https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kartepe Kayak Merkezi nerede, konaklama ve otel tesisleri / İzmit - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kartepe Kayak Merkezi nerede, konaklama ve otel tesisleri / İzmit

Kartepe Kayak Merkezi nerede, konaklama ve otel tesisleri / İzmit

Kartepe Kayak Merkezi, kış turizminin yeni kayak merkezi olma yolunda ilerlemeye devam ederken, ziyaretçilerine günübirlik fırsatlar ve konaklama imkanları ile unutulmaz anlar sunuyor. Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli’nin hemen dışında Maşukiye’de konum olarak çok güzel bir noktada bulunuyor. İstanbul’a 130 km mesafedeki Kartepe Kayak Merkezi’ne günübirlik gitmenin de mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Kartepe Kayak Merkezi Genel Bilgi

Uzunluğu ve zorluğu oldukça başarılı parkurların bulunduğu Kartepe Kayak Merkezi’nde Nisan ayında bile kayak yapmak mümkün. İklim çok sert olmasa da yoğun ağaçlar karın hemen erimesini engellediği için uzun süre dayanabilir. Maşukiye’den zirveye doğru ilerlerken bir anlamda yabana adım atıyorsunuz. Yolun iki yanında uzanan geniş yapraklı ağaçların arasından geçtiğinizde, zirveye 17 kilometrelik yolculuğun nasıl olduğunu anlayamayacaksınız.

Bitki örtüsü bakımından zengin olan kayak merkezi ve çevresinde kahverengi ve yeşilin her tonunu görmek mümkün. Kartepe Kayak Merkezi 1.150 ile 1.640 metre arasında yer almaktadır. Kartepe manzarasının diğer kayak merkezlerinden çok daha güzel olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kayak yaparken aynı anda hem Sapanca Gölü’nün hem de İzmit Körfezi’nin muhteşem manzarasına şahit olabilirsiniz. Doğası ve kusursuz parkurları ile kısa sürede kayak severlerin gözdesi haline gelen Kartepe, gelişmiş teleferik sistemleri ve telesiyejleri sayesinde de ön plana çıkıyor.

Kartepe Kayak Merkezi sınırlarındaki Pistler

Kartepe-Kayak-Merkez-HaritaKayak merkezindeki 3 tepede mavi ve kırmızı pistlerde kayak yapabilirsiniz. Bu yollar hakkında kısaca bilgi verecek olursak:

Geyik Tarlası Tepesi: Mavi pistte geçer. Bu alana ulaşmak için iki kişilik teleferiği kullanmanız gerekiyor. Geldikten sonra 2, 3, 4 numaralı pistleri kullanarak teleferiğe binebilirsiniz. Her seferinde farklı rotalar çizerek Deer Field Hill’in keyfini çıkarabilirsiniz.

Kartepe: Kırmızı pist olarak geçiyor. Üç kişilik bir asansörle tepeye çıkabilirsiniz. Daha sonra 3 farklı güzergahtan kayarak teleferik alanına dönebilirsiniz. Yoğun sis dönemlerinde bu pist genellikle açık değildir.

Karlık Tepe: Teleski ile ulaşılabilen bu bölgedeki patikalar Kartepe’den daha kısa olup, en sessiz ve tenha patikalar bu bölgede yer almaktadır. Ve bu nedenle

Bu alandaki pistleri kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Kayak merkezindeki pistlerin uzunlukları 400m ile 3.500m arasında değişiyor. Kayak sezonu genellikle Aralık ayının sonunda başlar ve Mart ayının başına kadar sürer. Kar kalınlığı ortalama 80-200 cm arasında değişmektedir.

Kartepe Kayak Merkezi ve otel tesislerinde konaklama

Kartepe Kayak Merkezi’nde bulunan oteller ve fiyatları şu şekildedir:

 • The Green Park Otel (0262315 47 00)
 • Motali Life Otel (0262354 22 70)
 • My Green Butik Otel (0262654 30 53)
 • Yazcılar Otel (0262654 29 00)
 • Cevizdibi Otel (0262654 36 68)


Ulaşım imkanları

Kartepe Kayak Merkezi’ndeki pistlere ulaşımda sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Kayak merkezinde 3 adet telesiyej (oturma bankları) ve 1 adet telesiyej (kar tabanlı çekiş sistemi) bulunmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir?

Tebük: Eski Maden Yolu, 41000 Kartepe / Türkiye

 • Maşukiye’ye 15 km uzaklıkta bulunan Kartepe’ye E5 veya TEM karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. TEM yolunu kullanacaklar, İzmit’in doğu çıkışından çıkıp Sakarya yönüne dönüp Sapanca kavşağına girerler, yaklaşık 6 km sonra Maşukiye’ye ve 15 km sonra Kartepe’ye ulaşırsınız.
 • E5 otoyolunu kullanacaksanız İzmit’ten 7 km sonra Sapanca Kavşağı’na girerek Kartepe’ye ulaşacaksınız. Kartepe’nin bazı illere uzaklığı şu şekilde:
 • Kocaeli – Kartepe, yaklaşık 25 kilometre
 • Sakarya – Kartepe, yaklaşık 58 kilometre
 • İstanbul – Kartepe, yaklaşık 132 km
 • Ankara – Kartepe, yaklaşık 355 kilometre
 • İzmir – Kartepe, yaklaşık 470 kilometre

Kartepe Kayak Merkezi fotoğrafları

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın