişi başı 50-100 TL’ye mal olan karışık kahvaltıda sadece kuş sütü var, üstelik çayı da sınırsız. Burada başka öğünler de yiyebilirsiniz ya da yemek yerine çay veya kahvenizi yudumlayarak bu eşsiz güzelliğe şahit olabilirsiniz.

Kentpark Eskişehir kahvaltısı
Kentpark Eskişehir kahvaltısı

Ayrıca göl kenarında yemek yiyebileceğiniz güzel restoranlar ve kafeler de bulunmaktadır. Düğünün yapıldığı Aşk Adası bile var, bol temiz havanın olduğu ve insanların stresten uzak kaliteli zaman geçirebileceği bir yer. Eskişehir’in cazibe merkezlerinden biri olan ve haftanın her günü özellikle hafta sonları kalabalık olan Kentpark, ailelerin ilk akla gelen turistik yerlerinden biridir.

Yeşil alan ve park kavramlarının çok ötesine geçen birçok yeniliği bünyesinde barındıran Kent Park, yaklaşık 300.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur.Diğer yapay plaj parkları ile Eskişehir’in akciğeri olan Kent Park’ta iki açık alan bulunmaktadır. Yaz aylarında denize giremeyen şehir sakinleri, denizin tadını çıkarıyor. Yüzme havuzu, yarı olimpik kapalı havuz, oyun alanları, yapım aşamasında olan konak, restoranlar, havuz, binicilik alanları, büfeler. Bahçede bir de gölet var. Havuzda ördekler var. Ayrıca burada bulunan akvaryum balıklarının boyutları da efsanedir.

Porsuk Çayı, Eskişehir Adaları - 01
Porsuk Çayı Eskişehir

Özellikle yaz aylarında buradaki akvaryum balıkları ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kış aylarında parka gelen ziyaretçi sayısı önemli ölçüde düşüyor. Ancak özellikle kar yağdığında ve gölet donduğunda burası bir başka güzel yer ve Porsuk’ta kullanılan teknelerle Kent Park’a ulaşma imkanı da var. “Her şey güzel ama Eskişehir denizi özlüyor!” diyenlere atıfta bulunan Kent Park’ta dikkat çeken ana mekan. Porsuk AkışıBir kol koparılarak oluşturulan plaj ve havuzdur. Türkiye’nin ilk yapay plajı, Kent Park’ın Porsuk Çayı’na bakan kısmında oluşturulan özel alana yapıldı.

Plajda ayrıca biri çocuklar için olmak üzere iki adet açık yüzme havuzu bulunmaktadır.

Kentpark Eskişehir Sahil Havuz
Kentpark Eskişehir Sahil Havuz

Doğal deniz havası olmamasına rağmen insanların dinlenmesi ve güzel vakit geçirmesi için bu plaj gerçekten çok faydalı.. Porsuk’ta kullanılan teknelerle Kent Park’a ulaşma imkanı da var. Eskişehirlilerin denizin keyfini çıkardığı, Akdeniz kıyılarını andıran plajıyla ünlü Kentpark bölgesinde dolaşırken, parkın içinde yer alan Manej’de çocuklarınızla binicilik eğitimini deneyebilirsiniz.

Kentpark Eskişehir Tekne Turları

Kentpark Eskişehir Tekne Turları
Kentpark Eskişehir Tekne Turları

Şehre bir günlüğüne gelirseniz, tramvay ve araçların gürültüsünden rahatsız olmak istemiyorsanız, 20 TL tam ücret ödeyerek tekne ile Köprübaşı’na yani şehir merkezine gidebilirsiniz. Tekne turlarında indirimli tarife 15 TL’dir.

Kentpark Eskişehir’de ata binme

Kentpark’ta bir diğer aktivite ise binicilik. 50 TL biniş ücreti ödeyerek parkta at binmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Uzmanlarla sürüş keyfi çok güvenli ve eğlencelidir. Şehir merkezinden tekne ile buraya gelebilir, güzel bir yemek yiyebilir ve kısa bir park turunun ardından at sırtında keyifli saatler geçirebilirsiniz. Bu işlere ayırdığınız gün şüphesiz sizi rahatlatacaktır.

Giriş ücreti yoktur. Seyahat ücretsizdir.

Kentpark Eskişehir, nereye ve nasıl gidilir?

Tebük: Şeker Mh., Sivrihisar-2 Cd. s. 26120 – Merkez / Eskişehir

Nasıl Gidilir: Eskişehir Otobüs istasyonunun arkasında yer almaktadır. Ulaşım için tekneler, tramvaylar, tur tekneleri ve otobüsler kullanılabilir. Gültepe ve Sıhhiye Kavşağı gibi noktalardan otobüsler tercih edilebilir. Şehir merkezinden tramvay tercih edilmelidir.

Kentpark Eskişehir Haritası

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın