https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Kapıkaya Kanyonu | Nerede seyahat ve kamp - Gezilecek Yerler
Anasayfa » Haber » Kapıkaya Kanyonu | Nerede seyahat ve kamp

Kapıkaya Kanyonu | Nerede seyahat ve kamp

Kapıkaya Kanyonu, Karaisalı – Adana

Adana’daki yeri meselesi. Kapıkaya Kanyonu Muhteşem atmosferi, birbirinden güzel kamp alanları ve trekking aktiviteleri ile bölge halkının vazgeçilmezi olmuştur.

Vadiler… doğa severlerin vazgeçilmez gezi rotaları arasında yer alıyor. Ülkemizde birbirinden güzel ve çeşitli kanyonlar bulunmaktadır. Çoğu Akdeniz bölgesinde Toplanan bu kanyonların ortak özelliği, doğayla bütünleşmesi ve temiz, oksijence zengin havasıdır.

Kanyon keşif yolculuğunuza henüz başlamadıysanız mutlaka görülmesi gereken kanyonların bir listesini yapın. listenin başında AdanaKapıkaya Kanyonu’nu ekleyin. Bu sayede tepedeki vadide eşsiz bir deneyim yaşayabilir ve vadiyi keşfetmek için bir sonraki maceranızı dört gözle bekleyebilirsiniz.

Kapıkaya Kanyonu Videosu

Daha fazla video gelsin lütfen Youtube Kanalımız abonelik. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Kapıkaya Kanyonu Genel Özellikleri

Kapıkaya Kanyonu nerede?
Kapıkaya Kanyonu nerede? ve özellikler

Shackit Çayı’nın aşındırdığı devasa kayalar arasında gizlenmiş bir cennet. Endemik bitkilerden oluşan zengin bitki örtüsüne Niğde’den gelen Çakıt Çayı’nın harika sesi de ekleniyor. Ayrıca pek çok kuş türünün rahatlatıcı melodileri de tur boyunca size eşlik edecek gibi görünüyor.

Vadiyi gezmek çok eğlenceli ve her 100 metrede bir hayranlık uyandıran eşsiz manzara bir sonraki adımın heyecanını ateşliyor. Trekking yolu 7 bin 250 metre yüksekliğinde çok uzun ve derin vadilerden geçen bir patikadır. Bunların yaklaşık 400 metresi korkuluk ile kapatılmıştır. Uçuş yolu boyunca uzanan camlı asma perdeler, geleceğin doğal yaşamına göre inşa edilmiş özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Geçit Kanyonu
Geçit Kanyonu

Kapıkaya Vadisi’nde endemik bitki türlerine rastlamak mümkündür. Bunları toplamak yasaktır ve eğer toplanırlarsa para cezası ödemeniz gerekebilir. Önemli bitkiler arasında zakkum, meşe ve erguvan bulunur. Ayrıca Akdeniz’in vazgeçilmezi kızılçam da sıkça rastlanan bitkilerden biridir.

Kapıkaya, eşsiz ve mükemmel manzara fotoğrafları çekmek için eşsiz manzaralar sunmak isteyen bir model gibidir. Şunu da eklemeliyiz: yol uzun ve yol boyunca kiosk veya benzeri kuruluşlara rastlayamazsınız. Bu nedenle seyahat öncesi tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız önemlidir.

Kapıkaya Kanyonu Aktiviteler

Kapıkaya Vadisi'nde Kamp - Adana
Kapıkaya Vadisi’nde Kamp – Adana

kamp alanı: Kapıkaya Kanyonu doğa severlerin sıkça ziyaret ettiği bir parkurdur. Aynı zamanda kampçıların da uğrak noktasıdır. Doğa ile iç içe bir kamp deneyimi için 7 kilometrelik yürüyüş parkuruna sahip Kapıkaya’da olmak oldukça ilgi çekici olabilir.

Kampın hemen girişinde çalışmalar var. Kampın tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Tuvalet, elektrik gibi öne çıkan tüm ihtiyaçlara yönelik çözümlerin üretildiği bir kamp alanıdır. Kamp alanının bir kısmı Şelaleler bölümünde yer almaktadır. Bu bölümde ağaçlı ayrı bir çardak bulunur, üst kısım ve çevresi kapalıdır. Burada kahvaltı yapmanın ve çay içmenin keyfi bambaşka.

Doğa yürüyüşü: Kapıkaya Kanyonu’nda dikkat çeken aktivitelerden biri trekking. Çoğu ziyaretçi, doğanın fotoğraflarını çekmek ve oksijen açısından zengin havayı solumak için uzun yürüyüşlere çıkar.

Doğa yürüyüşü: Kampa gelenlerin önemli bir kısmı vadide kaldıkları süre boyunca yürüyüş yaparak kendilerini tatmin eden egzersizleri tekrarlıyorlar. Vadinin çok yakınında Varda Köprüsü de var. Tarihi köprüyü keşfetmek için vadiyi içine alan bir tur yolu oluşturulabilir ve güzel bir yürüyüşe başlanabilir.

Ziyaret tarihleri ​​ve giriş ücretleri – 2022

ziyaret saatleri: Şu anda vadiye giriş çıkışlarda zaman açısından herhangi bir kısıtlama yok.

giriş ücreti: Şu anda giriş ücreti içermeyen vadi girişleri için ücretlendirmeye başlarsanız, sizi buradan bilgilendireceğiz.

Kapıkaya Kanyonu Ulaşım Bilgileri

Tebük: Kıralan, Pk: 01770 – Karaisalı / Adana

nerede?: Adana’nın Karaisalı ilçesi sınırları içinde yer alan Kapıkaya Kanyonu, adını aldığı köyün yakınında bulunuyor.

Nasıl gidilir?: Doğrudan vadiye giden araçlar olmasa da, bölgenin merkezinden Kapıkaya köyüne gelen minibüslere rastlarsanız vadi girişinde inmeniz mümkün olabilir. Bunun dışında vadiye trenle ulaşılabilir.

trenle varış Hackırı Durağı’nda inip 5 km doğada yürümek zorundalar.

Vadiye özel sürüş Erişimi çok daha kolay. Karisalı ilçesine girdiğinizde Kapıkaya köyüne doğru yönelip vadi tabelalarını takip etmeniz yeterli.

Konum bilgisi

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın