https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kavacık’ta görmeniz gereken 5 muhteşem yer - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kavacık’ta görmeniz gereken 5 muhteşem yer

Kavacık’ta görmeniz gereken 5 muhteşem yer

Kavacık’ta görmeniz gereken 5 muhteşem yer

istanbul anadolu yakasıTürkiye’nin en göz alıcı bölgesi Kavacık’ta sizi bekleyen birbirinden özel ziyaret etmeniz gereken yerleri keşfetmeye hazır mısınız?

İstanbul’un bilmediğiniz güzellikleri ile kısa bir İstanbul keşfi yapacak ve sevdiklerinizle eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı bulacaksınız. İşte Kavagic’te sizi bekleyen özel mekanlar!

Kavacık’ta görmeniz gereken 5 muhteşem yer

Kısa bilgi: İstanbul gezilecek yerler için oluşturduğumuz ayrıntılı bir seyahat makalesi var. İstanbulTürkiye’de yeni yerler keşfetmek istiyorsanız bu liste tam size göre. Şimdi gelin birlikte Kavacık’ta mutlaka görülmesi gereken yerlere bir göz atalım.

1. Otağtepe Fatih Korusu

Otağtepe ışık korusu
Otağtepe ışık korusu

çünküKavacık ilçesinde bulunmaktadır. Otağtepe ışık korusu adıyla da bilinir. 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenleme çalışmalarına başlandıktan sonra 2000 yılında ziyarete açılmıştır.

Fatih Korusu’nda 15.000’den fazla bitki türünün bulunması bu eşsiz yeri görmek için yeterli bir sebep. 10 bin metreye ek olarak2 Yürüyüş yolu ve 27 bin m2 Çimenli ve seyir alanı ile Fatih Korusu, İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

2. Mihrabat Korusu

mehrabat korusu
mehrabat korusu

mehrabat korusuOsmanlı döneminden beri var olan çok özel semtlerden biridir. Mısırlı Abbas Halim Paşa’nın kızı Ruqayya Hanım’a hediye edilen bu bahçede birçok padişah ve padişah vakit geçirmiştir.

toplam 210 bin m22 Bölgede inşa edilen Mihrabat Korusu, Ortaköy Plajı, Rumeli Hisarı, İstin Körfezi gibi eşsiz yerleri görüyor. Sınırları içinde bulunan harika bitki türlerinin yanı sıra manzarası da etkileyicidir.

3. Hidiv Süiti

Hidiv Süit
Hidiv Süit

Hidiv Süit Adını Hidiv Abbas Halim Paşa’dan alan tarihi ve doğal güzellikleri sunan bir yerdir. 1000 AD 19072 Bölgede inşa edilen Hidiv Köşkü, İtalyan mimar Delfo Cemenati tarafından inşa edilmiştir. O dönemin mimari anlayışını yansıtmasının yanı sıra konumu itibariyle de çok özel bir yer olduğunu kanıtlamıştır.

Harika bir süit olmanın yanı sıra burada Boğaz manzaralı olmak adeta İstanbul’a farklı bir açıdan bakmak gibidir. İstanbul’da henüz keşfetmediğiniz yerler arasına Hidiv Kasrı’nı mutlaka eklemelisiniz.

4. Orhan Veli Canik Parkı

Orhan Veli Kanek Parkı
Orhan Veli Kanek Parkı

Kavagic’te görülecek yerler arıyorsanız Orhan Veli Kanek ParkıListenize eklemenizde fayda var. Vatandaşlar tarafından rekreasyon alanı olarak kullanılan bu park aynı zamanda bölge halkının boş zamanlarını dinlenerek geçirebilecekleri bir yerdir.

Ağaçların gölgesinde ağaçların huzur veren seslerini ve ağaçların huzur veren sesini dinleyebileceğiniz bir ortam arıyorsanız bu park tam size göre!

5. Muhtar Khairallah Ersin Parkı

Muhtar Khairallah Ersain Bahçesi
Muhtar Khairallah Ersain Bahçesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Muhtar Khairallah Irsain Anısına açılan bu park, bölge sakinlerinin birçok ihtiyacını karşılarken Kavacık’ta vakit geçirmek isteyenler için çok özel bir yer.

Çocukların, yetişkinlerin de boş zamanlarını değerlendirebileceği bu parkta Kavacık’taki maceranıza kısa bir mola verebilirsiniz. Eşsiz çiçekler ve ağaçlarla baş başa vakit geçirmek sizi çok iyi hissettirecek!

Sen de,Kavacık’ta görmeniz gereken 5 muhteşem yer Listemize eklemek istediğiniz farklı yerler varsa lütfen yorum olarak bize yazın. 🙂

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın