https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Karahayıt Kaplıca Tesisleri ve Tedavi Edilen Hastalıklar / Denizli - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Karahayıt Kaplıca Tesisleri ve Tedavi Edilen Hastalıklar / Denizli

Karahayıt Kaplıca Tesisleri ve Tedavi Edilen Hastalıklar / Denizli

Karahayıt Kaplıca Tesisleri – 01

Karhayt Denizli Kaplıca Tesisleri, kaplıcalar açısından ülkemizin en zengin yerlerinden biridir. Bu nedenle dünyanın birçok yerinden tedavi olmak isteyen insanlar denize gelip en az bir hafta kaplıcalarda tatil yapıyorlar. Karahayıt, Denizli ilinin en iyi spa merkezlerinin bulunduğu şehirdir. Pamukkale, termal kaplıca sınırları içinde yer almaktadır. Bu termal su dalının devamı niteliğindedir. Yer, Pamukkale ilçesinin kuzey tarafında, yaklaşık beş kilometre uzaklıkta.

Karahayıt kaplıca suyu Pamukkale sisteminden biraz farklıdır. Bir kez daha sıcak. İyileşme oranını arttırır. Ayrıca daha az karbondioksit içerir. Radyoaktivitesi çok iyidir. Bu nedenle kaplıca merkezi olarak ünlü bir şehir haline gelmiştir. Deniz seviyesinden yüksekliği 950 metredir.

Carhayt Kaplıcalarının Avantajları ve Tedavi Ettiği Hastalıklar

Ülkemizden ve dünyadan birçok insan tedavi bulmak için buraya geliyor. Suyun özellikleri hipertermik ve hipotonik maden suyu niteliğini göstermektedir. Kalsiyum içeriği yüksek su birçok tedavide kullanılabilir. Bu sudan içebilir ve duş alabilirsiniz. Bu nedenle yıkanma yerleri ve suyun içilerek tüketildiği özel tesisler bulunmaktadır.

Suyun özellikle dolaşım sistemindeki sorunları ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır. Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları için termal sulara gidilmesi tavsiye edilenler arasında. Diyabet, gut, banyo tedavileri gibi hastalıkları ve astım, tansiyon, kalp ve beyin gibi yerlerdeki sorunları tedavi eden bir kaplıcadır.

Kırmızı bahar ve termal çamur

Karahayıt’ı önemli kılan bir diğer şey ise kırmızı termal sularıdır. Ege Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda suyun önemli bir şifa kaynağı olduğu kaydedilmiştir. Her mevsim 58 derecede su kaynağından çıkar. Bu termal sulardan yararlanan birçok kaplıca ve otel Karahayıt beldesinde bulunmaktadır.

Ayrıca termal çamur kaynağından şifa bulmak için buraya gelenler de var. Su ve çamur şeklinde çıkan kaplıca, cilt hastalıklarına faydalıdır. Termal çamur, cildi yumuşatmak, tıkanmış gözenekleri açmak, çatlakları kapatmak veya selüliti yok etmek için kullanılır.

Carheit Kaplıcalarında Nerede Kalınır?

Karahayıt Kaplıca Tesisleri - 03

Termal oteller sayesinde tatilinizi kusursuz bir şekilde geçirebilirsiniz. Kızıl su ile kaplı termal otellerde konaklayabilir, içme ve duş alma fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için Karahayıt’ta birden fazla favori termal otel var. Ancak bu işi biraz ucuza kapatmak isteyenler için yarım pansiyon otellerde konaklamak daha uygun olabilir. Karahayıt’a sadece şifa bulmak ve biraz dinlemek için gidecekseniz yarım pansiyon otellerde tam anlamıyla bir tatil yapabilirsiniz.

Bu bakımdan Doğa Termal otelleri şehir merkezinde yer almaktadır. Bam ve Parika otelleri de var. Bunların hepsi HB özelliklerine sahiptir. Burada güzel bir konaklama, şifa ve tatil fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Bu bölgeye en yakın oteller: Harmony Otel E Grand Denizli Otel ‘Manastır.

köpek kulübesi: Pansiyon Hatipoğlu rol.

karheit spa tesisi fotoğrafları

Karahayıt kaplıcaları nerede ve nasıl gidiyor?

Nasıl gidilir?: Denizli merkeze sadece 20 km uzaklıktadır. Pamukkale ilçesinin beş kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Minibüsler şehir merkezi istasyonundan bu şehre hareket etmektedir. Özel araçla geleceklerin Pamukkale yönüne Ankara Bulvarı Yolu’nu kullanmaları gerekmektedir. Karahayıt kavşağına dikkat etmeniz gerekiyor ve kavşağa gelince takılıp kalıyorsunuz. Böylece Karahayıt şehrine ulaşabilirsiniz.

Aynı bölgede birden fazla spa tesisi bulunduğu için en yakındakinden konum bilgisi eklenmiştir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın