https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Karaburun köyü nereden, nasıl gidilir, yenilikler – Arnavutköy / İstanbul - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Karaburun köyü nereden, nasıl gidilir, yenilikler – Arnavutköy / İstanbul

Karaburun köyü nereden, nasıl gidilir, yenilikler – Arnavutköy / İstanbul

Karaburun Köyü 01

Karaburun köyü, İstanbul’a 25 kilometre uzaklıktaki Arnavutköy sınırları içinde yer almaktadır. Başka bir deyişle Karaburun Köyü, Boğaz’ın girişine yaklaşık 29 kilometre uzaklıkta bulunan bir sahil kentidir. Avrupa yakasında Kilyos Plajı’ndan sonra en çok ziyaret edilen ikinci plaj olan Karaburun köyü bu özelliği ile turistik bir yerdir. İstanbulluların yaz aylarında sıkça ziyaret ettiği Karaburun Köyü, eşsiz kumsalı ve balıkçı barınakları ile hafta sonları deniz havası almak isteyen İstanbullular için rahatlatıcı bir yerdir.

İstanbul Belediyesi’nin 2006 yılında başlattığı mimari çalışmalar sayesinde Karaburun Köyü, çevre illerin de ziyaret ettiği İstanbul’un bir tatil merkezi haline gelmiştir. Özellikle tatillerinde gençlerin uğrak noktası olmayı başaran köy, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü ve kano gibi deniz sporları yapmak gibi cazip bir tatil beldesi haline getirmiştir. Ayrıca 3. Boğaz köprüsünün tamamlanması halinde Karaburun Köyü’ne ulaşım sadece 25 dakikaya düşecek ve gelecekte tatilin değeri herkesin dilinden daha fazla artacaktır. Doğal manzarası, deniz sporları, balık lokantaları ve keyifli konaklama imkanları ile Karaburun Köyü, İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan tatil yapmak isteyenlerin ilk durağı.

Karaburun Köyü, Geleceğin Tatil Merkezi

Yavaş yavaş gelişen Karaburun Köyü, İstanbul Belediyesi tarafından turizm merkezi olarak planlanmıştır. Bu nedenle Karadeniz Rivierası projesi kapsamında dünyanın ilgisini çeken bir yer olarak planlamasına başlandı. Büyük otellerin yapılması ve canlandırma faaliyetleri noktasından başlayan çalışmalar, üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı Karaburun Köyü’nü canlandıracak ve büyük bir turizm köyünün doğmasına neden olacak.

Karaburun Köyü’nde Nerede Kalınır?

Şehrin gürültülü ve stresli havasından kurtulmak ve balıkçı kasabasında size mükemmel bir tatil yaşatmak için Karaburun Köyü, misafirlerini konforlu konaklama birimleri ile karşılamaktadır. Bu konuda Secret Garden veya Karam Otel, Dostlar Kamping alternatifler arasındadır. Karaburun köyüne 12 kilometre uzaklıkta bulunan Durusu Hotel, uygun konaklama fiyatları ile sizleri karşılıyor. Bu konaklama merkezlerinin özelliği, hepsinin deniz üzerinde bulunmasıdır. Yani plaja bakan oteller sayesinde denize girmek için fazla yürümek zorunda kalmayacaksınız. Karavanlarda sizin için kurulabilir ve daha nostaljik bir tatil yaşamanızın önünü açar.

Karaburun Köyü’nde ne yiyebiliriz?

Balıkçılar kasabasında hiçbir yerde tatmadığınız balık listelerini tatmadan ayrılmayın. Bu amaçla Secret Garden veya Honeysuckle gibi birçok restoran sizlere hizmet vermektedir. Daha önce hiç türbin tatmamış olanlar, özel bir tarifle yapılan hanımeli kızarmış tartı denemek isteyebilirler. Ya da önce lezzetli akrep çorbasını içip, içeceklerinizi ısıtmak isteyebilirsiniz. Akrep bir balık türüdür. Dikenli balık çorbasının tadı damağınızda kalacak! Sami Usta Restaurant daha doğal bir tatil isteyenlerin evindeymiş gibi yemek yiyebileceği bir merkez. Yer sofralarında servis edilen leziz yemeklerin tadını kendi bölümünüzün rahatlığında çıkarabilirsiniz.

Karaburun köyü nereye ve nasıl gidilir?

Tebük: Arnavutköy, Karaburun Köyü, Karaburun / İstanbul

Nasıl gidilir?: Karaburun Köyü’ne ulaşım zor olsa da üçüncü köprünün yapılmasından sonra köye ulaşım çok kolay olacaktır. Sadece 20 dakikada Karaburun köyüne ulaşmak mümkün olacak. Köye kendi aracıyla ulaşmak isteyenlerin izleyeceği rota, TEM Otoyolu’ndan Sunny Side ve Habibler’e doğru ilerlemek. Yolun sonunda köyü gösteren tabelalarla karşılaşacaklar. Kendi arabası olmayanlar için yol tarifimiz şu şekilde: İstanbul metro istasyonu Bayrampaşa’dan köye Terkos adlı minibüsler var. Uçuşlarınız sabah 6’da başlıyor. Son uçuşlar her iki taraftan saat 20:00 civarında. Minibüs ile yolculuk ücreti 3 TL’dir. 1.5 saat içinde köye ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflarla Karaburun köyü

Karaburun köyü haritası

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın