https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Katak Kanyonu Gazebo (ziyaret saatleri ve giriş ücretleri) / Kastamonu - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Katak Kanyonu Gazebo (ziyaret saatleri ve giriş ücretleri) / Kastamonu

Katak Kanyonu Gazebo (ziyaret saatleri ve giriş ücretleri) / Kastamonu

Ülkemiz için çok önemli vadilere sahip, Karadeniz’in güzel şehirlerinden biri olan Kastamonu’dayız. Memleketim olan ve üniversite hayatımı geçirdiğim Kastamonu’da yapılan her iş beni daha çok heyecanlandırıyor.

Bu yazımızda Azdavai semtinde yer alan dünyanın dördüncü büyük vadisi olan Katak Kanyonu’nda inşa edilen Katak Kanyonu’nun çardaklarından bahsedeceğiz.

Katak Vadisi’nde bir gözlem güvertesi inşaatı

21 Temmuz 2017’de yapımına başlanan Katak Vadisi’ndeki çardak, ilk kez 4 Eylül 2017’de ziyarete açıldı. Bayram nedeniyle çok kalabalık olan şehir ve diğer bölgelerden yaklaşık 10 bin kişi burayı bir hafta içinde ziyaret etti. Böylece açıldığı günden bu yana gerekli turizm sayısına ulaşılmıştır.

Yaklaşık 25 ton metal ve 10 ton cam ağırlığındaki balkon, 60 ton ağırlığındaki boşluğun üzerinde duracak. Bu ağırlığı desteklemek için kıçta 900 ton çelik ve beton inşa edildi.

Burada dikkat çekmek istediğimiz bir diğer konu da yaklaşık 1.500 metre uzunluğundaki ve hizmete açılmış olan Çatak Kanyonu Engelli Yürüyüş Yolu. Vatandaşlarımızı engelli olarak gören ve böyle bir hizmet sunan yetkililere de ayrıca teşekkür ederiz.

Projenin toplam maliyeti yaklaşık 2 milyon TL oldu.

Çatak Kanyonu Seyir Güvertesi Özellikleri

Balkonun vadiden yüksekliği 450 metredir.

250 kişi kapasitelidir.

Balkondan Çatak Kanyonu’na yaklaşık 7 kilometre ve Devrekani Çayı görülüyor.

Boşluktaki cam balkon 15 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindedir.

Chattak Vadisi Gazebo Giriş Ücreti

Şu anda herhangi bir giriş ücreti talep edilmemektedir. Ancak gelecekte diğer cam standlarda olduğu gibi yaklaşık 10 TL giriş ücreti talep edilmesini bekliyoruz.

Katak Vadisi Seyir Platformu ziyaret saatleri

Dünyanın dördüncü büyük kanyonu olan Çatak Kanyonu’nun eşsiz güzelliğini gözler önüne seren Seyir Terası’nı 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Katak Kanyonu Teras Gözlem Fotoğrafları

Chatak Kanyonu gözlem güvertesi nerede? Oraya nasıl gideriz?

Tebük: Katak Kanyonu Milli Parkı – Azdavai / Kastamonu

Toplu taşıma: Azdavay’a Kastamonu Otogarı’ndan Azdavay Mahallesi’ne servis araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Ardından taksi veya shuttle ile Seyir Teras’a gidebilirsiniz. Özel araçla Kastamonu Merkez’den Azdavay tabelalarını takip ederek Azdavay’a geldikten sonra Çatak Kanyon Milli Parkı tabelalarını takip ederek cam terasa ulaşabilirsiniz. Konum bilgisi için tıklayınız.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın