https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kartepe Turları 2 Gece 3 Gün - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kartepe Turları 2 Gece 3 Gün

Kartepe Turları 2 Gece 3 Gün

19.11.2022 14:00:00

Son zamanlarda en çok ziyaret edilen ve sevilen tatil yerleri arasında yer alan Kartepe, Kocaeli ilçesidir. Kendine özgü Kocaeli bölgesi her mevsim farklı güzelliklere sahip ama tatilcilerin ziyaretlerindeki yoğun artış sonbahar mevsimiyle birlikte başlıyor ve bu sayı kış aylarında bir hayli artıyor…

İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde şehir hayatının gürültüsünden kaçmak isteyenlerin ilk durağı Kartepe oluyor. Arabayla ortalama iki saat uzaklıkta bulunan Kartepe’ye günübirlik gelenler olduğu gibi, daha uzun süre kalmak niyetiyle buraya gelmek isteyenler de var. Muhteşem dağ manzarası eşliğinde doğa ile iç içe güzel bir gece geçirmek isteyenlerin tercihi konaklamadır.

Kartepe Turları 2 Gece 3 Gün

Kartepe’nin bu kadar popüler olması ve tatilciler tarafından sıkça ziyaret edilmesi nedeniyle burada düzenlenen turların sayısı da arttı. Tatilcilerin merakla sorduğu sorulardan biri de; Kartepe turları 2 gece 3 gün şeklindedir. Bu sorunun cevabını arayalım. Kartepe’ye geldiğinizde neler yapabileceğinizi birlikte inceleyelim…

Kartepe, doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü, dağ bisikleti, kayak ve snowboard gibi çeşitli olanaklar sunuyor. Kişisel zevk ve tercihlerinize göre bu aktiviteleri gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Aynı zamanda burası Sapanca’ya çok yakın olduğu için Kartepe’yi ziyaret edenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında Sapanca gelmektedir. Yerin harika doğası ve gölün muhteşem manzarası resimli bir kartpostal sağlar.

Kartepe’de ikamet

Kartepe ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de Kartepe’de nerede kalınır sorusudur. Kartepe, zincir otellerden butik konaklama seçeneklerine kadar pek çok imkan sunuyor.

Kartepe gezilecek yerler listesine göz atabilirsiniz.

Kartepe’ye transfer

İstanbul-Kartepe arası araçla 2 saat 15 dakika sürüyor.

Bursa-Kartepe arası araçla 2 saat 15 dakika sürmektedir.

Sakarya-Kartepe arası araçla 1 saat.

Kocaeli Kartepe arası araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Ankara-Kartepe arası ortalama 4 saat sürüyor.

Kartepe’de ne yiyoruz?

Kartepe son dönemde aldığı ziyaretçi sayısı ile oldukça gelişen bir turizm merkezidir. Buradaki işletmelerde dilediğiniz yemeği damak tadınıza göre yiyebilirsiniz. Ama hangisi daha tercih edilir diye sorarsanız cevabımız net: çeşitli işletmelerde sobalı mangal keyfi.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın